Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

4 POSTY

04-02-2021

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 1 of 7

Szybko rozładowująca się bateria Legion Legion 5i

2021-04-02, 20:33 PM

Witam.

Mam problem z bateria w laptopie a raczej z jej wydajnością. Laptop odłączony od zasilania rozładowuje się w w bardzo szybkim tempie . Mimo że mam uruchomione oszczędzanie energii laptop po naładowaniu do 100% i włączeniu trybu oszczędzania i tak pokazuje max 2h że będzie działał, mimo że jedynie odpalony jest pulpit. W procesach nic nie jest uruchomione co by mogło pożerać baterie. Jest w Lenovo Vantage uruchomiony tryb hybrydowy żeby nie potrzebnie nie korzystał z karty graficznej. Wcześniej wszystko działało ok, w trybie oszczędzania energii po naładowaniu do 100% wskaźnik pokazywał że laptop będzie pracował około 7h i to się sprawdzało jak nie robiłem nic wymagającego. Ostatnimi czasy laptop służył jako stacjonarka bardziej, miał ustawione oszczędzanie energii w ładowaniu wiec ładował się do tych 60%. Teraz potrzebowałem jednak bardziej laptopa mobilnie i zaskoczenie że leci to na łeb na szyje . Laptop zakupiony 11 stycznia tego roku , Lenovo Vantage pokazuje ze bateria jest w dobrym stanie.

Pozdrawiam 

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

75 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 75
  • Message 2 of 7

Re:Szybko rozładowująca się bateria Legion Legion 5i

2021-04-02, 21:35 PM

Hej, jaki masz procesor? 

Jeżeli twój procesor nie ma karty graficznej, a korzysta tylko z karty niezintegrowanej to niestety ale laptop będzie Ci się szybko rozładowywać. 

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

04-02-2021

Poland

• Message 3 of 7

2021-04-02, 21:39 PM

Intel I7-10750h

Ale jak pisałem wyżej wcześniej działało to wszystko. Włączony tryb hybrydowy w Lenovo Vantage powodował że w takich normalnych codziennym użytkowaniu komputera jak Internet to moja karta graficzna była nie aktywna i dzięki temu laptop spokojnie pracował na baterii 5-7h, gdzie teraz mimo włączonego trybu oszczędzania energii, jasność na 40-50% i bateria 1-2h i jej nie ma

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

75 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 75
  • Message 4 of 7

2021-04-02, 21:44 PM

Tutaj zobaczył bym z której karty korzysta laptop, bo mój nie posiada karty w procku i własnie taki sam czas jak Ty podajesz wytrzymuje. 

Niestety nie mam pomysłu jak Ci tutaj pomoc. Jak coś wpadnie mi do głowy edytuje post. 

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

04-02-2021

Poland

• Message 5 of 7

2021-04-02, 21:47 PM

Pierwsza moja myśl była sprawdzić czy przypadkiem mimo trybu hybrydowego i tak nie działa RTX, najszybciej menadżer zadań i widzę że RTX 2060 stoi na 0% a integra sobie skacze tam parę procent wiec ona pracuje. I tak dzięki za zainteresowanie :)

Odpowiedź
Opcje

5057 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1271 Łączna liczba zalogowań

46164 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 46164
  • Message 6 of 7

2021-04-06, 9:00 AM

Cześć @Gadom,

Przede wszystkim upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie sterowniki z naszej strony wsparcia (najnowszy BIOS, sterowniki zarządzania energią itp.).

Jeśli masz w Lenovo Vantage opcję "reset wskaźnika baterii", spróbuj użyć tej opcji. Jeśli wcześniej używałeś laptopa stacjonarnie, nie ładując baterii do końca, być może bateria musi "nauczyć się" swoich granic ładowania.

Jesli nie masz opcji resetu wskaźnika baterii w Lenovo Vantage, możesz spróbować naładować baterię do 100%, a następnie rozładować ją do zera. Takie działanie będzie miało podobny efekt jak reset w aplikacji Lenovo Vantage.

Daj znać czy to pomoże.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

4 POSTY

04-02-2021

Poland

• Message 7 of 7

2021-04-06, 11:36 AM

Witaj @Ala_Lenovo 

Sterowniki wszystkie są aktualne.

Nie mam opcji resetowania baterii ale już doczytując się wcześniej o sposobie ręcznym właśnie ładowałem do 100% i rozładowywałem do 0. 

Z innych obserwacji, obecnie tryb hybrydowy mam wyłączony, laptop wiec działa na RTX. Przy stanie 56% baterii korzystając tylko z przeglądarki pokazuje mi czas że bateria będzie chodzić 2 godz 38 min. Gdzie w trybie hybrydowym i baterii 100% pokazywało mniej. Jak by lepiej zarządzał laptop baterią z włączonym RTX niż wyłączonym.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty