Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

42 POSTY

12-10-2020

Poland

35 Łączna liczba zalogowań

340 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 340
  • Message 1 of 7

Sterowniki najnowsze powoduje przegrzewania i rozładuje baterie gwałtownie w ideapad gaming 3.

2021-05-05, 16:41 PM

Cześć, zainstalowalem nowsze sterowniki do karty graficznej(oba) i po tym laptop grzeje  mocno w spoczynku obok przycisku i całej klawiatury. brak obciążenia w menedzer urządzeń. A bateria szybko rozładuje i poazuje zuzycie 17W bez przerwy w spoczynku a wcześniej jakiś 4W. Jest 50% baterii i rozładował od 100-50% w ciągu 45 minut...a wczęsniej starszał prawie 6h do połowy baterii..I jeszcze instalowałem energy management i nie wiem czy to ma wpływ.

Chyba jest wadliwy sterownik od intel daliście bo jest błąd w sterowniku zdarzen.

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

42 POSTY

12-10-2020

Poland

Re:Sterowniki najnowsze powoduje przegrzewania i rozładuje baterie gwałtownie w ideapad gaming 3.

2021-05-06, 17:38 PM

Ok. Już naprawiłem. Winny jest sterownik Nvidia Audio high....był wyłączony w menedzer urządzeń. Nie wiem czy go usunać jak nie będzie uzywany do HDMI do gry?

Odpowiedź

Replies(6)
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1355 Łączna liczba zalogowań

49179 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49179
  • Message 2 of 7

Re:Sterowniki najnowsze powoduje przegrzewania i rozładuje baterie gwałtownie w ideapad gaming 3.

2021-05-06, 7:40 AM

Cześć @Airbites,

Czy mógłbyś podać dokładny numer modelu laptopa, którego używasz? Najlepiej numer MTM, tu opisano jak go znaleźć: https://forums.lenovo.com/t5/Przywitanie-i-cz%C4%99sto-zadawane-pytania/Numer-seryjny-i-numer-modelu-laptopa-jak-je-znale%C5%BA%C4%87-i-do-czego-s%C5%82u%C5%BC%C4%85/m-p/5068170 

Jakią wersję sterownika grafiki masz zainstalowaną? Czy aktualizacja była instalowana przez Windows Update, Lenovo Vantage czy naszą stronę wsparcia? Dla pewności najlepiej manualnie zainstalować właściwy sterownik z naszej strony wsparcia.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

42 POSTY

12-10-2020

Poland

• Message 3 of 7

Dot::Sterowniki najnowsze powoduje przegrzewania i rozładuje baterie gwałtownie w ideapad gaming 3.

2021-05-06, 7:53 AM

ideapad Gaming 3-15IMH05 - Type 81Y4. z lenovo vantage aktualizowalem nvidia najpierw i potem chcialem intela ale zniknął z vantage po aktualizacji nvidia więć ze strony wsparcia ściągnąłem do intela tylko coś jest skopane w pliku intalacyjnym.Gdzie jest energy management żebym to usunął i sprawdził czy wróciło do normy?

Odpowiedź
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 4 of 7

2021-05-06, 9:39 AM

Cześć @Airbites,

Wszystkie sterowniki dla swojego modelu znajdziesz na naszej stronie wsparcia w poszczególnych sekcjach (będzie nas interesowało Zarządzanie Energia oraz Wyświetlanie i grafika wideo):

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-gaming-3-15imh05/81y4/downloads/driver-list 

W celu reinstalacji sterowników wejdź do Menedżera Urządzeń. Sterowniki grafiki znajdziesz w sekcji Karty graficzne, a Zarządzanie energią, w sekcji Urządzenia systemowe (właściwe urządzenie będzie się nazywało najpewniej Lenovo Power Manager). Upewnij się, że masz tam zainstalowane właściwe sterowniki z naszej strony wsparcia. W tym celu możesz wybrać opcję Aktualizuj sterownik, a następnie Wybierz spośród sterowników zapisanych na tym komputerze.

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

Odpowiedź
Opcje

42 POSTY

12-10-2020

Poland

• Message 5 of 7

2021-05-06, 17:05 PM

Chyba muszę zainstalować na nowo system bo te steronwiki trqwałe uszkodziły coś, bo reset biosu nie pomaga a grzeje oba karty graficzne nvidia 50C i intel 60C w spoczynku. wygląda że nvidia pracuje bez przerwy.

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

42 POSTY

12-10-2020

Poland

• Message 6 of 7

2021-05-06, 17:38 PM

Ok. Już naprawiłem. Winny jest sterownik Nvidia Audio high....był wyłączony w menedzer urządzeń. Nie wiem czy go usunać jak nie będzie uzywany do HDMI do gry?

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 7 of 7

2021-05-07, 9:08 AM

Cześć @Airbites,

Cieszę się, że udało się rozwiązać problem :)

Nie zalecałabym usuwania żadnych sterowników. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezproblemwego działania komputera jest dbanie o to by wszystkie sterowniki były na bieżąco aktualizowane. Jeśli wyłączenie steronika w Menedżerze Urządzeń powodowało takie problemy, jego usunięcie może mieć podobny skutek.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty