Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

15 POSTY

05-31-2015

Pakokao

18 Łączna liczba zalogowań

136 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 136
  • Message 1 of 17

Lenovo y540 i skaza na ekranie IPS

2021-05-06, 14:33 PM

Dzień dobry,

Jestem od lat bardzo (?) zadowolonym i świadomym użytkownikiem sprzętu lenovo.

Mam od 5 lat tablet Lenovo yoga tab 3 plus (rewelacja, szkoda że wycofany!) oraz od 7 lat laptopa z ekranem LCD Lenovo Y510p.

Właśnie, zachciało mi się kupić laptopa Lenovo Legion y540 z IPS-em. Dokładnie tego:

https://www.x-kom.pl/p/507199-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti.html

Kupiłem go w lutym 2020 roku w xkom. Zawsze dziwiły mnie opinie, że serwis lenovo woła o pomstę do nieba i w dyskusjach na forum zawsze tej firmy broniłem, ale trafiło i na mnie i borykam się z problemem i mam wrażenie, że serwis lenovo robi wszystko, by nie realizować gwarancji.

Kilka dni temu zauważyłem (wcześniej mogło to być niewidoczne, bo miałem taką tapetę na ekranie, że nie zauważyłbym..) jakaś małą skazę na ekranie IPS w dolnej jego części. Czytając wątki w internecie natrafiłem na takie dyskusje, gdzie pisano o tym, że laptopy np. mogą mieć źle zamontowaną klawiaturę (wada fabryczna) i przy zamykaniu laptopa może robić się "odcisk" na ekranie, stąd skaza (pęknięcia mikrokryształków, tzw. „Sunspot”).

Nie jest to w żadnym wypadku uszkodzenie fizyczne, którego jestem winowajcą. Napisałem więc do serwisu lenovo, jako że zostało mi jeszcze 8 miesięcy gwarancji.

Ale support odsyła mnie do x-kom, bo tam kupowałem i podobno nie jest to konfiguracja fabryczna. To ja się pytam, co to ma wspólnego z ekranem IPS? Po drugie przecież mam prawo nawet samemu dołożyć ramu, zmienić dysk ssd na pojemniejszy i nie tracę gwarancji. Serwis np. dzisiaj mi odpisał, że muszę ew. wysłać laptopa Z DYSKIEM, który będzie sformatowany. Jak to???? Przecież serwisy mają swoje dyski serwisowe. Chce chronić dane, nie zgłaszam reklamacji dysku, tylko ekranu!

"Ale na serwis musi trafić w konfiguracji fabrycznej. Jeśli nie zgadza się Pan z tą decyzją, proszę udać się do sprzedawcy który przeprowadzi za Pana taki proces."

Co ja mam teraz zrobić???

Proszę o pomoc i wsparcie w tym temacie. Załączam zdjęcie ekranu z tą mikroskazą, nie jest to może aż tak uciążliwe w codziennej pracy, ale zamierzam na wyjazdach pracować w programie graficznym i takie przekłamania koloru nie są wskazane a co gorsza, wada może się przecież pogłębiać!

#lenovo #lenovo legion #White dot appearing only on white backgrounds  #problem with IPS LCD

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1360 Łączna liczba zalogowań

49364 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49364

Re:Lenovo y540 i skaza na ekranie IPS

2021-05-07, 16:56 PM

Cześć @itcloud,

Czy mógłbyś przesłać może więcej zdjęć skazy z różnych perspektyw, żebyśmy mogli dokładniej się temu przyjrzeć? Możesz przesłać zdjęcia na forum, lub przesłać je bezpośrednio do mnie za pomocą wiadomości prywatnej na forum.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Replies(16)
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 2 of 17

2021-05-07, 7:52 AM

Cześć @itcloud,

Witaj w Społeczności!

Sprawdziłam opis produktu, w linku, który zamieściłeś i faktycznie pojawia się tam informacja, że w tym modelu RAM został dołożony przez x-kom i w związku z tym gwarancja jest realizowana przez sprzedawcę.

Lenovo moze przyjąć taki sprzęt na naprawę gwarancyjną tylko po przywróceniu go do konfiguracji fabrycznej.

Przy samodzielnym dołożeniu RAMu lub SSD faktycznie nie tracisz gwarancji Lenovo, ale sprzęt powinien zawsze trafić do serwisu w konfiguracji fabrycznej. Jest tak, ponieważ dołożone części ani jakiekolwiek problemy, które one mogłyby powodować nie są objęte naszą gwarancją.

Serwis generalnie rozpoczyna diagnozowanie problemów od wgrania czystej instalacji Windowsa, by wykluczyć jakiekolwiek problemy software'owe. Dlatego serwis poprosił o sformatowanie dysku. W tym przypadku faktycznie taka przyczyna wyda je się być mało prawdopodobna, ale i tak sugerowałabym raczej zrobic kopię zapasową danych i przesłać laptopa z czystym dyskiem.

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

05-31-2015

Pakokao

• Message 3 of 17

2021-05-07, 8:05 AM

No tak, ale laptop jak Pani widzi miał tylko 256 GB dysk SSd, który wymieniłem na większy a poprzedni z tego co pamiętam sprzedałem (by mieć pieniądze na większy dysk; ew. włożyłem do innego komputera - nie pamiętam).

Z drugiej strony ja czegoś nie rozumiem: MATRYCA. Co ma wspólnego z ramem, dyskiem ? Przecież ja reklamuję EKRAN IPS, zrobiłem zdjęcie. Jeśli serwis włoży swój dysk serwisowy i pokaże np. na zdjęciu, że u nich skazy nie ma to poza tym, że raczej tak na 99.999% nie będzie, to pogodzę się z tym :)

Proszę o wsparcie, bo to wszystko wygląda mało poważnie. Mam odesłać do x-kom? x-kom wyjmie jedną kość ram.... nie chcę wysyłać dysku, bo po co!

ps. przecież ja nie reklamuję dysku, jeśli to nie jest dysk z zestawu z dnia kupna to nigdy go nie będę w stanie reklamować, nawet nie miałbym takiej ochoty.

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

05-31-2015

Pakokao

• Message 4 of 17

2021-05-07, 15:23 PM

https://lenovogaming.pl/forum/laptopy-f8/faq-najczesciej-zadawane-pytania-t9.html

Czy można wymienić dysk oraz pamięć RAM bez utraty gwarancji?
Pamięć RAM, dysk zarówno HDD jak i SSD oraz kartę sieciową można wymienić bez utraty gwarancji. Należy pamiętać by komponenty zostały prawidłowo zamontowane (dobrze osadzone pamięci ram, dokręcone śrubki mocujące dysk, podłączone zaciski od anteny WiFi).

Jeśli serwis nie chce wymienić matrycy, tylko zamienić sprzęt na nowy, bez wad w ekranie, to nie musi mi montować żadnego dysku - zamontuję ponownie swoje.

Oryginalny karton też trzeba mieć? Czy przepisy producent stoją ponad przepisy prawa?

ps. ciekawe wątki człowiek odnajduje apropo serwisów Lenovo itd.
https://www.wykop.pl/artykul/2346048/serwis-laptopa-wedlug-lenovo/

https://informatyka-porady.blogspot.com/2017/04/serwis-lenovo-uszkodzenie-mechaniczne.html

Odpowiedź
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 5 of 17

2021-05-07, 16:03 PM

Cześć @itcloud,

Kontaktowałam się w tej sprawie z kolegą z zapytaniem czy możemy jakoś Ci pomóc. Niestety, po zapoznianiu się ze zdjęciem, które zamieściłeś kolega stwierdził, że skaza na matrycy będzie najprawdopodobniej zakwalifikowana przez serwis jako CID (uszkodzenie spowodowane przez klienta).

Skaza będzie prawdopodobnie opisana przez serwis jako "biała plama" (white spot). Uszkodzenia takie mogą powstać przy nieuważnym zamykaniu pokrywy laptopa lub w przypdaku gdy drobny przedmiot znajdzie się między ekranem a klawiaturą. Tu znajdziesz opis różnych uszkodzeń kwalifikowanych przez serwis jako CID:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht104148 

Niestety, jeśli skaza zostanie zakwalifikowana jako CID nie będziemy mogli zaoferować naprawy gwarancyjnej.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

05-31-2015

Pakokao

• Message 6 of 17

2021-05-07, 16:09 PM

hmmm słowo przeciwko słowu. Mam pokazać anglojęzyczne wątki na temat matryc IPS w lenovo i takim własnie problemie? Pierwszy z brzegu:

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/j6manl/i_just_bought_a_legion_5i_and_i_found_this_can_i/

Drugi z brzegu:

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/je1uw5/white_dot_appearing_only_on_white_backgrounds/

Wklejać tego więcej? Serwis napisze, że klient palcem włożył dużo siły w ten efekt? Co jeszcze?:) Czy wy pracownicy serwisu macie jakieś premie od wysyłania klienta na drzewo i od odrzucania gwarancji?

Widzę, że to walka z wiatrakami, ale mam inny pomysł.

Tymczasem, jestem ciekawe, czy to się będzie "powiększać" i nagle nie wystrzeli w innym miejscu (znowu coś przygniotę wg Państwa).

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 7 of 17

2021-05-07, 16:56 PM

Cześć @itcloud,

Czy mógłbyś przesłać może więcej zdjęć skazy z różnych perspektyw, żebyśmy mogli dokładniej się temu przyjrzeć? Możesz przesłać zdjęcia na forum, lub przesłać je bezpośrednio do mnie za pomocą wiadomości prywatnej na forum.

Pozdrawiam,

Ala

_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

05-31-2015

Pakokao

• Message 8 of 17

2021-05-07, 18:23 PM

Wysłałem Pani w wiadomości prywatnej. Ew. załączam jeszcze tutaj dwa wybrane.

Odpowiedź
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 9 of 17

2021-05-10, 7:08 AM

Dziękuję za przesłane zdjęcia. Przesłałam je do oceny koledze. Dam Ci znać jak tylko otrzymam odpowiedź - napiszę na forum lub w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

5512 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 10 of 17

2021-05-10, 8:49 AM

Cześć @itcloud,

Kolega twierdzi, że skaza wygląda na uszkodzenie CID (którego nie obejmuje gwarancja), ale zawsze możesz wysłać laptopa do naszego serwisu w celu dokładniejszej kontroli. Technicy w serwisie podejmą ostateczną decyzję po zbadaniu problemu.

W celu wysłania sprzętu do serwisu, skontaktuj się z naszym wsparciem: https://pcsupport.lenovo.com/contactus 

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty