Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

12-30-2020

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

0 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 0
  • Message 1 of 2

LEWY port USB nie działa prawidłowo przy przegrywaniu

2020-12-30, 20:15 PM

Witam,

Chciałbym się poradzić w następującej kwestii:

Posiadam laptop Legion Y540-15IRH-PG0 - zauważyłem, że lewy port USB nie działa prawidłowo - gdy przegrywam na laptop przy jego pomocy filmiki z zewnętrznej karty pamięci, zacinają się one później przy odtwarzaniu - w różnych momentach. Gdy dla testu, np. drugi raz przegram ten sam filmik na dysk twardy laptopa, to może się on zacinać w innych momentach niż przy pierwszym przegraniu. Port USB wygląda normalnie, nic nie jest wygięte albo fizycznie uszkodzone.

Problem nie występuje w przypadku pozostałych dwóch portów USB i filmy odtwarzają się prawidłowo po przegraniu ich z zewnętrznej karty na dysk twardy laptopa.

Wykonałem diagnostykę przez stronę Lenovo (wszystko ok), zainstalowane są także najnowsze aktualizacje, bios itp. - wszystko jak najbardziej aktualne. 

Aktualizacje sprawdzam na bieżąco przez Lenovo Vantage.

Kontaktowałem się mailowo z Państwem, dostałem w odpowiedzi instrukcję, która jednak moim zdaniem może spowodować trochę bałagan, ponieważ wg niej mam m.in. zaktualizować BIOS (a mam go już właśnie w tej najnowszej wersji), albo zainstalować sterowniki, które jak sprawdziłem na stronie - nie wszystkie są kompatybilne z moim sprzętem.

Proszę o wskazówki, co może być przyczyną, że kuleje odtwarzanie filmów, uprzednio przegranych na laptopa z tego tylko jednego portu?

Czy może to być jakaś wada fizyczna samego portu, płyty głównej itp? Może ktoś wcześniej miał już taki problem?

Nie wydaje mi się, że aktualizacja sterowników (które wg mnie są aktualne) może coś zmienić, ponieważ problem przy pozostałych portach nie występuje.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :-)

"

Odpowiedź
Opcje

4313 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1214 Łączna liczba zalogowań

41488 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41488
  • Message 2 of 2

Re:LEWY port USB nie działa prawidłowo przy przegrywaniu

2020-12-31, 9:58 AM

Cześć @dandrew88,

Witaj w Społeczności!

Piszesz, że masz aktualne wszystkie sterowniki, czy instalowałeś je z naszej strony wsparcia lub przy pomocy aplikacji Lenovo Vantage? Warto sprawdzić wersje zainstalowanych sterowników (szczególnie BIOS, Chipset, Zarządzanie Energią) i porównać je z wersjami sterowników dostępnych na stronie wsparcia. Jeśli masz zainstalowany najnowszy BIOS ze strony wsparcia, to nie ma powodu by go aktualizować :)

Czy port USB działa prawidłowo po podłaczeniu innych urządzeń np. myszki, klawiatury?

Możliwe, że mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętu niewidocznym gołym okiem. Jednak przed wysłaniem laptopa do serwisu warto sprawdzić czy wszystko jest OK po stronie sterowników. Dlatego należy upewnić się, że sterowniki są aktualne i prawidłowo zainstalowane (Czy pojawiają się jakiekolwiek błędy w Menedżerze Urządzeń?). 

Jesli aktualizacja/reinstalacja sterownikow nie pomoże, warto jeszcze zrobić czystą instalację Windowsa (pamietaj by zapisać ważne dane na zewnętrznym nośniku przed rozpoczeciem tego procesu). W celu reinstalacji Windowsa możesz skorzystać z narzędzia Lenovo DDRS.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty