Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

96 Łączna liczba zalogowań

619 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 619
  • Message 1 of 6

Lenovo y540 temperatura

2019-12-08, 9:30 AM

Cześć,

Po przeczytaniu wiekszości postów na forach zrobiłem UV laptopa i zmieniłem pastę termoprzewodzącą, temperatury na podzespołach spadły a wiatraczki wieją zimnym powietrzem, jednak sam laptop wydaje się być bardzo gorący. Obudowa bardzo się nagrzewa

szczególnie od dołu tak jak zaznaczylem na zdjęciu. Czy moze być to związane z lepszym odprowadzeniem ciepla z podzespołów do rurek miedzianych?

Odpowiedź
Opcje

5085 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1274 Łączna liczba zalogowań

46359 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 46359
  • Message 2 of 6

Dot.: Lenovo y540 temperatura

2019-12-09, 9:15 AM

Cześć ,

Być może masz rację, choć nie spotkałam się jeszcze z podobną sytuacją.

Jeśli obudowa nie nagrzewa się do tego stopnia, żeby utrudniało Ci to pracę, to monitorowałabym po prostu w dalszym ciągu temperatury podzespołów i jeśli nic nie bedzie się zmieniało (tempertury pozostaną na niższym poziomie), to znaczy, że wymiana pasty została wykonana prawidłowo i raczej nie ma się czym przejmować :)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

• Message 3 of 6

2019-12-09, 22:25 PM

Temperatury na podzespolach są stabilne, chociaż będzie potrzebny ponowny update biosu i instalacja Windowsa ponieważ przy wymianie pasty bateria dla bezpieczeństwa była odłączona na pewien czas i bios się zrestowal co nie wpłynęło zbyt pozytywnie na ustawienia undervoltingu, myślę że jedynym wymiernym sposobem na z mierzenie tych temperatur będzie fizyczny pomiar a nie odczyt w komputerze ponieważ ten pokazuje że jest dobrze a strefa szczególnie pomiędzy wiatrakami gdzie jest największe zagnieżdżenie rurek jest "cieplutka" za to wiatraki mimo ustawienia profilu wydajności w Vantage nie kręcą się szybciej bo odczyty na podzespolach są najprawdopodobniej poniżej takich które spowodowały by przyspieszenie ich pracy. Obawiam się raczej o niebezpieczne nagrzewanie się płyty głównej w tym miejscu. Jeżeli problem nie ustąpi po wszystkich zabiegach będę próbował ponownie nakładać pastę lub oddawać do serwisu, bo oprócz osiągów stabilność sprzętu i bezproblemowe działanie przez dłużej niż pół roku jest równie ważne. 

Odpowiedź
Opcje

5085 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 4 of 6

2019-12-10, 8:19 AM

Cześć ,

Pewnie, zgadzam się, ze niezawodność to jedna z najważniejszych cech dobrego laptopa ;) Daj znać, jak rozwinie sie sytuacja. Masz rację, gdyby temperatury były zbyt wysokie, warto spróbować ponownie nałożyć pastę.

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

Odpowiedź
Opcje

5085 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 5 of 6

2019-12-11, 12:36 PM

Cześć ,

Konsultowałam się z kolegą w Twojej sprawie i on też jest zdania, że nagrzewająca sie obudowa jest w istocie efektem lepszego odprowadzania ciepła z wnętrza laptopa przez rurki miedziane :) 

Warto w dalszym ciągu monitorować temperatury, ale myślę, że nie ma się czym martwić.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

49 POSTY

11-20-2019

Poland

• Message 6 of 6

2019-12-11, 20:57 PM
Dziękuję za poświęcony czas, jak odkryję coś nowego na pewno napiszę ;)
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty