Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

01-31-2020

United States of America

4 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 1 of 2

Lenovo Legion Y530 chłodzenie procesora

2020-01-31, 18:23 PM

Dzień dobry,

czy jest oprogramowanie dla Lenovo Legion Y540 do kontrolowania prędkości procesora? Czytałem coś o Lenovo Nerve Sense Center, ale chyba mój model nie jest wspierany. Trochę mnie niepokoją temperatury powyżej 90 stopni (wiem, że do 100 może spokojnie pracować).

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

96 Łączna liczba zalogowań

619 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 619
  • Message 2 of 2

Dot.: Lenovo Legion Y530 chłodzenie procesora

2020-02-01, 21:09 PM
Nerve sense działało chociażby na y700-15 ale nie przypominam sobie aby miało opcje kontrolujące prace procesora, raczej było to takie trochę okrojone Lenovo Vantage + opcja odpalenia wiatraczków na maksymalną prędkość, której mi osobiście w Vantage brakuje. Za to zmieniając tryby w Vantage masz możliwość ograniczenia maksymalnego taktowania procesora, w przypadku y540 z i7-9750h wygląda to mniej więcej w taki sposób:
CICHY: taktowanie na każdym rdzeniu ok. 2500-2600mhz
RÓWNOWAGA: ok. 3500-3700mhz.
WYDAJNOŚĆ: Maksymalne możliwe taktowanie.
Masz też możliwość ręcznej kontroli wykorzystania zasobów procesora przez zmianę ustawień "Planu zasilania".
Prawy przycisk myszy na ikonke baterii na pasku -> opcje zasilania -> zmień ustawienia planu(bieżącego) -> zmień zaawansowane ustawienia planu -> zarządzanie energią procesora możesz zmienić minimalny stan na 5% żeby niepotrzebnie się nie wysilał gdy nie potrzebujesz dużej mocy obliczeniowe i zmniejszyć maksymalny ze 100% na wartość która będzie dla ciebie optymalna aby nie ograniczała Cię podczas korzystania(tutaj już musisz trochę potestować jakie masz użycie podczas obciążenia).
Możliwości dla bardziej zaawansowanych:
-Intel XTU i ustawienie korzystnego dla Ciebie TDP i Undervoltingu czy też wyłączenie turboboosta.
-Ewentualna wymiana pasty termoprzewodzącej.
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty