Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

10-01-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 1 of 4

Lenovo Legion Y530 - problem z ustawieniem domyślnej karty graficznej

2020-10-01, 8:38 AM

Po aktualizacji systemu Windows zauważyłem spadek wydajności, okazuje się że system korzysta ze zintegrowanej karty HD630 zamiast dedykowanej GTX 1050Ti.

Chciałem to tak jak zwykle zmienić w panelu sterowania Nvidia, pokazuje mi się tam taki oto komunikat:

Następnie zmieniłem domyślną aplikację do zarządzania grafiką na Panel NVIDIA, ustawiłem wysoką wydajność(GTX 1050Ti):

Pomimo to komunikat z panelu NVIDIA nie zniknął, a komputer wciąż korzysta z karty zintegrowanej:

Uruchomiłem dxdiag i GTX 1050Ti figuruje tam jako "Ekran 2", a domyślny Ekran 1 to karta zintegrowana. 

Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

5515 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1361 Łączna liczba zalogowań

49389 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49389

Ynt::Lenovo Legion Y530 - problem z ustawieniem domyślnej karty graficznej

2020-10-01, 13:51 PM

Cześć @kuba0329,

Witaj w Społeczności!

Jeśli używasz Windowsa 10, to wybór karty graficznej w tym systemie operacyjnym jest całkowicie automatyczny, nie ma możliwości wymuszenia stałego korzystania dedykowanej karty graficznej. 

Jeśli dedykowana grafika zalącza się automatycznie przy korzystaniu z bardziej wymagających programów czy gier, to znaczy, że wszystko działa tak jak powinno.

W celu sprawdzenia czy dedykowana grafika załącza się tak jak powinna, możesz skorzystać z 3DMark.

Jeśli zauważysz, że jakaś aplikacja lub gra nie powoduje załączenia się zaawansowanej grafiki (a powinna), to warto skontaktować się z producentem gry/aplikacji. Najprawdopodobniej problem jest wtedy po jego stronie.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Replies(3)
Rozwiązanie
Opcje

5515 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 2 of 4

Ynt::Lenovo Legion Y530 - problem z ustawieniem domyślnej karty graficznej

2020-10-01, 13:51 PM

Cześć @kuba0329,

Witaj w Społeczności!

Jeśli używasz Windowsa 10, to wybór karty graficznej w tym systemie operacyjnym jest całkowicie automatyczny, nie ma możliwości wymuszenia stałego korzystania dedykowanej karty graficznej. 

Jeśli dedykowana grafika zalącza się automatycznie przy korzystaniu z bardziej wymagających programów czy gier, to znaczy, że wszystko działa tak jak powinno.

W celu sprawdzenia czy dedykowana grafika załącza się tak jak powinna, możesz skorzystać z 3DMark.

Jeśli zauważysz, że jakaś aplikacja lub gra nie powoduje załączenia się zaawansowanej grafiki (a powinna), to warto skontaktować się z producentem gry/aplikacji. Najprawdopodobniej problem jest wtedy po jego stronie.

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

10-01-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 3 of 4

Re:Lenovo Legion Y530 - problem z ustawieniem domyślnej karty graficznej

2020-10-01, 16:19 PM

Rozumiem, okazuje się że pomogło przeinstalowanie sterowników - prawdopodobnie tam tkwiła przyczyna gorszych osiągów. Obserwowałem też zużycie obu kart w menedżerze zadań i zdarzały się momenty, gdzie karta zużycie karty zintegrowanej sięgało 90-100%, a dedykowana cały czas stała na 0%. Po uruchomieniu kilku wymagających gier i benchmarka karta dedykowana rzeczywiście działa tak jak należy.

No cóż. dziwnie sobie to wymyślili w tym Windowsie ale nic na to nie poradzimy. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie gdyż gdzie nie zajrzałem pokazywało mi, że HD630 jest domyślną kartą i trochę mnie to martwiło.

Odpowiedź
Opcje

5515 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 4 of 4

Re:Lenovo Legion Y530 - problem z ustawieniem domyślnej karty graficznej

2020-10-02, 7:09 AM

Cieszę się, że udało Ci się rozwiązać problem :)

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty