Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

4 POSTY

03-28-2021

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

55 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 55
  • Message 1 of 11

Lenovo legion 5 samoczynne resetowanie

2021-03-28, 10:30 AM

Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno laptopa: Legion 5-15ARH05H Laptop (Lenovo) - Type 82B1 (LAPTOP L5 R5 4600h 8GB 512SSD 2060 NO OS). Wsadziłem do niego polecany przez sklep ram: PAMIĘĆ RAM PATRIOT 8GB DDR4 3200 SODIMM który ma być kompatybilny bo był proponowany do tego laptopa przez sam sklep. Wgrałem system windows 10 oraz sterowniki.

Laptop resetuje się co jakiś czas praktycznie losowo prawie bez powodu (reset nie poprzedza żaden komunikat), czasami podczas testowania furmark, grania w grę a parę razy nawet zdarzyło się to podczas przeglądania samej przeglądarki, kilka razy zdarzyło się że laptop nie zresetował się i były dziwne artefakty na ekranie (zdjęcie), praktycznie nie ma żadnej reguły czy jest pod wysokim obciążeniem czy też nie. Laptop mam już około 4dni próbowałem już przeinstalowywać sterowniki, zaktualizować bios, stawiać windowsa od nowa, próbowałem na samej grafice zintegrowanej jak i rtx, nic nie pomogło, testowałem wszystkie komponenty na stronie lenovo i nie pokazuje żadnych problemów. Już nie wiem czego może to być wina. Jestem bardzo zawiedziony ponieważ spędziłem nad tym problemem dosyć długo czasu. 

Odpowiedź
Opcje

5616 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1381 Łączna liczba zalogowań

50044 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50044
  • Message 2 of 11

Re:Lenovo legion 5 samoczynne resetowanie

2021-03-29, 10:02 AM

Cześć @Damian0101,

Witaj w Społeczności!

Czy problem pojawia się również po wymontowaniu nowego RAMu z laptopa? Możliwe, że RAM jest uszkodzony i dlatego powoduje problemy.

Warto zrobić automatyczną diagnostykę sprzętu za pomocą aplikacji Lenovo Vantage. Czy skan wykrywa jakiekolwiek problemy?

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

03-28-2021

Poland

• Message 3 of 11

2021-03-30, 20:16 PM

Dziś wyjąłem ten dodatkowo dokupiony ram, pod spodem "pokrywki na ram" w lewej dolnej części zauważyłem takie odbarwienie (zdjęcie), czy może to być objaw przegrzania się omawianego Ramu? Na chwilę obecną laptop działa bez zarzutów. Pamięć ram dałem do reklamacji i planuję kupić jak najszybciej innej marki. Tylko już nie wiem jaką. Może ktoś doradzić? Do patriotów wstępnie się już zraziłem :).

Odpowiedź
Opcje

5616 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1381 Łączna liczba zalogowań

50044 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50044
  • Message 4 of 11

2021-03-31, 8:30 AM

Cześć @Damian0101,

Takie przebarwienie może faktycznie wskazywać, że RAM znacząco się przegrzewał. Jeśli chcesz dokupić RAM do laptopa i zależy Ci na jego kompatybilności z Twoim modelem, polecałabym wybranie RAMu z listy kompatybilnych części dostępnej na naszej stronie wsparcia:

https://support.lenovo.com/pl/pl/partslookup 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

03-28-2021

Poland

• Message 5 of 11

2021-04-01, 15:31 PM

Jetem tym produktem mocno zawiedziony. Byłem przekonany, ze faktycznie jest to wina ramu o którym wcześniej pisałem i oddałem tą kość już na reklamacje. Dzisiaj wydałem kolejne pieniądze w kolejnym sklepie tj. komputroniku-  za serwisanta, ram i dodatkowy dysk SSD będąc świecie przekonany, że będzie już wszystko Ok...  niestety straciłem mnóstwo czasu i pieniędzy, tym razem  po dołożeniu  kingstona o identycznych parametrach jak fabryczny samsung, przez osobę która robi to na codzień, działo się to samo co wcześniej dodatkowo w ogóle dysku SSD nie wykrywał, po kilku uruchomieniach od nowa, komputer padł całkowicie i teraz nawet jak podłącze zasilacz dioda zasilania się nie świeci ... touchpad po pewnym czasie przestał działać, prawdopodobnie po instalacji najnowszego biosa wgranego przez program od Lenovo. Nie wiem już co mam zrobić, zawsze miałem Delle i nie ukrywam skusiła mnie cena do Lenovo, ale to jest jakiś horror :( proszę o poradę co najlepiej zrobić. reklamować w sklepie, próbować oddać czy wysyłać na gwarancje prosto do serwisu??? Nigdy w swoim życiu nie miałem jakiegokolwiek problemu żeby jakiś produkt nie działał, nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji, bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

75 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 75
  • Message 6 of 11

2021-04-02, 21:41 PM

Cześć. 

No niestety ale jeżeli wsadziłeś ram który się przegrzewał, mogło dojść do uszkodzenia płyty głownej ("soketu" na ram lub zwarcia gdzieś dalej) i jest to już uszkodzenie przez użytkownika. Kwestia tego co dokładnie się stało. To oceni technik lenovo. 

Druga sprawa że znam fachowców co robią 10 lat, a potrafią uszkodzić laptopa / komputer :) 

Nic zostaje próba reklamacji. Ale jak uznają twoja winę no to nic nie poradzisz. 

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

03-28-2021

Poland

• Message 7 of 11

2021-04-02, 22:20 PM

Ok, skoro po dołożeniu ramu coś się działo w fabrycznie nowym laptopie, to dlaczego ma być to moja wina?  był to ram polecany przez sklep . Laptop działał na kolejnym poprawnie działającym kingstonie, ale działo się dokładnie to samo co na omawianym patriocie, chyba coś nie halo? Bardzo przepraszam, ale jak teraz maja tak robić nowy sprzęt, a użytkownicy się na to zgadzają bo jest kilka sówek taniej, to jest to po prostu żałosne... przytoczę jedną rzecz - Brat kupił samochód Mitsubishi, i tam faktycznie trzymają bardzo duży poziom obsługi klienta i jest drogo, ale w tym ASO obsługują też KIE i jak brat jedzie na przeglądy albo naprawić coś na gwarancji to jest po prostu w szoku, co z tymi ludźmi z KIĄ tam wyczyniają. Ludzie kupują bo jest tanio... później płaczą tak jak ja teraz ... mam nadzieje że się mylę i Lenovo to nie KIA :) Pozdrawiam.

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

75 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 75
  • Message 8 of 11

2021-04-03, 10:19 AM

Cześć, kolego mówię tylko jak mogą to uznać. Tym bardziej że piszesz że laptop padł całkowicie, pamiętaj że to co sklep poleca nie oznacza ze jest to konatybilne (choć sam ram nie powinien uszkodzić nic, pod warunkiem że był sprawny. 

Jak piszesz że padło całkowicie i nie świeci się diodą ładowania to może świadczy o uszkodzeniu na płycie głównej. A to sprawdzi technik serwisu. 

Wiesz ja mam nadzieję że Ci uznają. 

Ale to oceni technik. 

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

04-06-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 9 of 11

2021-04-06, 7:26 AM
Niestety, ale problem samoczynnego resetowania w przypadku laptopów Lenovo jest powszechny, najgorsze, że samo Lenovo chyba nie jest świadome powodu samoczynnego resetowania się komputera. Upgrade BIOSu zrobiony, sterowniki zaktualizowane nawet za pośrednictwem AMD, zrobiona czystka formatem i ponowna instalacja windowsa 10, zrobiony memtest. Vantage z początku przechodził test do testu pamięci, po zmianie funkcji przycisku zasilania na wyłączone szybkie uruchamianie, Vantage przechodzi całość. Temperatury w normie, nie widać nagłego drenażu baterii, nie ma problemów od strony systemowej (brak BSOD i eventów wskazujących na konflikty oprogramowania i sterowników w podglądzie zdarzeń). Jedyną informacją w podglądzie zdarzeń jest prawdopodobny problem z nagłą utratą zasilania. Teraz laptop raz na dobę sam z siebie się resetuje. To nie jest problem ramu, to nie jest problem dysku, to jest problem niekompetencji projektantów laptopa, którzy gdzieś popełnili błąd, albo wsadzili niekompatybilną baterię. Jeśli tak będzie szerzej w Polsce, a widzę, że się dzieje źle, trzeba będzie UOKiK zaangażować w tej sprawie.
Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

08-05-2021

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

0 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 0
  • Message 10 of 11

2021-08-05, 15:59 PM

Mam to samo

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty