Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

07-03-2021

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 1 of 4

Dziwny problem z zasilaniem

2021-07-03, 4:55 AM

Witam,

Mam dziwny problem z Legion 5.

Komp nowy, ma 3msc z czego przesiedział już ponad miesiąc w serwisie.

Ale od początku. Pierwsze dziwne zachowania jakie zaobserwowałem były podczas grania. Komp się po prostu restartował. W zdarzeniach występuje błąd kernell power 41.

Najdziwniejsze, że komputer nie zdążył się nawet rozkręcić a restart następował. CPU i GPU temp w normie. Potem restarty pojawiły się nawet podczas zwykłej rozmowy audio. Komp pojechał do serwisu. Za pierwszym razem wymieniono dysk. Niby miało to problem rozwiązać jednak nic to nie dało. Nadmienię, że zawsze problem występuję przy 1 grze, po przejściu menu. Więc najłatwiej mi sprawdzić czy coś działa czy nie.

Komp ponownie pojechał do serwisu, wrócił bo nic nie znaleziono. Ja testuje dalej. I teraz dziwne konkluzje. Gdy komp nie jest podłączony do zasilania sieciowego tylko działa na baterii problem nie występuje. Gdy podłączę zasilanie, automatycznie go restartuje. Średnio widzi mi się, robienie pustych cykli na baterii żeby ze sprzętu korzystać. 

System stawiałem 3 razy, testowałem również na tym systemie z serwisu. Bez zmian. Stery itd zaktualizowane.

Ma ktoś jakiś pomysł odnośnie ustawień ?

Czy może poszukać na własną rękę serwisu i podpiąć inny zasilacz jeśli to jego wina?

Albo wyjąć baterie i korzystać jak z stacjonarnego PC?

info błędu
(70368744177664),(2)

BugcheckCode 0
    BugcheckParameter1 0x0
    BugcheckParameter2 0x0
    BugcheckParameter3 0x0
    BugcheckParameter4 0x0
    SleepInProgress 0
    PowerButtonTimestamp 0
    BootAppStatus 0
    Checkpoint 0
    ConnectedStandbyInProgress false
    SystemSleepTransitionsToOn 0
    CsEntryScenarioInstanceId 0
    BugcheckInfoFromEFI false
    CheckpointStatus 0
    CsEntryScenarioInstanceIdV2 0
    LongPowerButtonPressDetected false
Odpowiedź
Opcje

490 POSTY

03-10-2021

Poland

228 Łączna liczba zalogowań

2705 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 2705
  • Message 2 of 4

Re:Dziwny problem z zasilaniem

2021-07-05, 6:27 AM

@ Kacperkos69 wrote:

Witam,

Mam dziwny problem z Legion 5.

Komp nowy, ma 3msc z czego przesiedział już ponad miesiąc w serwisie.

Ale od początku. Pierwsze dziwne zachowania jakie zaobserwowałem były podczas grania. Komp się po prostu restartował. W zdarzeniach występuje błąd kernell power 41.

Najdziwniejsze, że komputer nie zdążył się nawet rozkręcić a restart następował. CPU i GPU temp w normie. Potem restarty pojawiły się nawet podczas zwykłej rozmowy audio. Komp pojechał do serwisu. Za pierwszym razem wymieniono dysk. Niby miało to problem rozwiązać jednak nic to nie dało. Nadmienię, że zawsze problem występuję przy 1 grze, po przejściu menu. Więc najłatwiej mi sprawdzić czy coś działa czy nie.

Komp ponownie pojechał do serwisu, wrócił bo nic nie znaleziono. Ja testuje dalej. I teraz dziwne konkluzje. Gdy komp nie jest podłączony do zasilania sieciowego tylko działa na baterii problem nie występuje. Gdy podłączę zasilanie, automatycznie go restartuje. Średnio widzi mi się, robienie pustych cykli na baterii żeby ze sprzętu korzystać. 

System stawiałem 3 razy, testowałem również na tym systemie z serwisu. Bez zmian. Stery itd zaktualizowane.

Ma ktoś jakiś pomysł odnośnie ustawień ?

Czy może poszukać na własną rękę serwisu i podpiąć inny zasilacz jeśli to jego wina?

Albo wyjąć baterie i korzystać jak z stacjonarnego PC?

info błędu
(70368744177664),(2)

BugcheckCode 0
    BugcheckParameter1 0x0
    BugcheckParameter2 0x0
    BugcheckParameter3 0x0
    BugcheckParameter4 0x0
    SleepInProgress 0
    PowerButtonTimestamp 0
    BootAppStatus 0
    Checkpoint 0
    ConnectedStandbyInProgress false
    SystemSleepTransitionsToOn 0
    CsEntryScenarioInstanceId 0
    BugcheckInfoFromEFI false
    CheckpointStatus 0
    CsEntryScenarioInstanceIdV2 0
    LongPowerButtonPressDetected false

Witaj @ Kacperkos69  , czy na serwis urządzenie zostało wysłane wraz z zasilaczem? Jeśli nie, warto byłoby zweryfikować działanie z innym zasilaczem o podobnych parametrach. Możesz podpytać w sklepie - czasem sprzedawcy mają zasilacze serwisowe na poczet weryfikacji przed skierowaniem zgłoszenia.

Czy system instalowany był w trybie Boot Mode UEFI? Czy nadpisywano sterowniki dedykowane dla urządzenia?

Jeśli dokonywana była modyfikacja sprzętowa chociażby przez sprzedawcę (w zakresie ram, dysku) zawsze warto zweryfikować działanie w konfiguracji fabrycznej.

W jakiej dokładnie grze problem występuje?

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

07-03-2021

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 3 of 4

2021-07-05, 21:47 PM

Na serwis wysłałem komplet, laptop plus zasilacz. Mam w planach w tym tygodniu podjechać do serwisu lub sklepu i sprawdzić go na innym zasilaczu.

System był instalowany w trybie BOOT mode UEFI. Sterowniki były nadpisywanie, był pełen format dysków robiony.

Problem występuję najczęściej w grze Mount and Blade Bannerlord, Hearts of Iron 4, inne tytuły nie są ogrywane więc nie stwierdzę problemu.

Ale problem występował też przy korzystaniu z apki xbox live, rozmowa audio. Na szczęście nie zaobserwowałem przy Photoshop ani Premiere Pro.

Odpowiedź
Opcje

490 POSTY

03-10-2021

Poland

228 Łączna liczba zalogowań

2705 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 2705
  • Message 4 of 4

2021-07-06, 6:54 AM

Zerknij proszę na wiadomość prywatną w twojej sprawie.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms