Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

29 Łączna liczba zalogowań

226 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 226
  • Message 1 of 11

Bluescreeny

2020-10-29, 16:20 PM

Witam.

Od tygodnia po kilku minutach gry laptop się zawiesza, wyrzuca blue screena i się resetuje. Najpierw myślałem, że to tylko podczas Call of duty, bo ta gra słynie z częstych bugów, ale jednak grałem w inne gry, nie tylko przez neta i niestety dotyczy to każdej z gier. Blue screeny są różne. Najczęściej powtarzające się to "memory managment", "driver irql_less_or_not_equal". Ale przeważnie co bluescreen to inna nazwa.

Dodam, że nic nie zmieniałem w laptopie, grałem sobie na spokojnie po pracy 2 godzinki i nagle zaczęły się te bluescreeny. Zielony jestem mocno w rozwiązywaniu takich problemów, więc proszę jak najbardziej łopatoligcznie. 

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1356 Łączna liczba zalogowań

49219 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49219
  • Message 2 of 11

Re:Bluescreeny

2020-10-30, 8:35 AM

Cześć @Pawpro96,

Czy problem występuje na Legionie Y530 (wnioskuję z Twoich poprzednich postów)?

W pierwszej kolejności upewnij się, że masz zaktualizowane wszystkie sterowniki z naszej strony wsparcia. Możesz również użyć aplikacji Lenovo Vantage do automatycznej aktualizacji sterowników.

Widzę, że pojawiają się również błędy związane z pamiecią RAM. W aplikacji Lenovo Vantage, w sekcji skanowanie sprzętu, można przeprowadzić diagnostyke pamięci.

Czy komputer przegrzewa się gdy pojawiają się bluescreeny? Jeśli tak, to warto wyczyścić go z kurzu od środka i wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. Może warto również zainwestować w podkładkę chłodzącą pod laptopa.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 3 of 11

2020-10-30, 9:55 AM

Witam Panią Alicję, znów się spotykamy.

Tak, y530.
Podkładkę chłodzącą mam i to dosyć mocno wieje, więc laptop sam w sobie nie jest gorący. Mam go od roku i nigdy wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały. 

Wszystkie aktualizacje sterowników robię na bieżąco, zarówno za pomocą vantage, jak i ze stron producentów. 

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 4 of 11

2020-10-30, 10:23 AM

Skanowanie sprzętu za pomocą vantage nie wykazało żadnych błędów.

kod 

W3KAUE4X5WLE-E9TW6X

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 5 of 11

2020-10-30, 12:30 PM

Cześć @Pawpro96,

Czy używasz jakichś urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, dysk USB etc.)? Jeśli tak, to sprawdź czy bluescreeny pojawiają się gdy żadne urządzenia perferyjne nie są podłączone.

Jeśli używasz Kaspersky Internet Security, spróbuj odinstalować ten program, może on czasem powodować podobne problemy.

Jeśli nic z tego nie pomoże, pozostaje czysta instalacja Windowsa. Mozesz skorzystać z narzędzia Lenovo DDRS. Wszystkie instrukcje znajdziesz tutaj:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht103653

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 6 of 11

2020-10-30, 12:53 PM

Jedyne czego używam to myszka, od początku używałem tej samej. Zrobiłem test z odłączoną myszką, niestety jest to samo.

Rozumiem, że rozwiązanie zasugerowane z instalacją windowsa wiąże się z utratą wszystkich plików?

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 7 of 11

2020-10-30, 13:10 PM

Tak, w przypadku czystej instalacji Windowsa wszystkie pliki zostaną utracone, dlatego przed rozpoczęciem tego procesu warto zapisać na zewnętrznym nośniku wszystkie ważne dane z komputera.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 8 of 11

2020-10-30, 13:15 PM
Jest jeszcze jakaś inna opcja rozwiązania tego problemu?
Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 9 of 11

2020-10-30, 15:51 PM

Cześć @Pawpro96,

Przykro mi, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy... Można też oddać laptopa do serwisu, ale w takim przypadku również warto się przygotować na to, że serwis może zrobić czystą instalację Windowsa, a więc tak czy inaczej lepiej zapisać najważniejsze dane na nośniku zewnętrznym.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 10 of 11

2020-10-31, 9:55 AM

Porobiłem wszystkie aktualizacje jakie się dało, diagnostyki itd. Jedyna zmiana to teraz system nie wyrzuca bluescreena, po którym się restartuje, tylko gra się zacina po kilku minutach i trzeba samemu zrestartować, bo nic innego się nie dzieje. Nie nagrzewa się, wentylatory nie hałasują jakoś nadmiernie, po prostu zacięcie i koniec...

Odpaliłem program do odczytu bsod i kody błędu to najczęściej 0x0000001e, a źródło problemu to najczęściej ntoskrnl.exe 

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty