Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

05-01-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 1 of 2

Legion 5i (17IMH05H) - gorący sprzęt, thermal throttling

2021-05-01, 18:48 PM

Hej!

Prośba o radę.

Mam laptopa: Legion 5-17IMH05H: i7-10750H, RTX 2060, 16GB RAM. 

Laptop ma około 2 miesięcy. Do tej pory używany głównie narzędziowo, do pracy. 

Niedawno moje dziecko poprosiło mnie o rundkę na Fortnite i dopiero zauważyłem, że laptop bardzo się grzeje. 
Gra była odpalona na trybie wydajność (czerwone światełko).

Wiatraczki dwa chodziły, ale między nimi pod spodem bardzo gorąco, co przełożyło się też na przód, czyli okolice klawiatury i głównego włącznika.

Laptop ma wszystkie sterowniki (BIOS również) aktualne zgodnie z (strona Lenovo - wykrywanie automatyczne). Sterowniki graficzne również, aktualizacje Windowsa także na bieżąco.

Wydaje mi się, że jak na model gamingowy, to chyba w ogóle nie powinno być takiej sytuacji. 

Czy ktoś ma podobnie? Co robić? To jest wada/usterka, czy tak jest? 

Odpowiedź
Opcje

5621 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1383 Łączna liczba zalogowań

50099 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50099
  • Message 2 of 2

Re:Legion 5i (17IMH05H) - gorący sprzęt, thermal throttling

2021-05-03, 10:51 AM

Cześć @Fdsfy,

Witaj w Społeczności!

Temperatury przekraczające 90 stopni podczas wymagającej gry uznaje się za normalne. Takie temperatury nie powinny utrzymywać się zbyt długo, ale jeśli temperatury w porywach przekraczają 90 stopni, generalnie nie ma powodów do obaw. Należy zapewnić odpowiednią wentylację laptopa podczas grania, dobrym pomysłem też jest zaopatrzenie się w specjalną podkładkę chłodzącą.

Coś, co można uznać za niepokojące, to różnica między temperaturami GPU i CPU - wygląda na to, że procesor grzeje się proporcjonalnie znacznie bardziej niż karta graficzna. Jeśli obawiasz się, że coś jest nie tak z chłodzeniem laptopa, możesz wysłać go do naszego serwisu na kontrolę. W celu wysłania laptopa do serwisu, skontaktuj sie z naszym wsparciem:

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/contactus 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty