anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
Marek12321
Fanfold Paper
Zarejestrowano: ‎04-20-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 285
Wiadomość 1 z 2

Legion Y520-15IKBN Type 80WK

Dzień dobry,

Od zakupu laptopa (od 8 miesięcy) borykam się z problemem. Gdy oglądam YouTube to po 20 minutach dźwięk jest wyraźnie przesunięty w stosunku do obrazu. Wszystkie sterowniki najnowsze możliwe. Gdy oglądam np Formułę 1 to widzę wyraźne przycięcia przy płynnych przesunięciach obrazu (powinny być płynne). Co więcej, gdy gram również widzę zamrożenia trwające ułamki sekund. Bardzo mnie to denerwowało. Przez całe 8 miesięcy kombinowałem ze sterownikami grafiki bądź dźwięku. Dzisiaj w nocy w końcu zdiagnozowałem co powoduje te problemy. Przy pomocy strony testufo.com sprawdzałem czy zachowana jest synchronizacja, a program LatencyMon wskazał na tcpip. W menedżerze urządzeń wyłączyłem kartę sieciową Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC i nagle wszystko ustało. Procesor nie ma żadnych opóźnień. Nie ma żadnych przycięć czy to w grach czy oglądając coś w internecie. Co więcej przycięcia zdażały się nawet gdy byłem podłączony do sieci po kablu, a WiFi było fizycznie włączone ale nie podłączone do żadnej sieci. Nawet jak grałem w kompletnie starą gre, która nie korzysta wogóle z internetu to z włączoną fizycznie kartą bezprzewodową były przycięcia. LENOVO, uprzejmie proszę o pomoc. Wszystkie sterowniki zainstalowane najnowsze (również próbowałem z rekomendowanymi na waszej stronie). System aktualny. Wszystko działa jak należy poza tym jednym problemem wyżej opisanym. Co więcej, kolega ma tego samego laptopa ale kartę WiFi Intela i nie ma takich problemów jak ja. Przy włączonej karcie program In Depth Latency Tests pokazuje na każdym wątku opóźnienia ~600mikro sekund, a przy wyłączonej karcie WiFi ~27mikro sekund i wtedy wszystko w laptopie działa...prócz WiFi. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 173
Wiadomość 2 z 2

Dot.: Legion Y520-15IKBN Type 80WK

Cześć @Marek12321,

Witaj w Społeczności!

Z Twojego opisu wynika, że swój problem w dużej mierze rozwiązałeś sam. Sadzę, że nie jestesmy w stanie rozwiązać tego problemu na forum. Wyglada na to, że wystąpił problem z kartą sieciową (być może jakies połączenia się poluzowały lub w ogóle będzie do wymiany). Polecałabym Ci oddać laptopa do serwisu - rozumiem, że wciąż jest na gwarancji.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.