Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

5 POSTY

06-18-2021

Poland

14 Łączna liczba zalogowań

85 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 85
  • Message 1 of 6

Martwe pixele matrycy? Lenovo Legion 5-15ACH6H

2021-06-18, 14:01 PM

Cześć! Jestem świeżo upieczonym posiadaczem nowego Legiona, wchodząc do BIOSu zauważyłem problem, który prawie spowodował u mnie zatrzymanie akcji serca :O. Otóż grafika (lub matryca?) w BIOSie (czy tam uefi) posiada dwa białe spoty, coś jak dead pixele. Załączam zdjęcie. Problem nigdzie indziej nie występuje, w windowsie jest wszystko elegancko i się zastanawiam czy to jest jakaś wadliwie wgrana grafika? Proszę o pomoc i poradę czy zwrócić sprzęt?

Kolejny problem dotyczy Lenovo Vantage, nie mogę włączyć wspomagania sieci. Gdy klikam na suwak danej opcji nic się nie dzieje.

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

181 Łączna liczba zalogowań

1840 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 1840

Re:Martwe pixele matrycy? Lenovo Legion 5-15ACH6H

2021-06-22, 14:28 PM

@ neo1337 wrote:

Dziś laptop się już nie włącza. Tzn wentylatory się kręcą, ale ekran nic nie pokazuje, nawet się nie podświetla.

Przetestuj działanie po tzw. resecie kondensatorów:

Na wyłączonym urządzeniu odłącz zasilacz oraz wszelkie dodatkowe akcesoria - nic nie może być podpięte do urządzenia. Następnie przez conajmniej 60 sekund przytrzymaj przycisk POWER - po czym go zwolnij, podepnij zasilacz i ponownie uruchom urządzenie.

Jeśli problem nadal występuje - zerknij do prywatnej wiadomości, która niebawem do ciebie trafi.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Replies(5)
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 2 of 6

2021-06-21, 6:30 AM

@ neo1337 wrote:

Cześć! Jestem świeżo upieczonym posiadaczem nowego Legiona, wchodząc do BIOSu zauważyłem problem, który prawie spowodował u mnie zatrzymanie akcji serca :O. Otóż grafika (lub matryca?) w BIOSie (czy tam uefi) posiada dwa białe spoty, coś jak dead pixele. Załączam zdjęcie. Problem nigdzie indziej nie występuje, w windowsie jest wszystko elegancko i się zastanawiam czy to jest jakaś wadliwie wgrana grafika? Proszę o pomoc i poradę czy zwrócić sprzęt?

Kolejny problem dotyczy Lenovo Vantage, nie mogę włączyć wspomagania sieci. Gdy klikam na suwak danej opcji nic się nie dzieje.

Witaj @ neo1337 ,

zweryfikuj proszę w bios opcję grafiki - jeśli wymuszona jest opcja dedykowanej grafiki (Discrete Graphics) zmień ją proszę na Switchable Graphics i zweryfikuj działanie.

W zakresie działania Lenovo Vantage warto zweryfikować czy system zainstalowany jest w trybie Boot Mode UEFI. Celem wykluczenia błędu aplikacji możesz odinstalować jej 4 składniki (Lenovo Vantage, Vantage Services, System Update, Lenovo Service Bridge) a następnie zainstalować ponownie i zweryfikować działanie.

Pozdrawiam,

Anna

Odpowiedź
Opcje

5 POSTY

06-18-2021

Poland

• Message 3 of 6

2021-06-21, 18:12 PM

Cały czas mam zaznaczona opcje dynamic graphics (zmieniłem też dla próby na discrete i nic to nie dało), ale jak widać kropki nie znikają. Do tego doszły artefakty podczas ładowania gry League od legends. Gdy gra się już załaduje to nie ma artefaktów... Czy może być tak bo gra ładuje się na zintegrowanej karcie?

Tutaj film z błędem: https://streamable.com/edh0cu

Ponadto mam pytanie czy jest jakaś opcja na sterowanie wiatrakami? Bo szumią jak odkurzacz.

Odpowiedź
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 4 of 6

2021-06-22, 7:13 AM

Tutaj sprawę należy rozdzielić na kilka składowych.

W zakresie wiatraków i artefaktów warto zweryfikować czy system operacyjny zainstalowany jest w trybie Boot Mode UEFI. Jeśli tak, warto ręcznie pobrać i nadpisać sterowniki dedykowane (BIOS - i podczytanie jego wartości domyślnych; wszystkie składniki CHIPSET, zarządzanie energią, grafika - w zależności które sterowniki są udostępnione na stronie ale kolejność jest istotna). Warto w tedy zablokować też ich automatyczną aktualizację - by to zrobić należy:Po kliknięciu menu start należy wpisać „panel sterowania” i wybrać odpowiednią pozycję. W nowym oknie upewniamy się, że widok w prawym górnym rogu jest ustawiony jako Duże ikony, następnie wybieramy System. Teraz z lewej strony klikamy zaawansowane ustawienia systemu, w oknie wybieramy zakładkę „sprzęt” i klikamy przycisk „ustawienia instalacji urządzeń”, wybieramy pozycję Nie i zatwierdzamy.

W przypadku artefkatów jeśli nie pomogło też wyłączenie akceleracji sprzętowej można zweryfikować kwestię pamięci RAM - szczególnie, jeśli urządzenie było modyfikowane warto przetestować je w konfiguracji fabrycznej.

Niemniej jednak niepokoi mnie to jak urządzenie zachowuje się w BIOS - może to wskazywać również na problem z grafiką urządzenia. Może warto byłoby skierować zgłoszenie do sprzedawcy lub linii wsparcia.

Pozdrawiam,

Anna

Odpowiedź
Opcje

5 POSTY

06-18-2021

Poland

• Message 5 of 6

2021-06-22, 13:43 PM

Dziś laptop się już nie włącza. Tzn wentylatory się kręcą, ale ekran nic nie pokazuje, nawet się nie podświetla.

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

• Message 6 of 6

2021-06-22, 14:28 PM

@ neo1337 wrote:

Przetestuj działanie po tzw. resecie kondensatorów:

Na wyłączonym urządzeniu odłącz zasilacz oraz wszelkie dodatkowe akcesoria - nic nie może być podpięte do urządzenia. Następnie przez conajmniej 60 sekund przytrzymaj przycisk POWER - po czym go zwolnij, podepnij zasilacz i ponownie uruchom urządzenie.

Jeśli problem nadal występuje - zerknij do prywatnej wiadomości, która niebawem do ciebie trafi.

Pozdrawiam,

Anna

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty