Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

01-05-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 1 of 3

Lenovo Legion 5-15ARH05H problem z klawiszem Fn i touchapd

2021-01-05, 20:14 PM

Witam wszystkich,

Kilka dni temu kupiłem laptop Legion 5-15ARH05H. Zaktualizowałem system i sterowniki oraz BIOS (obecna wersja:FSCN15WW). Po zakończeniu tych wszystkich aktualizacji przestał prawidłowo działać klawisz Fn i touchapd. Komputer uruchamia się raz z odblokowanym FN, raz z aktywny "Fn locked" i wtedy nie mam możliwości dezaktywacji blokady.  

W menadżerze urządzeń pojawia się komunikat:

Swoją drogą czy to normalne że mam tyle klawiatur w menadżerze urządzeń?

Przywróciłem system ale problem nadal istnieje. Wszystkie sterowniki są aktualne (korzystam z komercyjnej wersji Driver Booster). Program wyrywa błąd pokazany na screenie, ale nie potrafi go rozwiązać. 

Czy problem może być spowodowany przez BIOS?

Z góry dziękuję za pomoc.

Rozwiązano! Idź do Rozwiązania
Odpowiedź
Opcje

4312 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1214 Łączna liczba zalogowań

41488 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41488
  • Message 2 of 3

Re:Lenovo Legion 5-15ARH05H problem z klawiszem Fn i touchapd

2021-01-07, 9:49 AM

Cześć @vanhoost,

Witaj w Społeczności!

Generalnie doradzamy aktualizację sterowników bezpośrednio z naszej strony wsparcia lub za pomocą aplikacji Lenovo Vantage. Windows Update lub inne aplikacje mogą zainstalować na komputerze inne sterowniki, które nie sa w pełni kompatybilne z laptopem.

Problem razczej nie jest spowodowany przez BIOS - gdyby był, na pewno słyszelibyśmy o podobnych problemach zgłaszanych przez innych użytkowników.

Spróbuj zaktualizować sterowniki klawiatury i klawiszy funkcyjnych bezpośrednio z naszej strony wsparcia i daj znać czy to pomoże. Spróbuj też odinstalować z Menedżera Urządzeń Lenovo Keyboard Device, po czym zrestartuj komputer.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

01-05-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 3 of 3

Re:Lenovo Legion 5-15ARH05H problem z klawiszem Fn i touchapd

2021-01-07, 11:57 AM
Problem rozwiązany po odinstalowaniu Lenovo keyboard Device. Dziękuję bardzo! :)
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty