Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

21 POSTY

04-03-2020

Poland

23 Łączna liczba zalogowań

155 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 155
  • Message 1 of 7

Uwaga na zawiasy!! Wada fabryczna nie objęta gwarancją! / Legion 5, legion 7, Legion Y520 i inne

2021-04-08, 21:39 PM

Hello! To znowu ja!

Wiem, że większośc użytkowników tego forum jest tutaj, już po zakupie laptopa z serio Legion, ale może coś wam pomoże.

Otóż, cała seria Legion ma problem z zawiasami. Zachecam do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=dQNSjhSt0gs

dodatkowo:
https://www.youtube.com/watch?v=xzXWG2WByZ8

W moim laptopie, którego używam mega sporadycznie (2 razy w tygodniu) po roku pękł zawias ekranu. Bez powodu.
Okazuje się, że konstrukcja jest wadliwa i w nowych seriach Legion 5 Pro - zostało to poprawione (film wyżej).

Niestety, w moim wypadku i każdym innym w Polsce, mimo tego, że jest to ewidentnie wina produktu a nie użytkownika - GWARANCJA NIE OBOWIĄZUJE.

To jest dramat, tym bardziej, że Legion Y740 którego mam, to niby laptop premium za 7000zł.... Mam w domu drugi komputer-Macbooka Pro 15 z 2015 i nie mam od 6 lat problemów... najmniejszych. Legion zepsuł się już 3 razy mimo, że jest używany jako drugi laptop...

A wiecie co jest najlepsze? że W USA - UZNAJĄ TO NA GWARANCJI!

ale my Polacy to dla Lenovo klienci drugiej kategorii i można nas robić w konia.
DZIĘKI LENOVO <3 !!!!!

(https://www.youtube.com/watch?v=eAf5X14SPwc)

W Legione 5 Pro zrobili wstawki aluminiowe dzięki czemu nie dość, że wyświetlacz się nie odształca, to nie ma problemu z zawiasami....

Aktualnie laptop i tak leci na serwis gwarancyjny bo znowu się przegrzewa i mają mi zrobić zawiasy (za opłatą). Mam dostać wycene, dam Wam znać ile mnie skasują.

Taka akcja i podejście do klienta, nadaje się dla UOKIKu...

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

5 Łączna liczba zalogowań

75 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 75
  • Message 2 of 7

Dot::Uwaga na zawiasy!! Wada fabryczna nie objęta gwarancją! / Legion 5, legion 7, Legion Y520 i inne

2021-04-08, 21:48 PM

Cześć

Z tego co widzę to lenovo legion y540 - 17  ma to wzmocnione. Jeśli się mylę popraw mnie, może to być przydatne dla innych.

Lub może ktoś z Lenovo odpowie w jakich modelach było to klejone, a w jakich przykręcane?

Z tego co znalazłem to dużo osób ma problemy ale tylko Legion 7

Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-03-2020

Poland

• Message 3 of 7

Re:Uwaga na zawiasy!! Wada fabryczna nie objęta gwarancją! / Legion 5, legion 7, Legion Y520 i inne

2021-04-08, 22:01 PM

Wyglada na to, że tak. Zabawne, że teoretycznie niższy model jest to lepiej rozwiązane.

W Y740 zawias jest przyklejony do obudowy. Straszna fuszera...

Instrukcja:
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/legion_y740_series_hmm_201901.pdf

W Y740 wyglada to tak:

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

• Message 4 of 7

Dot::Uwaga na zawiasy!! Wada fabryczna nie objęta gwarancją! / Legion 5, legion 7, Legion Y520 i inne

2021-04-08, 22:07 PM

No ja znalazłem to foto na stronie lenovo w częściach które mam zamontowane. I faktycznie przyglądam się i widzę że jest to wzmocnione w y540.

Niestety u Ciebie to strasznie słabo wygląda i moim zdaniem powinni to uwzględnić w ramach gwarancji. Bo gwarancja jest wyłączona z powodu uszkodzenia mechanicznego, a nie z powodu że wykonali słabej jakości łączenie. / Wada produktu.

Jednak to lenovo, oni nawet jak mają coś na stronie, to tak to zinterpretują byle nie uznać gwarancji... 

Natomiast w y540 znalazłem że dużo osób na forach skarży sie na jasne pixele... 

Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-03-2020

Poland

• Message 5 of 7

Re:Uwaga na zawiasy!! Wada fabryczna nie objęta gwarancją! / Legion 5, legion 7, Legion Y520 i inne

2021-04-08, 22:15 PM

Cytuje
" Niestety Pańskie uszkodzenie jest uszkodzeniem mechanicznym, które zalicza się do listy z linku. Przykłady tego typu uszkodzeń znajdzie Pan tutaj: https://support.lenovo.com/pl/pl/documents/ht104148#pcb"

Żeby mi jeszcze ten latop spadł... nie wiem, szaprnął bym, a tu po prostu - i to jeszcze czułem, że ten ekran troche lata wiec ostrożnie go łapałem za środek....

I najgorsze jest to, że dopłaciłem specjalnie, żeby mieć "premium build quality", alumionową obudowę i lepsze chłodzenie - bo to są własnie wyróżniki Y740 nad Y540...

Nie mam pretensji do konsultantów, oni tylko realizują nieuczciwą politykę narzuconą przez zarząd... no ale może ktoś to przeczyta i się zreflektuje...

Odpowiedź
Opcje

8 POSTY

10-23-2020

Poland

• Message 6 of 7

2021-04-08, 22:26 PM
No niestety, w to wątpie.
Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-03-2020

Poland

• Message 7 of 7

2021-04-27, 10:26 AM
Dasz wiare - laptop wrócił z serwisu z całkowicie nową pokrywą, mocowaniem oraz został wyczyszczony (w jakiś magiczny sposób) i już nie wpada w throttling. Naprawili za free mimo, że support zarzekał się, że mnie skasują za naprawę... No no, Lenovo = DUZY +.
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Temat Punkty

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X