Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

07-08-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 1 of 2

Problem z Mhz na procesorze- Lenovo Legion Y520

2021-07-08, 14:54 PM

Witam, nigdy na to nie zwracałem uwagi bo myslalem ze to normalne ale koledzy zaproponowali mi zebym zainteresowal sie tym wątkiem. Problem polega na tym ze moje mhz na procesorze dzialaja podczas pracy przy przegladarce itp. aplikacja 3,15-3,30ghz po odpaleniu gier wartość zawsze zatrzymuje sie na 2,2349mhz a bazowa dla systemu to 2,5ghz. Laptopa czyszcze co 3\4 miesiące. Teperatury przy maksymalnym obciążeniu wąchają się 76-78stopni (testowane w intel extreme tuning utility). Gdy gram w gry (rainbow six siege, LOL, hunt:showdown) ta wartość wacha się około od 74-80, ale raczej te 80 stopni jest jak gra jest odpalona 2-3godziny. Gdy ogladalem testy na yt, testerzy osiągali w mhz ponad 3ghz na procesorze i chciałbym sie dowiedzieć jak moge odblokowac ta wartość i czy mi da jakikolwiek przyrost wydajności.

Specyfikacje laptopa:
Windows 10 Home 64-bit
Nvidia GeForce GTX 1050
Intel Core I5 7300HQ
8GB Ram
HDD 1TB
SSD 500GB M2

Odpowiedź
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

181 Łączna liczba zalogowań

1840 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 1840
  • Message 2 of 2

Re:Problem z Mhz na procesorze- Lenovo Legion Y520

2021-07-09, 6:38 AM

@ are3k55 wrote:

Witam, nigdy na to nie zwracałem uwagi bo myslalem ze to normalne ale koledzy zaproponowali mi zebym zainteresowal sie tym wątkiem. Problem polega na tym ze moje mhz na procesorze dzialaja podczas pracy przy przegladarce itp. aplikacja 3,15-3,30ghz po odpaleniu gier wartość zawsze zatrzymuje sie na 2,2349mhz a bazowa dla systemu to 2,5ghz. Laptopa czyszcze co 3Μ miesiące. Teperatury przy maksymalnym obciążeniu wąchają się 76-78stopni (testowane w intel extreme tuning utility). Gdy gram w gry (rainbow six siege, LOL, hunt:showdown) ta wartość wacha się około od 74-80, ale raczej te 80 stopni jest jak gra jest odpalona 2-3godziny. Gdy ogladalem testy na yt, testerzy osiągali w mhz ponad 3ghz na procesorze i chciałbym sie dowiedzieć jak moge odblokowac ta wartość i czy mi da jakikolwiek przyrost wydajności.

Specyfikacje laptopa:
Windows 10 Home 64-bit
Nvidia GeForce GTX 1050
Intel Core I5 7300HQ
8GB Ram
HDD 1TB
SSD 500GB M2

Witaj @ are3k55 , jeśli system operacyjny zainstalowany jest w trybie boot mode UEFI i nadpisano ręcznie dedykowane sterowniki ze strony https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/ w odpowiedniej kolejności (w zależności od wyświetlanych na liście: wszystkie składniki bios + podczytanie jego domyślnych ustawień, wszystkie składniki chipset, zarządzanie energią), to można zweryfikować zmianę opcji planu wydajności w systemie.

Dodatkowo - co jest już poza zakresem naszego wsparcia i nie gwarantujemy poprawności działania - można zweryfikować możliwość uruchomienia turbo boosta (nie zawsze jest dostępna ta opcja, czasem jest już uruchomiony automatycznie bez możliwości zmiany opcji):

System Configuration > BIOS/Platform From the System Utility screen
Go to Configuration (RBSU) > Performance Options > Intel (R) Turbo Boost Technology and press Enter.
Select a setting and press Enter.
Enabled: To Enable hyperthreading technology.        
Disabled – To reduce power usage and get stable performance.
Finally, Press F10

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms