Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

12-18-2020

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

25 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 25
  • Message 1 of 5

Legion 5-15ARH05H ryzen 7, rtx Temperatury pracy

2020-12-18, 13:08 PM

Witam,

Chciałem się spytać o temperatury pracy pod obciążeniem tego sprzętu.

Sam mam zagwozdkę ponieważ mój procesor potrafi spokojnie osiągać temperaturę 104 stopni w trakcie gry o średnich wymaganiach co budzi moje zmartwienie.

Znajomy ma prawie identyczny sprzęt i temperatury są stanowczo niższe. Niestety serwis umywa ręce twierdząc że wszystko jest w normie.

Odpowiedź
Opcje

4319 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1214 Łączna liczba zalogowań

41518 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41518
  • Message 2 of 5

Re:Legion 5-15ARH05H ryzen 7, rtx Temperatury pracy

2020-12-18, 13:59 PM

Cześć @Adzer,

Witaj w Społeczności!

Faktycznie, temperatury na procesorze przekraczające 100 stopni, to niepokojacy objaw. Upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki z naszej strony wsparcia, szczególnie najnowszy BIOS i sterowniki Zarządzania Energią.

Warto wyczyścić komputer z kurzu za pomocą sprężonego powietrza oraz być może wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. Te czynności nie powodują utraty gwarancji pod warunkiem, że w ich wyniku żadne podzespoły nie zostaną uszkodzone.

Warto również zainwestować może w podkładkę chłodzącą pod laptopa, najlepiej taką z wentylatorami.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

12-18-2020

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

25 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 25
  • Message 3 of 5

2020-12-18, 17:38 PM

W pierwszej kolejności chciałem z całego serca podziękować za odpowiedz, bałem się że mój problem zostanie zbagatelizowany. 

Co do sterowników to według strony Lenovo mam wszystkie sterowniki zainstalowane i aktualne włączane ze sterownikami BIOS-u i Zarządzaniem Energią.

Laptop jest praktycznie nowy ok 2 tygodniowy więc nie wydaje mi się aby był brudny w środku. Wczoraj zaopatrzyłem się w podstawkę chłodzącą.

Udało mi się nawet reinstalować system jednak problem nadal występuje. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odpowiedź
Opcje

4319 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1214 Łączna liczba zalogowań

41518 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41518
  • Message 4 of 5

2020-12-22, 13:24 PM

Cześć @Adzer,

Jeśli laptop jest tak nowy, to faktycznie problem nie dotyczy raczej kurzu nagromadzonego w wentylatorach. Natomiast wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze (warto wybrać lepszą pastę z dobrymi opiniami w Internecie) wciąż może przynieść widoczną poprawę. 

W laptopach Legion jest również możliwość przełączania trybów Quick/Quiet za pomocą klawiszy Fn+Q. Przed rozpoczęciem gry lub pracy z wymagajacymi programami warto przełączyć tryb pracy na Quick (szybki). Wtedy praca komputera będzie optymalizowana na osiągnięcie lepszego chłodzenia, raczej niż na zminimalizowanie dźwięku wydawanego przez wentylatory.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

14 POSTY

08-23-2020

Poland

30 Łączna liczba zalogowań

215 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 215
  • Message 5 of 5

2020-12-26, 13:01 PM
Zrób test. Jeżeli temperatura skacze błyskawicznie do 90-100*C to oznacza problemy z odbieraniem ciepła przez ciepłowód. powodem może być uszkodzony/rozszczelniony ciepłowód lub krzywo założone chłodzenie ostatecznie źle położona pasta w fabryce. Błędy się zdarzają, a różne cyrki widziałem :) Jeżeli temperatura rośnie rownomiernie i wolno to problem będzie w słabej jakości paście a nie w chłodzeniu. Jest szansa, że sam rozwiążesz problem. Posmaruj pastą Kryonaut, to powinno załatwić problem o ile z chłodzeniem wszystko OK. Jak nie to walcz z ich serwisem Praca podzespołów w temperaturze powyżej 100*C poskutkuje przegrzaniem chipsetów i oby padło na gwarancji, a nie tydzień po :)
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty