Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

3 POSTY

07-13-2021

Poland

7 Łączna liczba zalogowań

105 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 105
  • Message 1 of 7

Legion 7i 15IMH05 wada fabryczna zawiasów

2021-07-13, 14:04 PM

Od 7 miesięcy posiadam Legiona 7i, zakupiłam go w polskim sklepie x-kom.pl. 

W ostatni weekend przy próbie otwarcia coś chrupnęło w zawiasie i boku matrycy. Ekran jak i prawy zawias rozwarstwiły się, prawa strona zaczęła stawiać opór, nie było możliwości jej normalnego otwarcia, włączona matryca w prawym dolnym rogu była prześwietlona. Bezpiecznie wydawało się tylko ostrożne zamknięcie pokrywy.

Po krótkim researchu dowiedziałam się, że to często spotykana wada konstrukcyjna, zgłaszana przez użytkowniku na całym świecie. W Legionie 7i zastosowano klejenie zawiasu do matrycy. Usterka objawiała się zarówno przy pierwszym otwarciu, jak i po 4, 5 i 7 miesiącach. Zarówno zawias jak i matryca z prawej lub lewej strony po prostu się rozklejały/rozwarstwiały, czasem powodując przy tym uszkodzenia i pęknięcia ekranu. 

Wada okazała się na tyle poważna, że firma Lenovo przeprojektowała sposób montowania matrycy i w komputerach wychodzących od stycznia 2021 można zauważyć różnice. Co jednak z osobami, które kupiły swój egzemplarz Legiona 7i na premierę lub do czasu zmiany?

Pierwszy kontakt z supportem, co prawda fachowy i rzeczowy, nie pozostawiał złudzeń. Odpowiedź przyszła po jednym dniu oczywiście odmowna, serwis stwierdził, że to uszkodzenie mechaniczne i polecił partnera serwisowego, który może wykonać naprawę za opłatą. Od kiedy to użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za jawne wady fabryczne produktu? Próbuję się odwołać od decyzji w tej sprawie. 

W modelach Legiona Y740 występował podobny problem z klejonymi zawiasami i sprawa znalazła szczęśliwe rozwiązanie (dotyczy użytkownika z Polski). Ten sam problem, rozwiązanie powinno być takie samo - naprawa. Tym bardziej, że zagranicą egzemplarze Legiona 7i były naprawiane lub dochodziło do wymiany pokrywy i mocowania w ramach serwisu gwarancyjnego.

Jestem skłonna nagłośnić sprawę, by ostrzec konsumentów przed zakupem tego modelu, nie jest to odosobniony przypadek, jeśli zajdzie potrzeba za pośrednictwem rzecznika praw konsumenta wniosę sprawę do sądu. Naprawdę wolałabym tego uniknąć i w dalszym ciągu po prostu cieszyć się ze sprzętu.

Parę linków w tym temacie:
https://forums.lenovo.com/topic/view/2756/5074630
https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/msisrl/another_legion_7i_hinge_disaster_used_it_for_7/
https://www.youtube.com/watch?v=dQNSjhSt0gs
https://www.youtube.com/watch?v=eAf5X14SPwc

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

181 Łączna liczba zalogowań

1840 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 1840

Re:Legion 7i 15IMH05 wada fabryczna zawiasów

2021-07-14, 13:22 PM

Twoją sprawę pozwolę sobie przekierować na tor priva celem dokładnej analizy przypadku, być może uda się przekierować sprawę do analizy serwisowej ale na dany moment nie mogę jeszcze niczego obiecać.

Jeśli chodzi o ogólny zarys zawsze jest możliwość zgłoszenia urządzenia przez wsparcie lub przez sprzedawcę, jeśli z jakichś powodów zgłoszenie przez wsparcie zostaje odrzucone a nie zgadzasz się z daną decyzją zawsze masz możliwość skorzystania z rękojmi u sprzedawcy.

Istotna informacja - zawsze w procesie serwisowania dane mogą zostać utracone, w miarę możliwości przed przekazaniem urządzenia (czy to przez sprzedawcę, czy wsparcie) zalecamy wykonanie backupu danych.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Replies(6)
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 2 of 7

2021-07-13, 14:29 PM

@ Fhaeryl wrote:

Od 7 miesięcy posiadam Legiona 7i, zakupiłam go w polskim sklepie x-kom.pl. 

W ostatni weekend przy próbie otwarcia coś chrupnęło w zawiasie i boku matrycy. Ekran jak i prawy zawias rozwarstwiły się, prawa strona zaczęła stawiać opór, nie było możliwości jej normalnego otwarcia, włączona matryca w prawym dolnym rogu była prześwietlona. Bezpiecznie wydawało się tylko ostrożne zamknięcie pokrywy.

Po krótkim researchu dowiedziałam się, że to często spotykana wada konstrukcyjna, zgłaszana przez użytkowniku na całym świecie. W Legionie 7i zastosowano klejenie zawiasu do matrycy. Usterka objawiała się zarówno przy pierwszym otwarciu, jak i po 4, 5 i 7 miesiącach. Zarówno zawias jak i matryca z prawej lub lewej strony po prostu się rozklejały/rozwarstwiały, czasem powodując przy tym uszkodzenia i pęknięcia ekranu. 

Wada okazała się na tyle poważna, że firma Lenovo przeprojektowała sposób montowania matrycy i w komputerach wychodzących od stycznia 2021 można zauważyć różnice. Co jednak z osobami, które kupiły swój egzemplarz Legiona 7i na premierę lub do czasu zmiany?

Pierwszy kontakt z supportem, co prawda fachowy i rzeczowy, nie pozostawiał złudzeń. Odpowiedź przyszła po jednym dniu oczywiście odmowna, serwis stwierdził, że to uszkodzenie mechaniczne i polecił partnera serwisowego, który może wykonać naprawę za opłatą. Od kiedy to użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za jawne wady fabryczne produktu? Próbuję się odwołać od decyzji w tej sprawie. 

W modelach Legiona Y740 występował podobny problem z klejonymi zawiasami i sprawa znalazła szczęśliwe rozwiązanie (dotyczy użytkownika z Polski). Ten sam problem, rozwiązanie powinno być takie samo - naprawa. Tym bardziej, że zagranicą egzemplarze Legiona 7i były naprawiane lub dochodziło do wymiany pokrywy i mocowania w ramach serwisu gwarancyjnego.

Jestem skłonna nagłośnić sprawę, by ostrzec konsumentów przed zakupem tego modelu, nie jest to odosobniony przypadek, jeśli zajdzie potrzeba za pośrednictwem rzecznika praw konsumenta wniosę sprawę do sądu. Naprawdę wolałabym tego uniknąć i w dalszym ciągu po prostu cieszyć się ze sprzętu.

Parę linków w tym temacie:
https://forums.lenovo.com/topic/view/2756/5074630
https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/msisrl/another_legion_7i_hinge_disaster_used_it_for_7/
https://www.youtube.com/watch?v=dQNSjhSt0gs
https://www.youtube.com/watch?v=eAf5X14SPwc

Witaj @ Fhaeryl

zawsze możesz skonsultować sprawę z rzecznikiem praw konsumenta.

Aby dokonać zgłoszenia możesz skierować urządzenie przez sprzedawcę lub przez linię wsparcia / formularz zgłoszeniowy. Wsparcie zawsze prosi o materiał zdjęciowy celem weryfikacji a w razie wątpliwości może przekierować urządzenie do analizy serwisowej.

Serwis dokonuje fizycznych oględzin usterki i jest w stanie zweryfikować czy usterka związana jest z montażem fabrycznym, niewłaściwym montażem w przypadku modyfikacji sprzętowej czy z niewłaściwym użytkowaniem urządzenia.

Pozdrawiam,

Anna

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

07-13-2021

Poland

• Message 3 of 7

2021-07-13, 14:50 PM

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Osobiście telefonicznie zgłosiłam sprawę, konsultant przyjął zgłoszenie i wykonał zdjęcia, na których nic nie widać (wada - rozklejony zawias i rozwarstwiona matryca - jest widoczna tylko, gdy matryca jest otwarta, a z powodu zaistniałej usterki nie mam możliwości ponownego otwarcia laptopa i porobienia stosownych zdjęć, jestem przekonana, że takie działanie skutkowałoby dalszymi uszkodzeniami, a w chwili, kiedy sprzęt za 7000 zł rozlatywał mi się w rękach nie myślałam o tym, by porobić zdjęcia, tylko jak go zabezpieczyć). Pokazałam konsultantowi, jak ta usterka wygląda na zdjęciu innego użytkownika Legion 7i i zgłaszałam, że to nie jest odosobniony przypadek. W jaki sposób mogę uzyskać możliwość przyjęcia uszkodzonego laptopa do serwisu bez narażania się na dodatkowe koszty, jeśli mój wniosek został odrzucony? Laptopa posiadam od 7 miesięcy, więc nadal jest on na gwarancji.

Odpowiedź
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 4 of 7

2021-07-14, 6:52 AM

@ Fhaeryl wrote:

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Osobiście telefonicznie zgłosiłam sprawę, konsultant przyjął zgłoszenie i wykonał zdjęcia, na których nic nie widać (wada - rozklejony zawias i rozwarstwiona matryca - jest widoczna tylko, gdy matryca jest otwarta, a z powodu zaistniałej usterki nie mam możliwości ponownego otwarcia laptopa i porobienia stosownych zdjęć, jestem przekonana, że takie działanie skutkowałoby dalszymi uszkodzeniami, a w chwili, kiedy sprzęt za 7000 zł rozlatywał mi się w rękach nie myślałam o tym, by porobić zdjęcia, tylko jak go zabezpieczyć). Pokazałam konsultantowi, jak ta usterka wygląda na zdjęciu innego użytkownika Legion 7i i zgłaszałam, że to nie jest odosobniony przypadek. W jaki sposób mogę uzyskać możliwość przyjęcia uszkodzonego laptopa do serwisu bez narażania się na dodatkowe koszty, jeśli mój wniosek został odrzucony? Laptopa posiadam od 7 miesięcy, więc nadal jest on na gwarancji.

Jeśli nie jest możliwe otwarcie urządzenia bez dalszych uszkodzeń konsultant może poprosić o zdjęcia poglądowe okolic zawiasów w stanie zamkniętym - aby nie doprowadzić do pogłębienia usterki (nie zalecamy otwierania urządzenia) i zweryfikować stan wizualny np. czy nie doszło do pęknięć obudowy.

W przypadku wyczuwalnych problemów (ciężka praca / wyczuwalne luzy) zalecamy aby niezwłocznie zgłosić urządzenie aby nie doszło do dalszych usterek.

Zajrzyj do wiadomości prywatnej, którą niebawem otrzymasz.

Pozdrawiam,

Anna

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

07-13-2021

Poland

• Message 5 of 7

2021-07-14, 7:06 AM

Konsultant wykonał zdjęcia przy zamkniętej obudowie, obudowała z zewnątrz nie wygląda na uszkodzoną. Usterka jest widoczna wyłącznie przy uchylonej matrycy, zawias wyraźnie odstawał, nie trzymał się obudowy.

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 6 of 7

2021-07-14, 13:22 PM

Twoją sprawę pozwolę sobie przekierować na tor priva celem dokładnej analizy przypadku, być może uda się przekierować sprawę do analizy serwisowej ale na dany moment nie mogę jeszcze niczego obiecać.

Jeśli chodzi o ogólny zarys zawsze jest możliwość zgłoszenia urządzenia przez wsparcie lub przez sprzedawcę, jeśli z jakichś powodów zgłoszenie przez wsparcie zostaje odrzucone a nie zgadzasz się z daną decyzją zawsze masz możliwość skorzystania z rękojmi u sprzedawcy.

Istotna informacja - zawsze w procesie serwisowania dane mogą zostać utracone, w miarę możliwości przed przekazaniem urządzenia (czy to przez sprzedawcę, czy wsparcie) zalecamy wykonanie backupu danych.

Pozdrawiam,

Anna

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

08-26-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 7 of 7

2021-08-26, 9:24 AM

Cześć, czy mogłabyś udzielić informacji jak aktualnie wygląda Twoja sprawa z naprawą/wymianą uszkodzonego sprzetu. Czy uszkodzenie zostało uznane przez Lenovo? Mam ten sam model niestety... Dzięki za odpowiedź

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty