Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

4 POSTY

02-08-2019

United States of America

9 Łączna liczba zalogowań

169 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 169
  • Message 1 of 11

Lenovo legion y530 problem z baterią

2019-09-24, 20:37 PM

Witam,
Dzisiaj używając laptopa napotkałem się na problem z baterią. Mianowicie gdy odłączyłem laptopa od ładowania (naładował się do 89%) to komputer wyłączył się całkowicie. Laptop nie chciał się już włączyć ponownie. Podłączyłęm więc zasilacz z powrotem. Aktualnie laptop działa tylko gdy jest podłączony do zasilania, stan baterii jest ciągle pokazany jako 89% (podłączony, ładuje). O baterie w laptopach dbam od zawsze, ładuję zwykle w zakresie od 20 do 80% i nie zostawiam laptopa podłączonego na stale do ładowania (chyba że w coś gram bo inaczej to się grać na laptopie nie da). Wcześniej nie miałem żadnych problemów z baterią, a teraz nie jestem w stanie odpalić laptopa gdy nie jest podłączony do zasilania. Czy jest możliwe jakieś rozwiązanie tego problemu poza wysłaniem na gwarancje i wymianą baterii na nowej? 

Odpowiedź
Opcje

4311 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1214 Łączna liczba zalogowań

41478 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 41478
  • Message 2 of 11

Dot.: Lenovo legion y530 problem z baterią

2019-09-26, 6:35 AM

Cześć ,

Wygląda na to, ze faktycznie będziesz potrzebował naprawy serwisowej, ale jest kilka rzeczy, których możemy spróbowac wcześniej.

W Menedżeża urządzeń odinstaluj sterowniki baterii ACPI Compliant Control Method Battery. Następnie uruchom komputer ponownie i pozwól by system automatycznie zainstalował właściwy sterownik.

Ściągnij bezpośrednio z naszej strony wsparcia sterownik Energy Management odpowiedni dla Twojego modelu.

Daj znac czy coś z tego przyniesie jakiś efekt ;)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

02-08-2019

United States of America

• Message 3 of 11

2019-09-27, 18:54 PM

Niestety, niczego to nie zmieniło. Wygląda na to że pozostaje już tylko serwis. Mimo wszystko dziękuje za wskazówki.

Odpowiedź
Opcje

4311 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 4 of 11

2019-09-30, 9:11 AM

Cześć ,

Dzięki za update. Wydaje mi się, że w tej sytuacji pozostaje serwis...

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

11-13-2019

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

39 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 39
  • Message 5 of 11

2019-11-13, 19:20 PM

Mam pytanie odnośnie opisanej powyżej sytuacji (mam dokładnie ten sam problem i dokładnie 89% ). Czy serwis pomógł w tej kwesti? Jak długi był czas oczekiwania i co w takim razie było nie tak?

Z góry dziekuje za odpowiedz

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

02-08-2019

United States of America

• Message 6 of 11

2019-11-14, 7:18 AM
Serwis pomógł, cała akcja poszła dość sprawnie, laptop spędził w serwisie 2-3dni. Bateria była do wymiany. Jest to wada fabryczna tych laptopów o których głośno na zagranicznych forach ale producent lenovo nic z tego sobie nie robi. Gwarancja na baterię jest na rok czasu(gdzie na całego laptopa jest to 2lata). Po tym czasie będziesz zdany na siebie z baterią bo jest to kwestia czasu kiedy znowu padnie w najmniej oczekiwanym momencie ;)
Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

11-13-2019

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

39 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 39
  • Message 7 of 11

2019-11-21, 14:44 PM

Dzieki za odpowiedz. 

U mnie również serwis spisał się bez zarzutu i w 3 dni został ,,naprawiony" błąd. Teraz tylko trzymać kciuki aby tak zwany kolejny raz zbyt szybko nie nadszedł.

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

02-22-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

0 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 0
  • Message 8 of 11

Re:Lenovo legion y530 problem z baterią

2020-02-22, 8:48 AM

Witam, mój problem polega na tym, że bateria rozładowuje się do 0% po dłuższym okresie niekorzystania z komputera. Mam pewność, że laptopa wyłączyłem z baterią naładowaną mniej wiecej do połowy. Po 3 lub 4 dniach włączyłem komputer i faktycznie pokazywało 41%. po 2 minutach wyświetlił się komunikat o niskim stanie baterii, po czym koomputer od razu się wyłączył. Podłączyłem go do ładowarki i włączyłem jeszcze raz. Stan baterii był na poziomie 0% i wymagał ładowania. Zdarzyło się tak chyba drugi lub trzeci raz, wcześniej to ignorowałem bo wydawało mi się, że może faktycznie rozładowałem komputer do końca i tak zostawiłem. Od tamtej pory zacząłem zwracać na to uwagę i problem leży chyba po stronie komputera, a właściwie baterii. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu "posypał" mi sie system i robiłem reinstalację. Kiedy włączam komputer mam do wyboru jeden z woluminów (co wskazuje na to, że stara kopia systemu się zachowała). Oprócz tego komputer sporadycznie lubi się wyłączyć. (Dołączam zdjęcie komunikatu jaki się wtedy wyświetla). Komputer kupiłem w zeszłym roku, bodajże we wrześniu. Proszę o pomoc i pozdrawiam. 

Odpowiedź
Opcje

4311 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 9 of 11

2020-02-24, 9:24 AM

Cześć @Adamlenovo,

Jeśli komputer wciąż jest na gwarancji, myślę, że warto wysłać go do serwisu. Być może coś poszło nie tak przy reinstalacji systemu, wygląda też na to, że możesz mieć problem z baterią. Rozumiem, że gdy komputer jest podłączony do zasilacza, normalnie się ładuje idziała bez problemu?

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

01-13-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 10 of 11

2021-01-13, 22:47 PM

Dobry wieczór

Mam dokładnie taki sam problem. W moim laptopie Y530 status naładowania baterii zatrzymał się na 79%. Bateria w ogóle nie trzyma po odłączeniu zasilacza i następuje wyłączenie laptopa. Zrobiłem diagnostykę oprogramowaniem Lenovo Diagnostic Windows i otrzymałem taki wynik.

BATERIA

Laptop na zasilaczu działa poprawnie oraz jest na gwarancji. Czy po zgłoszeniu go do serwisu mogę go oddać bez dysku twardego. Na formach można znaleźć dużo informacji że jest to wada fabryczna tego modelu, czy w związku z tym naprawa tego będzie bezpłatna?

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty