Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy Yoga
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

07-29-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 1 of 4

Yoga 730 - problem z przegrzewaniem sie i miganiem ekranu

2020-07-29, 14:31 PM

Witam,
Mam problem z moją Yogą, mianowicie grzeje sie ona niesamowicie przy minimalnym obciążeniu procesora nagrzewa sie nawet do 98 stopni a wentylator chodzi jak szalony, dodam, że takie temperatury występują tylko gdy jest podłączony do zasilania ale bez kabla te temperatury są i tak wysokie około 75 stopni. Jak myślicie co może być powodem tego. Uszodzony system chłodzenia czy może jednak to wina zasilacza? Kolejnym problemem jest migotanie ekranu a czasem jego calkowite wygaszenie nie wiem czy ma to związek z tą wysoką temperaturą czy nie. Myślicie, że jest on jeszcze do odratowania?

Odpowiedź
Opcje

5498 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1357 Łączna liczba zalogowań

49259 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49259
  • Message 2 of 4

Re:Yoga 730 - problem z przegrzewaniem sie i miganiem ekranu

2020-07-30, 6:51 AM

Cześć @Tvtti,

Witaj w Społeczności!

Jeśli chodzi o wysokie temperatury, to najlepiej zacząć od wyczyszczenia laptopa w środku za pomocą sprężonego powietrza. Jesli laptop nie był długo czyszczony to najprawdopodobniej nagromadzomy kurz w wentylatorach i kratkach wentylacyjnych powoduje ten problem. Warto również wymienić paste termoprzewodzącą na procesorze. 

Jesli masz możliwość, spróbuj użyc innego zasilacza z Twoim komputerem i zobacz czy problem nadal występuje, Jeśli nie, to faktycznie może być kwestia zasilacza. Spróbuj tez zmienić plan oszczędzania energii, który masz ustawiony podczas ładowania. Włącza się wtedy najprawdopodobniej wysoka wydajność, co może być powodem większego przegrzewania się laptopa podczas ładowania.

Czy migotanie ekranu zaczyna się gdy laptop przegrzewa się czy też na przykład podczas manewrowania pokrywą laptopa (zamykanie/otwieranie pokrywy)?

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

07-29-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 3 of 4

2020-07-30, 8:19 AM

Witam, laptop był czyszczony dokładnie (przynajmniej tak mi sie wydaje), a miganie występuje także przy manewrowaniu pokrywą a czasami potrafi sie nagle zrobić czarny podczas używania, sprawdzałem plany zasilania nic nie pomogło, niestety nie mam innego zasilacza, żeby móc sprawdzić czy to w tym tkwi problem 

Odpowiedź
Opcje

5498 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1357 Łączna liczba zalogowań

49259 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49259
  • Message 4 of 4

2020-07-30, 10:09 AM

Cześć @Tvtti,

Jeśli migotanie ekranu pojawia się przy poruszaniu pokrywą, problem może byc związany ze zużytym kablem LCD i będzi etrzeba go wymienić. Jeśli problem nie pojawi się po podłączeniu zewnętrznego ekranu można założyć, że  migotanie ekranu to kwestia kabla, ewentualnie samej matrycy.

Wspominasz, że komputer był dokładnie czyszczony - czy wymieniana była też pasta termoprzewodząca?

Polecałabym też przeprowadzenie diagnostyki sprzętu w aplikacji Lenovo Vantage oraz sprawdzenie stanu baterii. 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty