Welcome to our peer-to-peer forums, where owners help owners. Need help now? Visit our eSupport here.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

29 Łączna liczba zalogowań

226 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 226
  • Message 1 of 31

Lenovo Legion Y530 - problem z wentylatorami

2019-10-17, 15:02 PM
Witam :-) Od trzech dni jestem posiadaczem legion Y530 i niestety dosyć szybko tutaj trafiłem. Mianowicie chodzi o problem, który z tego co widzę przewijał się już na tym forum, jednakże nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Chodzi oczywiście o problem z wentylatorami. Co około minutę włączają się wentylatory i przez parę sekund działają na pełnych obrotach, mimo, że laptop praktycznie nie jest używany (włączona zaledwie przeglądarka). Pobrałem Lenovo Vantage, jednak w najnowszej wersji nie ma opcji Inteligentnego chłodzenia. Z tego co czytałem problem pojawiał się już u innych użytkowników kilka miesięcy wcześniej, czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie dla tego "problemu"?
Odpowiedź
Opcje

4415 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1220 Łączna liczba zalogowań

42123 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 42123
  • Message 2 of 31

Dot.: Lenovo Legion Y530 - problem z wentylatorami

2019-10-18, 12:15 PM

Cześć ,

Czy pobrałeś Lenovo Vantage bezpośrednio z naszej strony wsparcia? W przypadku laptopów gamingowych, na stronie wsparcia mamy do ściągnięcia specjalną wersję Lenovo Vantage przeznaczoną specjalnie dla maszyn gamingowych :)  Wydaje mi się, że tam powinny znaleźć się odpowiednie ustawienia. 

Gamingowy Vantage możesz pobrać tutaj: https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y530-15ich/downloads/driver-list/component?name=Software%20and%20Utilities

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

10-20-2019

Poland

16 Łączna liczba zalogowań

182 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 182
  • Message 3 of 31

2019-10-20, 8:27 AM
Witam. Miałem ten sam problem a suport nie potrafił mi pomóc. U mnie wiatraki wyły jak bym miał drona w pokoju, a temp. procesora wynosiła 95 stopni podczas grania. Zainstalowałem ThrottleStop i obniżyłem napięcie na procesorze. Program dodałem do autostartu. Teraz wiatraki nie wyją jak szalone bo temp procesora nie przekracza 72 stopni.
Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 4 of 31

2019-10-27, 8:18 AM

@MarcinG czy po zainstalowaniu tego programu nie spadła znacząco jakość?

Nie ukrywam, oprócz pracy w pakiecie msoffice używam laptopa głównie do gier, a według mnie mniejsza wydajność procesora = słabsze osiągi w grach.

Edit: Nie mogę zainstalować tego programu, wyskakuje mi, że nie ma pliku mfc120u.dll

@

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

10-20-2019

Poland

• Message 5 of 31

2019-10-28, 8:12 AM

Słuchaj, ja kupiłem laptopa przede wszystkim z myślą o grach. Na tych ustawieniach co mam gierki śmigają bez problemu, pamiętaj ze procesor i5 8gen jest wydajniejszy niż i7 7gen. Poza tym nie miałem jeszcze gierki która by drenowała procka w 90% - więc jeśli chcesz aby nastała cisza i laptop nie wył jak stado dronów w mieszkaniu to śmiało pobaw się programem, a wyjdzie ci to na +.

Odpowiedź
Opcje

4415 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1220 Łączna liczba zalogowań

42123 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 42123
  • Message 6 of 31

2019-10-28, 9:49 AM

@

Cześć ,

Spróbuj odinstalować dotychczas używaną wersję Lenovo Vantage, a następnie zainstaluj wersję gamingowa prosto z naszej strony wsparcia :) Jeśli wciąż będzie pokazywał się błąd, możesz podesłać na forum screenshota?

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 7 of 31

2019-10-28, 10:59 AM

@Ala_Lenovo Po pobraniu dwóch plików i zainstalowaniu ich wyskakuje taki komunikat.

Dodatkowo zauważyłem, że laptop hałasuje najmocniej podczas gry(co jest logiczne) przy podłączonej ładowarce. Jak ją odłącze to chodzi ciszej. 

Dodam, że już nie chodzi mi tyle o włączające się wentylatory, a teraz głównym problem jest bardzo głośna praca wentylatora. Ja rozumiem, że laptop gamingowy musi chodzić głośno, ale musi być jakiś sposób na zmniejszenie decybeli, bo to jest dosłownie jak post wyżej "startujący dron" :).

Mieszkam w akademiku i głośność laptopa przeszkadza innym współlokatorom. 

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

10-20-2019

Poland

• Message 8 of 31

2019-10-28, 11:43 AM

Słuchaj zastosuj się do mojej rady i zainstaluj program ThrottleStop ( jeśli ci wyskakuje błąd do nie masz zainstalowanych NetFramework'ów oraz visual c++ wszystkich wersje 32bit i 64bit).

Przerabiałem to zaraz po zakupie laptopa, suport nie potrafił mi pomóc - odpowiadali że ten sprzęt tak ma.

Obecnie mój laptop jest na serwisie (siadła bateria z dnia na dzień), ale jak wróci a Ty będziesz dalej walczył z "wiatrakami" to prześlę Ci screeny jak ja mam to poustawiane.

+ po ustawieniach ThrottleStop to przede wszystkim cicha praca oraz dużo niższe temperatury na CPU

Odpowiedź
Opcje

23 POSTY

10-17-2019

Poland

• Message 9 of 31

2019-10-28, 11:50 AM

Tak zrobię, dzięki. Czy możesz jaśniej wytłumaczyć instalację tego programu, odnośnie instalacji tych sterowników, bo średnio to ogarniam?

Odpowiedź
Opcje

15 POSTY

10-20-2019

Poland

• Message 10 of 31

2019-10-28, 11:52 AM

"Dodatkowo zauważyłem, że laptop hałasuje najmocniej podczas gry(co jest logiczne) przy podłączonej ładowarce. Jak ją odłącze to chodzi ciszej. "

to jest zrozumiałe. Na baterii CPU nie wchodzi w tryb Turbo Boost i wiatraki nie szaleją, ale jak tylko dasz zasilanie to CPU wkręca się z tego co pamiętam do 4.0 GHz (podnosi się temperatura prawie do 100stopni C i wiatraki zaczynają na ciebie krzyczeć)

U mnie CPU jest ustawione że max może się wkręcić do 3,6GHz i tem. są max 72stopnie, a wiatraki przyjemnie szumią

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms