Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

08-10-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 1 of 4

Lenovo Legion Y540

2020-08-10, 19:04 PM

Cześć,

mam Lenovo Legion Y540 z kartą GTX1660Ti oraz procesorem i7. Czy można pod niego podłączyć zewnętrzny monitor z odświeżaniem 144Hz lub wyższym? Jeśli tak, to dajcie znać jak to zrobić? Próbowałem już po kablu HDMI 2.0, który teoretycznie powinien nawet 240Hz obsłużyć, natomiast w ustawieniach ekranu mam max 120Hz w każdej z dostępnych rozdzielczości. Monitor to IIYAMA GB2488HSU, a więc obsługuje 144Hz. Pytanie czy muszę dociągnąć jakieś sterowniki karty czy GTX1660Ti nie obsługuje 144Hz? Byłoby to trochę dziwne, bo sam laptop występuje z matrycą 144Hz.

Dajcie znać, czy ktoś podłączył go pod monitor 144Hz lub z wyższym odświeżaniem, oraz jak to zrobić aby działało?

Dziękuję!

Rozwiązano! Idź do Rozwiązania
Odpowiedź
Opcje

4355 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1216 Łączna liczba zalogowań

41768 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41768
  • Message 2 of 4

Ynt::Lenovo Legion Y540

2020-08-11, 10:30 AM

Cześć @gravity1287,

Witaj w Społeczności!

Czy próbowałeś używać portu mini DP? Ze specyfikacji wynika, że można uzyskać lepszą rozdzielczość na monitorze używając tego portu.

Ponadto, zajrzyj do tej dyskusji na naszym anglojęzycznym forum:

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Can-I-use-a-144hz-external-monitor-with-my-Legion-Y540/m-p/4498392?page=2#5112860

Post, do którego linkuję zawiera sposób jak uzyskać 144Hz  podłączając monitor przez port HDMI. Daj znać czy to zadziała u Ciebie :)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

08-10-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 3 of 4

Dot::Lenovo Legion Y540

2020-09-01, 19:36 PM

Cześć!

Nie używałem portu mini DP - tutaj przyznam się że nie szukałem go w laptopie, a raczej szykałem DisplayPortu zwykłego bądź DVI. Niemniej z tego co czytałem kabel HDMI 2.1 powinien umożliwić wyświetlanie nawet 4K (Ultra HD) w 240 Hz, dlatego przy FullHD nie powinno być najmniejszego problemu, aby przeszło po nim 144 Hz. Niestety natywnie nie ma do wyboru tego na liście trybów w ustawieniach ekranu.  

Wymusiłem jednak w ustawieniach karty w panelu nVidia (karta GTX1660Ti), aby obsługiwała obraz w FullHD z 144Hz - załączam PrintScreen gdyby komuś było to potrzebne jak ustawić. Niestety czasami jak monitor się wygasi po czasie bezczynności to po próbie wybudzenia widać artefakty i dopiero po zmianie wyświetlanego obrazu wszystko działa prawidłowo, więc nadal jest jakiś problem, że nie wszystko działa tak jak powinno, ale jak się używa ciągle monitora to tych artefaktów nie ma:)

Spróbuję jeszcze kupić kabel Mini DisplayPort<>DisplayPort bo nigdzie nie znalazłem w jakiej wersji jest HDMI jednocześnie w laptopie i monitorze (1.4, 2.0, 2.1??), i być może tutaj leży problem pomimo zastosowania "najszybszego" kabla HDMI (2.1 utlra high speed) jaki można dostać. 

Dam znać czy po wymianie na miniDP-DP pokaże się tryb 144Hz - mam nadzieję że to rozwiąże problem:)

Btw. dziękuję za link do strony EN - podali tam fajną stronę do testowania odświeżania monitora (https://www.testufo.com/refreshrate)  :)

===

edit: Kupiłem kabel MiniDisplayPort-DisplayPort i od razu działa 144Hz:) Alu, dziękuję jeszcze raz za poradę i pomoc. Wcześniej byłem przekonany że HDMI2.1 powinno przepuścić 144Hz, ale pomimo kabla który to umożliwia, któreś ze złączy HDMI (laptop albo monitor) działają tylko w max 120Hz. Teraz po DisplayPort wszystko działa prawidłowo. Jeszcze raz dziękuję!:)

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

12-09-2020

Poland

6 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 4 of 4

Re:Lenovo Legion Y540

2020-12-23, 22:13 PM

czy możesz napisać jaki kabel konkretnie kupiłeś bądź podesłać do niego linka?

Czy ktoś może korzysta z kabla mini DP do HDMI w legionie y540? Ewentualnie przejściówki? Z tego co czytałem na zagranicznych stronach to występują problemy z działaniem róznych kabli w laptopach lenovo..

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty