Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

7 POSTY

04-20-2019

Poland

18 Łączna liczba zalogowań

145 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 145
  • Message 1 of 6

Legion Y520-15IKBN Type 80WK

2019-04-21, 7:25 AM

Dzień dobry,

Od zakupu laptopa (od 8 miesięcy) borykam się z problemem. Gdy oglądam YouTube to po 20 minutach dźwięk jest wyraźnie przesunięty w stosunku do obrazu. Wszystkie sterowniki najnowsze możliwe. Gdy oglądam np Formułę 1 to widzę wyraźne przycięcia przy płynnych przesunięciach obrazu (powinny być płynne). Co więcej, gdy gram również widzę zamrożenia trwające ułamki sekund. Bardzo mnie to denerwowało. Przez całe 8 miesięcy kombinowałem ze sterownikami grafiki bądź dźwięku. Dzisiaj w nocy w końcu zdiagnozowałem co powoduje te problemy. Przy pomocy strony testufo.com sprawdzałem czy zachowana jest synchronizacja, a program LatencyMon wskazał na tcpip. W menedżerze urządzeń wyłączyłem kartę sieciową Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC i nagle wszystko ustało. Procesor nie ma żadnych opóźnień. Nie ma żadnych przycięć czy to w grach czy oglądając coś w internecie. Co więcej przycięcia zdażały się nawet gdy byłem podłączony do sieci po kablu, a WiFi było fizycznie włączone ale nie podłączone do żadnej sieci. Nawet jak grałem w kompletnie starą gre, która nie korzysta wogóle z internetu to z włączoną fizycznie kartą bezprzewodową były przycięcia. LENOVO, uprzejmie proszę o pomoc. Wszystkie sterowniki zainstalowane najnowsze (również próbowałem z rekomendowanymi na waszej stronie). System aktualny. Wszystko działa jak należy poza tym jednym problemem wyżej opisanym. Co więcej, kolega ma tego samego laptopa ale kartę WiFi Intela i nie ma takich problemów jak ja. Przy włączonej karcie program In Depth Latency Tests pokazuje na każdym wątku opóźnienia ~600mikro sekund, a przy wyłączonej karcie WiFi ~27mikro sekund i wtedy wszystko w laptopie działa...prócz WiFi. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odpowiedź
Opcje

5048 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1271 Łączna liczba zalogowań

46134 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 46134
  • Message 2 of 6

Dot.: Legion Y520-15IKBN Type 80WK

2019-04-23, 12:04 PM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

Z Twojego opisu wynika, że swój problem w dużej mierze rozwiązałeś sam. Sadzę, że nie jestesmy w stanie rozwiązać tego problemu na forum. Wyglada na to, że wystąpił problem z kartą sieciową (być może jakies połączenia się poluzowały lub w ogóle będzie do wymiany). Polecałabym Ci oddać laptopa do serwisu - rozumiem, że wciąż jest na gwarancji.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

12-07-2019

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 3 of 6

2019-12-07, 12:54 PM

Miałam ten sam problem (u mnie opóźnienie było widoczne już po 5min ;)), co prawda na innym laptopie (Y540), ale pomogło rozwiązanie przedstawione w tym temacie: https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Lenovo-Y540-Audio-desync-Audio-ahead-of-Video/m-p/4577283

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

03-06-2020

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 4 of 6

2020-03-06, 15:33 PM
Mam ten sam problem, choć laptopa mam od listopada lenovo llegion y540. Możesz jeszcze raz wyjaśnić jak to naprawić, powyższy link nie działa...
Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

03-09-2020

Poland

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 5 of 6

2020-03-09, 13:29 PM
Oprogramowanie Intel Rapid Storage powinno rozwiązać problem.
Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

04-10-2020

Poland

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 6 of 6

2020-04-10, 10:43 AM
"This evening I started to notice desync in Edge too. It was really going on to my nerves, so I have decided to try some more driver updates. I updated diferent drivers manualy in Device Manager (right click and then "Update driver"). However, that didn't solve the issue. Then, I opened the "Storage controllers" section in Device Manager and there where two devices: "Standard NVM express controller" and "Microsoft storage spaces controller". I then right clicked on "Standard NVM express controller" and then "Update driver" , "Browse my computer for driver software" and "Let mi pick from list...". I then browsed into folder of the Intel IRST driver (c:\Drivers\Intel IRST Driver\Source\), and selected the first file. That was the Intel IRST driver downloaded from Lenovo support page for our laptop. After selecting that file there was "Intel Chipset SATA/PCIe RST Premium Controller" to select and install instead of "Standard NVM express controller". There will be message that it might not be compatible or something similiar, but just go with it. I then restarted laptop, and everything was working! No latency in LatencyMon, no delay in Chrome or Edge, even Latency Checker shows no more red bars! I tested it only for 30 minutes, but I'm sure it solved all the issues. Maybe some other driver updates did the trick, but I think the one explained above did the trick. Just in case, I'm gonna post all my drivers in HTML again. Also, fast startup is off, but I don't think that matters too. Please try and report back!" sprawdziłem na kilku wideo w przeglądarce i na filmie odtwarzanym w MPC, wygląda na to, że działa
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty