Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy Yoga
Wszystkie Tematy
Opcje

3 POSTY

09-19-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 1 of 5

Lenovo Yoga 910-13IKB problem z uruchomieniem

2020-09-19, 11:27 AM

Witam wszystkich i proszę o info/pomoc. Po ostatnim upgradzie Windows 10 (to chyba wersja 2004?) oraz jednoczesnym upgrade komponentów przez Lenovo Vantage (nie pamiętam jakie komponenty aktualizował)...komputer przestał działać poprawnie. Windows zaczął pokazywać przeróżne niebieskie ekrany z błędami KERNEL, MEMORY, jakiś driverów...nigdy nie widziałem tak wielu różnych niebieskich ekranów BSOD. Jednocześnie mam wrażenie że od tego momentu komputer zaczął się przegrzewać (na pewno jest znacznie cieplejszy niż do tej pory) w okolicach nad klawiszami funkcyjnymi po środku. Naprawy Windowsa nic nie dały, przestały się udawać. Reinstalacja systemu również nie pomaga, po chwili zaczyna dziać się to samo. Dopóki jest chłodny to przez kilka minut działa, potem cuda. 

O co chodzi? Czytałem dzisiaj o problemach z aktualizacją Windowsa w kontekście jakiś komponentów Lenovo...ale aż tak by mi to popsuło komputer? Płytę główną? 

Można ten komputer oddać do service'u lenovo (gdzie?) , "zwykły" serwis stwierdził że nie potrafi rozwiązać problemu i nie wie o co chodzi, określając że "być może to problem z płytą główną i nie są w stanie pomóc". 

Komputer mam trochę ponad 2 lata (więc świeżo po zakończeniu gwarancji), spłacam jeszcze za niego raty (sic!)...jak do tej pory miałem dobre doświadczenia z komputerami lenovo (mam ich kilka i polecałem wszystkim znajomym)...ALE TERAZ chyba będę musiał się nad tym poważnie zastanowić. 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie co teraz zrobić...na złom szkoda wyrzucić, powalczyłbym jeszcze dopóki się włącza...

Jacek.

Odpowiedź
Opcje

5504 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1358 Łączna liczba zalogowań

49294 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49294
  • Message 2 of 5

Re:Lenovo Yoga 910-13IKB problem z uruchomieniem

2020-09-21, 13:36 PM

Cześć @longj4ck,

Witaj w Społeczności!

Problemy, które opisujesz, mogą mieć zwiazek z niekompatybilnością Twojego modelu z najnowszym Windowsem. Sprawdziłam listę kompatybilnych modeli i Twój  model niestety na niej nie figuruje:

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht510448

Sprawdź czy powrót do poprzedniej wersji Windowsa rozwiąże problem. Jeśli nie, być może faktycznie nastąpiła awaria płyty głównej i będzie konieczna naprawa serwisowa.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

09-19-2020

Poland

• Message 3 of 5

2020-09-22, 11:51 AM

Witam,

niestety powrót do poprzedniej oraz jakiejkolwiek wersji Windowsa stanowi problem. Komputer po kilku/kilkunastu minutach nagrzewa się znacznie...i zaczyna działać niepoprawnie (BSOD, zawieszenia, restarty itd.), więc chyba niestety wygląda na coś poważniejszego, płyta główna?...tylko dlaczego zdarzyło się to dokładnie w tym samym momencie gdy został wykonany update Windowsa i komponentów Lenovo (app Vantage)? Wiem, że brzmi to Trochę jak teoria spiskowa...ale nie chce mi się wierzyć że to aż taki zbieg okoliczności. 

I jeszcze na dodatek komputer z serii premium, za spore pieniądze, zaraz po gwarancji, i na raty które jeszcze nie są spłacone...dla mnie to dramat. Jeśli to taka poważna awaria i zostałem z ręką w nocniku...będzie to mój ostatni komputer Lenovo. Bo podejrzewam, że naprawa płyty głównej będzie kosztowała tyle co inny nowy komputer. W jakim serwisie Lenovo w Polsce można przeprowadzić ostatecznie diagnozę, otrzymać wycenę naprawy i ewentualnie dokonać naprawy?

Pozdrawiam.

Odpowiedź
Opcje

5504 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1358 Łączna liczba zalogowań

49294 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49294
  • Message 4 of 5

2020-09-23, 9:38 AM

Cześć @longj4ck,

Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale niestety awarie przydarzają się nawet w najlepszych laptopach. 

Jeśli przywrócenie poprzedniej wersji Windowsa w standardowy sposób (z poziomu ustawień) jest niemożliwe, możesz spróbować zrobić czystą instalację systemu operacyjnego lub przywrócić komputer do ustawień fabrycznych za pomocą przycisku Novo.

W celu wykanania czystej instalacji Windowsa możesz skorzystac z usługi Lenovo DDRS. Korzystając z instrukcji znajdujących się po poniższym linkiem możesz utworzyć dysk instalacyjny USB. Pod poniższym linkiem znajdziesz instrukcje, materiały do pobrania i filmik przedstawiający dokładnie cały proces:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht103653

By przywrócić laptopa do ustawień fabrycznych, wyłącz komputer, a następnie wciśnij przycisk Novo za pomocą spinacza cienkiego drucika. Spośród dostępnych opcji wybierz System Recovery. Więcej informacji o przycisku Novo znajdziesz tutaj:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht062552

Komputer, który nie jest już na gwarancji możesz oddać go do naprawy do jakiegokolwiek zaufanego serwisu komputerowego. Jeśli zależy Ci na naprawie w oficjalnym serwisie Lenovo w Polsce, skontaktuj się z firmą CSS: pomoc@css.pl

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

09-19-2020

Poland

• Message 5 of 5

2020-10-30, 10:56 AM

Witam,

na ten moment to nie jest "rozczarowanie" tym laptopem...to jest znacznie coś więcej...

Ale mam jeszcze jedno podejrzenie...w momencie gdy nagle komputer zaczął działąć źle oprócz aktualizacji Windows która się wykonała i restartowała komputer , wykonywany był jak pisałem upgrade komponentów przez aplikację Lenovo Vantage i najprawdopobniej wykonał się upgrade BIOS do najnowszej wersji 2JCN39WW...moje podejrzenie to niepoprawne zachowanie tej wersji BIOS. W związku z tym chciałbym wykonać downgrade BIOS aby potwierdzić tą sytuację. Downgrade chciałbym wykonać z dysku USB do wersji 2JCN36WW. Czy mógłbym prosić o plik który powinien wgrać na dysk USB (AgeraS.fd ?) oraz procedurę uruchomienia odzyskiwania BIOS z dysku USB (recovery BIOS), czy ona w tym laptopie Lenovo uruchamiana jest podczas startu komputera przyciskami Fn + R ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty