anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Administrator
Wyświetleń: 271

 

Tradycyjnie aktualizacje BIOS-u ThinkPad były udostępniane do pobrania w dwóch formatach: instalator Windows .exe oraz ISO, które można wykorzystać do utworzenia rozruchowej płyty CD. Wersja CD była przydatna dla tych, którzy nie używają systemu operacyjnego Windows, mają uszkodzony dysk główny lub system operacyjny, który nie chce się uruchomić.

 

Obecnie napęd optyczny staje się rzadkością - wymaga użycia zewnętrznego urządzenia. Na szczęście dzięki najnowszym aktualizacjom BIOS-u, stało się możliwe utworzenie bootowalnego pendrive'a dla ThinkPadów. Instrukcje i narzędzia są zawarte w pliku Windows .exe. Aby uzyskać do nich dostęp, konieczne jest uruchomienie pierwszego etapu instalacji, więc wymagany jest komputer z systemem Windows lub maszyna wirtualna.

 

Instrukcje dotyczącze utworzenia rozruchowego pendrive'a:

 

Plik .exe jest zbudowany w ten sposób, że wymaga uruchomienia pierwszego etapu instalacji, aby uzyskać dostęp do zawartych plików.

 

Zlokalizuj pobrany plik .exe i uruchom go. Zaproponowany Ci zostanie folder docelowy  z opcją wybrania innego folderu. Zanotuj, gdzie zostaną zapisane pliki sterownika i kontynuuj.

 

pendrive1.png

 

W następnej fazie procesu system poprosi o zainstalowanie BIOS-u na bieżącym komputerze lub maszynie wirtualnej. Nie zezwól na to. Usuń zaznaczenie pola wyboru „Zainstaluj program ThinkPad BIOS Update Utility teraz” i kliknij przycisk Zakończ.

 

pendrive2.png

 

Teraz możesz przejść do plików instalatora. Powinieneś zobaczyć okienko podobne do zamieszczonego poniżej. Przeczytaj i podążaj za instrukcjami.

 

pendrive3.png

Was this information helpful?

Autorzy