Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

09-15-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

15 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 15
  • Message 1 of 2

Legion 5 (15ARH05) - problem z połączeniem monitora przez usb-c

2020-09-16, 17:08 PM

Cześć, niedawno zakupiłem nowego laptopa i chciałem go podłączyć do posiadanego już monitora Fujistsu P27T-7, który osbługuję rozdzielczość 1440p przez złącza: displayport oraz DVI.

Pierwsza próba z kablem HDMI - DVI zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ okazało się, że kabel obłsuguje max 1080p. Stąd też, zdecydowałem się spróbować ze złączem USB-C, które według specyfikacji obsługuje displayport. Zakupiłem przejściówkę USB-C - DisplayPort(link) oraz korzystając z posiadanego już kabla DisplayPort- DisplayPort podłączyłem laptopa z monitorem.

Niestety, monitor jedynie wybudził się ze snu oraz pokazał komunikat: "No signal, going to sleep", natomiast po stronie laptopa nie było żadnego śladu podłączenia monitora, zarówno w ustawieniach ekranu jak i menedżerze urządzeń.

Pierwotnie pomyślałem, że któryś z kabli może być wadliwy, ale okazało się, że podłączając cały zestaw (przez USB-C) do Huaweia P30 PRO, od razu wszystko zadziałało jak trzeba - obraz pokazał się na monitorze.

Czy ktoś miał podobny problem?

Odpowiedź
Opcje

5732 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1407 Łączna liczba zalogowań

50869 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50869
  • Message 2 of 2

Re:Legion 5 (15ARH05) - problem z połączeniem monitora przez usb-c

2020-09-22, 12:20 PM

Cześć @robertt240,

Witaj w Społeczności!

Niestety, ale wyglada na to, że mamy do czynienia z jakąś niekompatybilnoscią sprzętową. Być może problem powoduje adapter którego używasz. Zawsze najlepiej podłączać laptopa z monitorem bezpośrednio, bez użycia adapterów, choć oczywiście nie zawsze jest to możliwe.

Jesli masz taką możliwość, spróbuj wypróbować inny adapter i daj znać czy połączenie wtedy zadziała.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty