Welcome to our peer-to-peer forums, where owners help owners. Need help now? Visit our eSupport here.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

12-16-2020

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 1 of 2

Dołożenie RAM oraz SSD, Lenovo legion Y520-15IKBN Type 80W

2020-12-16, 23:27 PM

Witam,
chciałbym dołożyć RAM oraz SSD do mojego laptopa nr seryjny *********. Z tego powodu mam 2 poniższe pytania.

1. Chciałbym dołożyć dysk twardy SSD SATA (gdyż port M2 jest zajęty). Czy w laptopie znajduje się ramka/sanki do mocowania dysku oraz kabel do podpięcia dysku?

2. Z tego co się orientuje (cpu-z) jest włożona kość Ramaxel 2666MHz (ograniczona do 2400). Czy aby kości pracowały w trybie dual channel powinienem dołożyć kość również o częstotliwości 2666, czy 2400 tez powinna obsługiwać dual channel?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Admin edit: Usunięto numer seryjny laptopa. Numer MTM modelu to 80WK0112PB.

Rozwiązano! Idź do Rozwiązania
Odpowiedź
Opcje

4412 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1220 Łączna liczba zalogowań

42113 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 42113
  • Message 2 of 2

Re:Dołożenie RAM oraz SSD, Lenovo legion Y520-15IKBN Type 80W

2020-12-17, 10:51 AM

Cześć!

Witaj w Społeczności!

Jeśli chodzi o dysk SATA, ten model ma miejsce na taki dysk, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy do tego modelu dolączone zostały sanki i kabel SATA do zamontowania dysku. Najlepszym sposobem sprawdzenia czy te części zostały doączone, jest otwarcie dolnej pokrywy laptopa i sprawdzenie.

Jeśli chodzi o RAM, to jesli zależy Ci na działaniu w dual channel, najlepiej kupić zestaw dwóch identycznych kości RAM reklamowanych jako działające w dual channel. Jest możliwość, że dwie różne kości RAM o takich samych specyfikacjach zadzialają razem w dual channel, ale to już zależy w dużej mierze od szczęścia ;) 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Temat Punkty

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X