Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

14 POSTY

08-23-2020

Poland

30 Łączna liczba zalogowań

215 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 215
  • Message 1 of 5

legion 5 15imho5 i Bios EFCN38WW kilka problemów.

2020-08-23, 21:08 PM

Witam.

Posiadam Legion 5 15IMH05 z procesorem i5 10300 i gtx1650ti.

Po aktualizacji Bios do obecnej wersji 38 która rozwiązała problem z aktywowaniem 2 stopniowego podświetlenia przy użyciu skrótu Fn + Space pojawił się nowy problem.

-Klawisz Fn + F9 nie uruchamia aplikacji Vantage, a chyba powinien, bo taka ma funkcję.

-Dioda FnLock nie działa ale to już znany problem.

-Wentylator nigdy się nie zatrzymuję. Temperatura na CPU 37*C a wentylator nadal się kreci co prawda wolno ale wydaje dźwięk i podczas pracy w skupieniu strasznie mnie to irytuję. Problem ten pojawił się po aktualizacji BIOS. Nie ma znaczenia czy ultra quiet mode jest aktywne czy nie w bios, również nie ma znaczenia czy korzystam ze zintegrowanej karty czy z dedykowanej. Zwyczajnie wentylatory się kręcą i dmuchają zimnym powietrzem. Tak nie powinno być. 

Normalnie zrobiłbym downgrade biosu, ale niestety układ KBC się zaprogramował do nowszej wersji i w tym przypadku z doświadczenia wiem, że nie należy biosu programować niższą wersją.

Poproszę o przekazanie wyżej tych informacji aby inżynierowie i programiści naprawili co popsuli w kolejnej aktualizacji :) 

Pozdrawiam.

Odpowiedź
Opcje

5611 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1376 Łączna liczba zalogowań

49954 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49954
  • Message 2 of 5

Re:legion 5 15imho5 i Bios EFCN38WW kilka problemów.

2020-08-24, 11:01 AM

Cześć @Lakiluuuk,

Witaj w Społeczności!

Dziękuję za wiadomość! Na razie nie widziałam żadnych podobnych zgłoszeń od użytkowników używających tej wersji BIOSu, ale będę pamiętać o tej sprawie gdyby pojawiły się dalsze zgłoszenia i dam znać o tej sprawie kolegom.

Czy masz zainstalowane również wszystkie pozostałe sterowniki z naszej strony wsparcia? Czy po zainstalowaniu nowego BIOSu przywróciłeś tam ustawienia fabryczne (F9+F10)?

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

14 POSTY

08-23-2020

Poland

• Message 3 of 5

2020-08-26, 22:49 PM

Tak więc doprecyzuję. Na zasilaniu bateryjnym jest OK wentylatory stają w miejscu i jest w pełni pasywne chłodzenie. Jak podłączony jest zasilacz i plan zasilania taki sam "lepsza bateria" ( oraz aktywny tryb niebieski Fn+Q) to wentylatory nie zatrzymują się w ogolę. 

Nie przywracam ostawień fabrycznych  gdyż bios mam skonfigurowany w taki sposób, aby sprzęt odpalał się maksymalnie krótko ( nawet nie widzę animacji ładowania się win 10 )

Poobserwuję i dam znać czy uda mi się tą zagadkę  rozwiązać.

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

09-08-2020

Romania

3 Łączna liczba zalogowań

15 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 15
  • Message 4 of 5

2020-09-14, 11:50 AM

U mnie nawet na baterii i quiet mode się nie zatrzymuje wiatrak po aktualizacji biosu. 15arh05 - 82b5009grm

Odpowiedź
Opcje

14 POSTY

08-23-2020

Poland

• Message 5 of 5

2020-10-03, 19:37 PM

Aby działały przyciski specjalne jak fn+f9 i vantage sie uruchamiało skrótem jak i lampka przycisku ESC działała prawidłowo trzeba zainstalować aplikacje ze sklepu Microsoft o nazwie "Lenovo Utility". Jak ma się zainstalowaną wersję ze strony lenovo to trzeba ją usunąć i dopiero zainstalować z Microsoft store.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty