anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
Nikczemniuk
Fanfold Paper
Zarejestrowano: ‎04-11-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 357
Wiadomość 1 z 14

Legion Y520-15IKBN nie lubi w fpsy

Pacjent to Legion Y520-15IKBN Type 80WK, a problem leży w wydajności w grach i sterownikach do gtx1050 ti. Po aktualizacji (winda sama aktualizuje) o jakiejkolwiek wydajności nie ma mowy, po prostu dramat. Wyczytałem, żeby zainstalować sterownik poniżej wersji 388, no i to pomogło, ale na chwilę, bo przy każdym następnym uruchomieniu laptopa wydajność nadal leży i kwiczy, za każdym razem. Wyłączyłem instalowanie automatyczne sterowników przez system by zachować ten od grafiki, ale to też nie pomaga, nadal po każdym restarcie jest to samo. Nie mam już siły i to jest ostatni krok przed kolejnym już zgłoszeniem serwisowym (trzecim do cholery!). Mozę coś przeoczyłem, albo znowu mam bubla. Proszę, pomóżcie

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 301
Wiadomość 2 z 14

Dot.: Legion Y520-15IKBN nie lubi w fpsy

Cześć @Nikczemniuk,

Witaj w Społeczności!

Jaka konkretnie wersja sterownika graficznego sprawia problemy?

Czy próbowałeś ściągnać wersję 388 bezpośrednio ze strony Nvidia?

Jakie kroki podjąłeś, w celu wyłączenia automatycznych aktualizacji? Wygląda na to, że automatyczne aktualizacje nie zostały do końca wyłączone.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Nikczemniuk
Fanfold Paper
Wyświetleń: 286
Wiadomość 3 z 14

Sterownik pochodził ze strony nvidia jak i ze strony lenovo, aktualizację sterowników zablokowałem wchodząc w zakładkę system w panelu sterowania > zaawansowane ustawienia systemu > sprzęt > ustawienia instalacji urządzeń. Jak już wspominałem sam próbowałem rozwiązać problem bazując na wiedzy z internetu, ale bez zadowalająch rezultatów.

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 277
Wiadomość 4 z 14

Cześć @Nikczemniuk!

Czy sterownik, który masz aktualnie to wersja 425.31? Jeśli nie, w pierwszej kolejności radziłabym Ci spróbować instalacji tego sterownika ze strony Nvidia: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/145872/en-us. To najnowsza wersja, wypuszczona wczoraj.

Jeśli masz już tę wersję i to ona sprawia problemy, to zablokuj automatyczne aktualizacje sterowników korzystając sposobu opisanego na naszej stronie wsparcia: https://support.lenovo.com/pl/en/solutions/ht505372.

Daj znać, czy podany sposób zadziała Emotikon: Szczęśliwy 

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Nikczemniuk
Fanfold Paper
Wyświetleń: 275
Wiadomość 5 z 14

Dobra, udało mi się użyć gpedit.msc i zainstalować najnowsze sterowniki, ale to nie pomogło Emotikon: Smutny 

Nikczemniuk
Fanfold Paper
Wyświetleń: 217
Wiadomość 6 z 14

Command & Conquer 3 w 25 klatkach, zaczynam odnosić wrażenie, że to nie do końca wina sterownika, po półgodzinie komputer nie może wydoić, chociaż temperatury są całkowicie w normie
Administrator
Administrator
Wyświetleń: 205
Wiadomość 7 z 14

Hmm, sprawdziłabym jeszcze czy sterownik do BIOS-u jest aktualny.

Druga sprawa, którą można sprawdzić to ustawienia zasilania. Czy problemy pojawiają się głównie podczas działania na baterii? Sprawdź czy nie masz ustawionego trybu oszczędzania energii, czy masz ustawiony tryb wysokiej wydajności

Pozdrawiam,

Ala

Nikczemniuk
Fanfold Paper
Wyświetleń: 199
Wiadomość 8 z 14

Zawsze podłączony do sieci w trybie wysokiej wydajności. Może to bios, zaraz aktualizuję i zobaczymy
Nikczemniuk
Fanfold Paper
Wyświetleń: 191
Wiadomość 9 z 14

Z dziennika desperata część któraś tam:
-bios najnowszy, żadnej różnicy
-przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych, aktualizacja wszystkiego na czysto sformatowanej partycji nic nie zmieniło, po za tym, że panel sterowania Nvidia już się nie wiesza przy otwieraniu
Wniosek: nie warto było
Administrator
Administrator
Wyświetleń: 186
Wiadomość 10 z 14

Powoli kończą mi się pomysły...

Wspominałeś, że zainstalowałeś najnowszy sterownik ze strony Nvidia i to nie pomogło. Ale ze sterownikiem poniżej wersji 388 wsystko działa, tak?

Ten sposób podany na naszej stronie wsparcia powinien zablokować wszelkie automatyczne aktualizacje sterowników. Jeśli ściągnąłeś odpowiedni sterownik (ten, który działał najlepiej - poniżej wersji 388) i zablokowałeś aktualizacje, w sposób podany powyżej, żadne aktualizacje nie powinny się już pojawiać. 

Jeśli jednak to naprawdę nie jest problem ze sterownikiem, to ostatnią rzeczą, którą mogę zasugerować tutaj, jest sprawdzenie pasty termoprzewodzącej na procesorze i GPU. Jeśli Twój komputer jest na gwarancji, nie otwieraj go w domu, bo to może ją unieważnić. Możesz poprosić o sprawdzenie pasty w serwisie Lenovo.

Pozdrawiam,

Ala