anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
Amarantowy
Paper Tape
Zarejestrowano: ‎06-07-2016
Kraj: PL
Wyświetleń: 627
Wiadomość 1 z 3

Y700 przerywające klawisze CTRL

Y700 przerywające klawisze CTRL

Od jakiegoś czasu okresowo w moim laptopie Ideapad Y700 przestają reagować oba klawisze CTRL. Nie wygląda na uszkodzenie mechaniczne, bo jeśli nie działa lewy (najczęściej użyany) klawisz CTRL, to w tym czasie nie działa również prawy (do tej pory właściwie nigdy nie używny). Czasami po wielokrotnym wiśnięciu LCTRL klawisz zaczyna działać, ale później znowu przestaje.

W czasie, gdy nie działają fizyczne klawisze CTRL, te same klawisze klawiatury ekranowej działają (Windows 10).

Są jakieś sposoby, by samemu spróbować usunąć problem, czy pozostaje tylko serwis?

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 615
Wiadomość 2 z 3

Dot.: Y700 przerywające klawisze CTRL

Cześć @Amarantowy,

Witaj w Społeczności!

Jeśli klawisze działają na klawiaturze ekranowej, ale nie na wbudowanej klawiaturze laptopa, jest spore prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z problemem z hardware'em. Na naszym forum anglojęzycznym znalazłam bardzo podobny wątek: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Ideapad-700-Ctrl-keys-work-occasionally/...

W tamtym przypadku chodziło o poluzowane złącze klawiatury i rozwiązaniem było lepsze umocowanie złącza np. za pomocą taśmy izolacyjnej. W tym poście opisano, co zrobić, żeby upewnić się, że to właśnie złącze klawiatury stanowi problem.

Jeśli Twój laptop jest jeszcze na gwarancji, zdecydowanie najlepiej oddać go do serwisu. Nieudana próba samodzielnej naprawy będzie skutkować unieważnieniem gwarancji.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Amarantowy
Paper Tape
Zarejestrowano: ‎06-07-2016
Kraj: PL
Wyświetleń: 604
Wiadomość 3 z 3

Dot.: Y700 przerywające klawisze CTRL

Dziękuję za nakierowanie. Wygląda na to, że u mnie właśnie taka jest przyczyna problemu. No cóż, ten laptop ma klawiaturę beznadziejną - podczas szybkiego pisania gubi litery i znaki, kursor poruszany touchpadem z dużą prędkością zatrzymuje się po drodze, a do tego Lenovo nie podołało zadaniu skonstruowania odpowiedniego połączenia wtyczka-gniazdo.

Laptop po gwarancji, ale i tak chyba czeka mnie serwis, bo nie czuję się na siłach wyciągać z niego płytę główną, żeby nakleić w odpowiednim miejscu plaster.

Dziękuję.