Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

07-28-2020

United States of America

2 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 1 of 3

[Y540] - Dysk HDD czy SSD

2020-07-28, 10:19 AM

Czy do Y540-15IRH-PG0 mogę zamontować SSD 2,5 cala przez złącze SATA? Czy musi to być SSD?

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

2 POSTY

07-28-2020

United States of America

Re:[Y540] - Dysk HDD czy SSD

2020-08-05, 7:27 AM

Wróciłem z odpowiedzią, ale od początku.

Szukając sanek i kabla do podłączenia HDD/SSD trochę się poddałem i uznałem, że wole zwiększyć dysk na PCI-E, nawet jeśli będzie to oznaczało migrację systemu, jednakże pięknego poranka, po odebraniu paczki z RAMem postanowiłem otworzyć moje urządzenie i jak się okazało, pomimo oficjalnych informacji że seria mojego urządzenia nie posiada przyrządów do zainstalowania takowego dysku, zauważyłem, że są zamontowane sanki, więc szybko łącząc fakty pobiegłem do pudełka i okazało się, że mam kabel i śrubki, więc nie myśląc wiele zamówiłem sobie SSD i dzisiaj usiadłem do montażu. Oto efekty.

Konkluzja - możecie montować SSD bez problemu.

[img]218299[/img]
[img]218298[/img]
[img]218300[/img]
Odpowiedź

Replies(2)
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1356 Łączna liczba zalogowań

49219 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49219
  • Message 2 of 3

2020-07-28, 11:24 AM

Cześć @jlesiczka,

Witaj w Społeczności!

Tak, możesz zainstalować  dysk SSD 2,5 cala do złącza SATA w Twiom laptopie :) Jesli Twój komputej nie miał od początku zainstalowanego dysku SATA, byc moze będziesz musiał jednak dokupić kabel SATA i ramkę/sanki do dysku.

Na naszej liście kompatybilnych części na naszej stronie wsparcia nie ma dysków SSD SATA, a więc nie mogę zagwarantować kompatybilności żadnych części. Jednak dysk SSD SATA powinien bez problemu pasować do Twojego modelu. Jeśli postanowisz zamontować dysk SSD, daj nam znać na forum jaki dysk zadziała na Twoim modelu.

Zajrzyj też do tej dyskusji: https://forums.lenovo.com/t5/Laptopy-gamingowe/Y540-Czy-do-dysku-M-2-mog%C4%99-do%C5%82o%C5%BCy%C4%87-dodatkowy-dysk-SSD-sata/m-p/4618488

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

2 POSTY

07-28-2020

United States of America

• Message 3 of 3

2020-08-05, 7:27 AM

Wróciłem z odpowiedzią, ale od początku.

Szukając sanek i kabla do podłączenia HDD/SSD trochę się poddałem i uznałem, że wole zwiększyć dysk na PCI-E, nawet jeśli będzie to oznaczało migrację systemu, jednakże pięknego poranka, po odebraniu paczki z RAMem postanowiłem otworzyć moje urządzenie i jak się okazało, pomimo oficjalnych informacji że seria mojego urządzenia nie posiada przyrządów do zainstalowania takowego dysku, zauważyłem, że są zamontowane sanki, więc szybko łącząc fakty pobiegłem do pudełka i okazało się, że mam kabel i śrubki, więc nie myśląc wiele zamówiłem sobie SSD i dzisiaj usiadłem do montażu. Oto efekty.

Konkluzja - możecie montować SSD bez problemu.

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty