Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

0 Łączna liczba zalogowań

0 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 0
  • Message 1 of 11

Lenovo Legion Y740-17inch FPS Problem

2020-01-21, 19:06 PM

Witam. 
Chciałbym poruszyć pewien problem, który występuje od niedawna, a mianowicie w różnych grach występują u mnie losowe spadki FPSów. Mając stałe 200-300 fps po krótkim czasie grania występuje pojedyńczy spike i przycinka gry. Dla przykładu umieszczam link do filmiku z Dark Souls III, gdzie udało mi się zarejestrować dosyć wysokie cięcia, zazwyczaj są mniejsze, ale idea problemu jest ta sama. Myślałem, że jest to problem związany z chłodzeniem procesora i działania thermal throttlingu jednak temperatury na procesorze wynoszą około 60 stopni wahając się góra, dół (po undervoltingu). Nie wiem czy problemem może nie być temperatura GPU, która wynosi 79-80 stopni podczas grania w Dark Souls III. Jestem też graczem CS:GO, gdzie jestem zmuszony do grania na najniższych ustawieniach i zmniejszonej rozdzielczości, aby nie uświadczyć spikeów fps. Po zakupie laptopa przez jakiś okres nie było takiego problemu, gdzie w BF V i CS:GO mogłem grać na ustawieniach bardzo wysokich (Dla przykładu BF V teraz muszę zmniejszyć na najmniejszą rozdzielczość i pikseloze żeby to jakoś chodziło i nie uświadczać skaczących fpsów). Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić w czym może być problem? Dodatkowo zamieszczam temperatury CPU i GPU podczas odpalonego DS III.
Serdecznie pozdrawiam.

Link do filmu: 
https://youtu.be/nONAc6G_g4s

Zdjęcia:

Odpowiedź
Opcje

4805 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1250 Łączna liczba zalogowań

44709 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 44709
  • Message 2 of 11

Dot.: Lenovo Legion Y740-17inch FPS Problem

2020-01-22, 14:32 PM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

Sprawdź czy dla twojego modelu dostępne są aktualizacje sterowników. Możesz w tym celu skorzystać z naszej strony wsparcia lub z aplikacji Lenovo Vantage. Zwróciłabym szczególną uwagę na sterowniki BIOSu.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

• Message 3 of 11

2020-01-22, 14:58 PM

Wszelkie aktualizacje systemu oraz karty graficznej są dokonywane na bieżąco zarówno z Windows Update jak i Lenovo Vantage, dodatkowo sterowniki do GPU są uaktalniane z Nvidia GeForce Expierience. Poniżej zamieszczam zrzut z Lenovo Vantage.

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

96 Łączna liczba zalogowań

619 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 619
  • Message 4 of 11

2020-01-22, 18:57 PM
Jeśli możesz to pokaż profil z UV, odpal narzędzie diagnostyczne intela do proca, jak przejdzie to odpal occt i puść stress testy, oddzielnie na cpu i gpu i zobacz co w twoim przypadku zawodzi jeśli wszystko przejdzie bez problemów, to wina software'u jeśli nie będziesz wiedział gdzie leży problem.
Wymieniałeś pastę termoprzewodzącą żeby zbić temperatury?
Odpowiedź
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

• Message 5 of 11

2020-01-22, 20:41 PM

Profil z UV:

Urządzenie diagnostyczne Intela nie wykryło problemów. Zrzut:

Dodatkowo wykonałem OCCT stress testy odpowiednio na CPU, GPU w oknie i pełnym ekranie + memory test. Umieszczam na dole zrzuty ekranów:

Wymiana pasty termoprzewądzącej jest w planach, nie była jeszcze wymieniana. Dzisiaj przyszła mi pasta Grizzly Kryonaut. 

Pozdrawiam,
Bocken

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

• Message 6 of 11

2020-01-22, 21:36 PM

Taki przypadek bardziej wygląda na soft niz na hardware, stawialbym na czystą reinstalke Win10, reset biosu łacznie z usunięciem UV, na twoim miejscu też w przypadku lapka skłoniłbym sie bardziej w strone XTU niżthrottlestopa, moze jest bardziej upierdliwy bo profile nie zawsze są wczytane przy starcie systemu, ale dzieki temu w przypadku złej konfiguracji łatwiej jest go "okiełznać" niż throttlestopa. Co do pasty to wymień na pewno bo 80 stopni w przypadku tego RTXa to troche dużo, polecam Ci do usuniecia starej kupić szczoteczke do zębów ultra soft bo laminat przy gpu ma dużo gęsto ustawionych pinów i szczgólnie przy pierwszym wycieraniu zaschnietej fabrycznej pasty jest ciężko je wyczyścić czymkolwiek z czego mogą wyrywać się włókienka. Nie wiem czy korzystasz ze zitegrowanej grafy, ale tez możesz rozważyć opcję aby jednak dzialała jako druga żeby niepotrzebnie nie dodawać pracy RTXowi.

Odpowiedź
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

• Message 7 of 11

2020-01-22, 21:49 PM

Dziękuje za odpowiedź. 
Reset BIOS masz na myśli przywrócenie ustawień fabrycznych tak?

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

• Message 8 of 11

2020-01-22, 22:01 PM

Tak i pamiętaj w razie czego o backupie ;)

Odpowiedź
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

• Message 9 of 11

2020-01-22, 22:26 PM

Dziękuje serdecznie, spróbuje się z tym oporać bo jestem trochę zielony, ale zastosuje się do wskazówek. 

Odpowiedź
Opcje

0 POSTY

01-21-2020

United States of America

• Message 10 of 11

2020-01-22, 23:46 PM

Witam ponownie,

Przy próbie ponownej instalacji Windows 10 wystąpił następujący problem. Mianowicie instalacja zatrzymała się na 64 procentach i komputer ciągle się restartuje. Umieszczam w linku filmik poglądowy. 

https://youtu.be/7JhMnL8lEuE

Edit:

Po godzinach i poczytaniu kilku tematów ludzi mających ten sam problem doszedłem do rozwiązania, w którym za pomocą Media Creation Tool przeinstalowałem Windows 10 z USB. Udało się uruchomić ponownie komputer z nowo postawionym Windowsem.

Edit2: 

Po reinstallu Windows 10 i przwrócenia BIOS do ustawień fabrycznych ściny dalej występują, odpaliłem również karte zintegrowaną. Pozostają krok ze zmianą pasty termoprzewądzącej, po której mam nadzieję się poprawi.

Serdecznie pozdrawiam,

Bocken

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty