Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

07-01-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

15 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 15
  • Message 1 of 3

Brak przepływu powietrza.

2021-07-01, 16:53 PM

Dzień dobry,

problem opisywany jest dla urządzenia Legion 5-15ARH05H.

Podczas normalnej pracy z obu otworów wentylacyjnych po lewej i prawej stronie czuć przepływ powietrza. Podczas wysokiego obciążenia wiatraki zaczynają mocniej pracować, ale z prawej strony ruch powietrza tak jakby zostaje odcięty. Z lewej powietrze uchodzi z dużą prędkością i jest w miarę chłodne, z prawej wydostaje się bardzo gorące powietrze z minimalną prędkością. Resetowany był bios i aktualizowany (przy przywróceniu do domyślnych F9 wersja biosu nie uległa zmianie, wiec mogłem coś zrobić nie tak), próba była w trybie równowagi zrównoważonym jak i wydajnym. Dziękuję za zainsteresowanie.

Odpowiedź
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

181 Łączna liczba zalogowań

1840 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 1840
  • Message 2 of 3

Re:Brak przepływu powietrza.

2021-07-02, 6:28 AM

@ daredebil wrote:

Dzień dobry,

problem opisywany jest dla urządzenia Legion 5-15ARH05H.

Podczas normalnej pracy z obu otworów wentylacyjnych po lewej i prawej stronie czuć przepływ powietrza. Podczas wysokiego obciążenia wiatraki zaczynają mocniej pracować, ale z prawej strony ruch powietrza tak jakby zostaje odcięty. Z lewej powietrze uchodzi z dużą prędkością i jest w miarę chłodne, z prawej wydostaje się bardzo gorące powietrze z minimalną prędkością. Resetowany był bios i aktualizowany (przy przywróceniu do domyślnych F9 wersja biosu nie uległa zmianie, wiec mogłem coś zrobić nie tak), próba była w trybie równowagi zrównoważonym jak i wydajnym. Dziękuję za zainsteresowanie.

Witaj  @ daredebil

możesz przetestować ręczne nadpisanie sterowników w kolejności BIOS (plus podczytanie jego domyślnych ustawień), CHIPSET, zarządzanie energią. Jeśli problem nadal występuje warto wykonać tzw. reset kondensatorów: na wyłączonym urządzeniu odpiętym od zasilania i akcesoriów przytrzymujemy przycisk power przez 60sekund. W miarę możliwości można też przedmuchać z kurzu urządzenie (pomocny może być HMM - podręcznik konserwacji sprzętu).

Jeśli problem nie ustąpi warto pomyśleć o weryfikacji pod kątem błędu systemowego (pełna reinstalacja systemu z pendrive) a jeśli i to niczego nie zmieni - o weryfikacji serwisowej, bo jeśli jeden wentylator "robi za dwóch" może dojść prędzej czy później do awarii.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

07-01-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

15 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 15
  • Message 3 of 3

Re:Brak przepływu powietrza.

2021-07-03, 14:35 PM

Reset BIOSu, kondensatorów oraz przeinstalowanie systemu windows niestety nic nie dało. Jestem w takim razie zmuszony zgłosić się do serwisu. Przykładając ucho jestem w stanie usłyszeć pracę obu wentylatorów, no ale sposób wylatywania powietrza jest problemem, więc ta sprawa jest dla mnie bardzo dziwna. W każdym razie dziękuję za pomoc.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty