Społeczność Lenovo

ThinkPadyLaptopy ThinkPad
Wszystkie Tematy
Opcje

4 POSTY

09-08-2020

PL

7 Łączna liczba zalogowań

60 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 60
  • Message 1 of 4

t440s SPCA2082 PC kamera - czarny ekran

2020-09-09, 7:12 AM

Cześć, przeczytałem już ogromną ilość poradników i tutoriali, jak to naprawić. 

Niestety nic nie pomaga. Przeinstalowałem sterowniki - nie pomogło.

Próbowałem na Linux - nic.

W Lenovo Vantage - nie mam opcji trybu prywatnego.

Wszelkie sterowniki ze strony lenowo (realtek) - mówią, że nie ma nic do zainstalowania.

Wdowy 10 również nie widzi żadnych problemów.

Mimo wszystko widzę, że dioda świeci na zielono, ale ekran jest cały czas czarny i to we wszystkich aplikacjach. Podejrzewam już uszkodzenie mechaniczne.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odpowiedź
Opcje

3371 POSTY

01-10-2019

SK

1146 Łączna liczba zalogowań

36108 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 36108
  • Message 2 of 4

Dot::t440s SPCA2082 PC kamera - czarny ekran

2020-09-11, 10:41 AM

Cześć @sieradz,

Witaj w Społeczności!

Czy widzisz kamerę w Menedżerze Urządzeń? Niektóre modele mają opcję wyłączenie kamery w BIOSie. Jeśli kamera nie jest widoczna w Menedźerze Urządzeń, to możliwe, ze jest wyłaczona w BIOSie. 

Jeśli kamera jest widoczna, to czy pojawiaja się przy niej jakieś błedy? W takim wypadku spróbuj reinstalacji kamery w Menedżerze Urządzeń (odinstaluj kamerę, a następnie zrestartuj komputer i sprawdź czy kamera zostanie automatycznie znaleziona przez system - jesli nie wybierz opcję Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu).

Warto również upewnić się, że wypróbowałeś wszystkie rozwiązania wskazane tutaj:

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

09-08-2020

PL

7 Łączna liczba zalogowań

60 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 60
  • Message 3 of 4

Re:t440s SPCA2082 PC kamera - czarny ekran

2020-09-11, 15:04 PM

Witam serdecznie Pana admina. 

Tak, naturalnie, też to już przerabiałem, manager urządzeń, BIOS, poradniki na zezwalanie używania kamery, na wyłączanie trybu prywatnego i nic..., podłączyłem dziś cała klapę z t450 i działa normalnie. Nie wiem czy to kwestia sterowników (sporo osób pisało że po update maja nagle ten sam problem z SPCA2082 PC - mi nic nie pomaga). Teraz kwestia sprawdzenia czy to taśma czy kamera i trzeba będzie zakupić dany komponent.

Odpowiedź
Opcje

3371 POSTY

01-10-2019

SK

1146 Łączna liczba zalogowań

36108 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 36108
  • Message 4 of 4

Re:t440s SPCA2082 PC kamera - czarny ekran

2020-09-21, 7:47 AM

Cześć @sieradz,

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, byłam na urlopie i dopiero teraz sprawdzam forum.

Jeśli podłączenie innej klapy rozwiązało problem, faktycznie wskazywałoby to na problem sprzętowy. Jeśli sprzęt nie jest już na gwarancji możesz oddać laptopa do zaufanego serwisu komputerowego lub spróbować wymienić części samodzielnie.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko