anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
tomatos
Paper Tape
Zarejestrowano: ‎05-31-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 570
Wiadomość 1 z 8

Yoga 14 ThinkPad nie włącza się

Mam problem z Yoga 14 ThinkPad.

Po pierwsze chcę pogratulować inżynierom wyliczenia działania sprzętu, gwarancja (przedłużona) skończyła mi się 19.05.2019, a padł 28.05.2019 Emotikon: Smutny

Objaw jest taki że podczas próby uruchomienia mignie na moment dioda  na klawiszu FN i podświetlenie klawiatury i to wszystko ....

Podczas podłączenia zasilania dioda zasilania  mruga 4 razy.

Po konsultacjach z serwisem: resetowałem przyciskiem od spodu, odłączyłem baterię i baterię podtrzymującą c-mos, i nic nie pomogło.

Początkowo sądziłem, że bateria rozładowała się lecz pomiar wykazał 15V.

Zasilacz sprawny (podłączałem też drugi) bez zmian ma ktoś jakieś pomysły ?

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 524
Wiadomość 2 z 8

Dot.: Yoga 14 ThinkPad nie włącza się

Cześć @tomatos,

Witaj w Społeczności!

Rozumiem Twoją frustrację, sprzęt psujący się zaraz o zakończeniu gwarancji to nic przyjemnego Emotikon: Smutny

Widzę, że wykonałeś wszystkie podstawowe kroki zalecane w takim przypadku, ale przekopałam nasze anglojęzyczne forum i znalazłam temat, który może zawierać rozwiązanie Twojego problemu: https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-S-Series-ThinkPad-Yoga/Lenovo-Thinkpad-Yoga-14-Won-t-Turn-On/t...

Tam rozwiązanie problemu leżało w przytrzymaniu przełącznika SW2 w dole podczas całego procesu wyjmowania baterii, odłączenia baterii cmos, i kilkukrotnego naciśnięcia przycisku zasilania. W załączonym powyżej linku znjadziesz zdjęcia ukazujące umiejscowienie tego przełącznika.

Daj znać, czy podany sposób Ci pomoże albo zaobserwujesz jakieś nowe zachowania laptopa.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

tomatos
Paper Tape
Wyświetleń: 519
Wiadomość 3 z 8

Też znalazłem ten post.

Niestety, moja nadzieja na rozwiązywanie problemu za pomocą przełącznika SW2 umarła po tym jak zobaczyłem, że mój laptop nie ma go wlutowanego.

Jest miejsce, ale puste, nie ma zamontowanego przełącznika. Emotikon: Smutny

A wiecie co najbardziej jest frustrujące..?

To, że wg systemu gwarancja jest do 19-05-2019, faktura zakupu jest z 25-05-2015 (gwarancja rozszerzona), a laptop odmówił mi posłuszeństwa 28-05-2019.

A jest to sprzęt używany sporadycznie i przez ok 2-3 tygodnie leżał bezczynnie na półce….

Człowiek pluje  sobie w brodę że, mogłem spróbować go włączyć wcześniej

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 513
Wiadomość 4 z 8

Cześć @tomatos,

Sprawdź jeszcze porty USB, czy widoczne są jakieś uszkodzenia (coś utkwiło w porcie, coś się poluzowało). Uszkodzone gniazdo USB może blokować cały system. 

Jeśli to nie to, prawdopodobnie problem jest w płycie głównej Emotikon: Smutny

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

tomatos
Paper Tape
Wyświetleń: 491
Wiadomość 5 z 8

Porty USB czyste, bez śladów uszkodzeń.

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 487
Wiadomość 6 z 8

W takim razie nie mogę doradzić Ci nic innego jak tylko oddać laptopa do naprawy Emotikon: Smutny Rozumiem Twoją frustrację i naprawdę przykro mi, że nic nie mogę zrobić.

Pozdrawiam,

Ala

tomatos
Paper Tape
Wyświetleń: 479
Wiadomość 7 z 8

Czy w Białymstoku jest jakiś serwis autoryzowany Lenovo ?

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 476
Wiadomość 8 z 8

Cześć @tomatos,

Pod tym linkiem znajdziesz pełną listę autoryzowanych serwisów Lenovo. Niestety nie mamy autoryzowanego serwisu w Białymstoku.

Poniżej znajdziesz numer telefonu, pod którym mozesz skontaktować się z naszym wsparciem. Pracownicy na tej infolinii z pewnością będą mogli Ci pomóc w kwestiach logistycznych.

phone list.JPGPozdrawiam,

Ala