Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

21 POSTY

04-23-2020

Poland

52 Łączna liczba zalogowań

455 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 455
  • Message 1 of 7

Y540 - 15IRH: Mikrofon-y

2021-05-18, 15:23 PM

Witam.

Zauważyłem, że od pewnego czasu (format) mikrofon w systemie wykrywany jest jako zestaw mikrofonów i w sumie też działa, ale jedno co za tym idzie to brak możliwości wyłączenia go z poziomu klawiatury Fn + Klawisz Mic, nie działa także wyłączenie z poziomu Vantge.

W obu przypadkach widnieje jako wyłączony pojawiająca się ikona Utility czy Vantage, jednak w ustawieniach systemu widać, że wciąż działa i pomaga jedyne ręczne wyłączenie go właśnie tam. Próbowałem różnych wersji Lenovo Utility (strona lenovo, ms store), próbowałem różnych sterowników Realtek (strona lenovo, strona intela, sterowniki przy instalacji windows).

Jak się okazuje, są też działające (daje się sterować utility) ze strony intela, ale wtedy mikrofon staje się nade "wrażliwy" na dźwięk, tak to wygląda na pasku rejestrowanego dźwięku i system po chwili sam je reinstaluje.

Jedno co jest pewne, wyłączanie Fn + Klawisz Mic działało wtedy kiedy był zainstalowany fabryczny system wprost po zakupie. Nie jestem pewien jak po formacie, bo w niedługim czasie trafił na serwis.

Uprzedzając, wszystkie dostępy aplikacji itp. są włączone.

Problem dotyczy jedynie mikrofonu, reszta steruje się normalnie, chociażby kamera.

Dodam, że wymieniana była też płyta główna, zatem czy to możliwe powikłanie po?

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1356 Łączna liczba zalogowań

49219 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49219
  • Message 2 of 7

Re:Y540 - 15IRH: Mikrofon-y

2021-05-19, 7:34 AM

Cześć @ Ma ti,

Witaj ponownie :)

Podejrzewałabym tu raczej system niż wymienioną płytę główną. Jeśli robiłeś format, raczej nie masz już dostępu do oryginalnej partycji recovery, która przyszła z komputerem. Natomiast możesz wciąż spróbować zainstalować oryginalny system od Lenovo dla tego modelu za pomocą narzędzia Lenovo DDRS. Instrukcje dotyczące tworzenia bootowalnego USB za pomocą tego narzędzia znajdziesz tutaj:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht103653 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-23-2020

Poland

• Message 3 of 7

2021-05-19, 14:39 PM

Zainstalowałem również system, który jest dostępny poprzez opcję odzyskiwania Revovery (guzik z boku urządzenia), ale jest to już zaktualizowany system, nie wiem jakim cudem, tak czy inaczej niczego to nie zmienia.

Spróbuję Lenovo Digital Download Recovery Service.

Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-23-2020

Poland

• Message 4 of 7

2021-05-21, 8:22 AM

Zainstalowałem oryginalny system za pomocą DDRS, jednak nic to nie zmieniło, zamiast mikrofonu wciąż jest zestaw mikrofonów. Co za tym idzie sterowanie kombinacją klawiszy wciąż niemożliwe. 

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 5 of 7

2021-05-21, 11:35 AM

Cześć @ Ma ti,

Hmm, w takim razie nie wiem co może powodować ten problem...

Rozumiem, że sterowniki instalowałeś bezpośrednio z naszej strony wsparcia? Reinstalacja sterowników z poziomu Menedżera Urządzeń też nie przynosi efektu?

Jeśli nic nie pomaga, to możliwe, że faktycznie trzeba ponownie odesłać laptopa do serwisu.

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

Odpowiedź
Opcje

21 POSTY

04-23-2020

Poland

• Message 6 of 7

2021-05-22, 15:47 PM

Daruję sobie, bo wkrótce okaże się, że  urządzenie będzie więcej w serwisie niż w moim posiadaniu. 

Odpowiedź
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

• Message 7 of 7

2021-05-24, 11:23 AM

Przykro mi, że nie udało nam się rozwiązać tego problemu :( Jeśli uda Ci się znaleźć rozwiązanie, będę wdzięczna jeśli podzielisz się nim na forum.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty