Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

01-31-2020

United States of America

4 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 1 of 4

y540 chłodzenie

2020-06-25, 12:35 PM

Hej wszystkim :)

Jakiś czas temu zakupiłem Legion Y540 i od początku martwi mnie jego system chłodzenia. Z podkładką chłodzącą przeglądając itnernet mam 40-50 stopni w tym momencie, ale są momenty, kiedy Core temp wykazuje mi nawet 70... a upały dopiero nadchodzą.

Usłyszałem o dwóch aplikacjach, które mogą podkręcić chłodzenie: Lenovo Nerve Sense oraz Lenovo Vantage. Pierwszy nie jest dedykowany na mój model (a jak go zainstalowałem, to i tak nie ma ustawień odpowiedzialnych za chłodzenie), a drugi instaluje się tylko z Microsoft Store, gdzie również nie mogę ingerować w chłodzenie. Dedykowana wersja ze strony natomiast wywala u mnie komunikat

"Completing the Lenovo Vantage Gaming Feature Driver Setup Wizard" i na tym się kończy. Już uprzedzam: sterowniki mam najnowsze, również od biosu, zainstalowałem je microsofskim Vantagem :)

Oczywiście te wentylatory się odpalają jak coś renderuję w 3D albo gram, ale chciałbym zwiększyć moc wentylatorów mimo wszystko i mieć nad tym kontrolę :) imo mają za długi rozruch i te procesor musi mieć jakiś czas 90 stopni żeby się odpaliły

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

2 POSTY

01-31-2020

United States of America

Re:y540 chłodzenie

2020-08-02, 13:28 PM

Dziękuję za odpowiedź. Zmiana na tryb cichy uspokoiła temperatury. Mam jeszcze pytanie – czy na systemy Linux jest możliwość wgrania softwaru Lenovo? Chciałem wgrać sobie jedną z dystrybucji Linuxa, no ale też nie kosztem powrotu do tamtych temperatur :)

Odpowiedź

Replies(3)
Opcje

5023 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1269 Łączna liczba zalogowań

45989 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45989
  • Message 2 of 4

2020-06-26, 12:21 PM

Cześć @Cirmius,

Witaj w Społeczności!

W celu otrzymania wersji aplikacji Lenovo Vantage dostosowanej dla laptopów Legion musisz ściągnąć zarówno aplikację Vantage ze sklepu Microsoft, jak i sterowniki z naszej strony wsparcia (Lenovo Vantage Gaming Feature to sterownik, który zapewnia właściwe działanie Lenovo Vantage, a nie sama aplikacja). Drugim sterownikiem, którego brak może wpływać na niewłaściwe działanie aplikacji to Lenovo System Interface Foundation:

https://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds105970

Funkcje aplikacji Lenovo Vantage różnią się trochę w zależności od modelu (dlatego nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jakie funkcje będziesz miał), ale choć aplikacja oferuje różne tryby termicznego działania laptopa (tryb cichy, tryb wydajny), to nie ma możliwości bezpośredniego sterowania działaniem wentylatorów. Różnica między trybami w skrócie polega na tym, że w trybie cichym oprogramowanie nie pozwala laptopowi nagrzać się do temperatury, przy której odpalają się wentylatory - jeśli laptop mimo wszystko się przegrzeje, wentylatory normalnie zaczną działać.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

2 POSTY

01-31-2020

United States of America

• Message 3 of 4

2020-08-02, 13:28 PM

Dziękuję za odpowiedź. Zmiana na tryb cichy uspokoiła temperatury. Mam jeszcze pytanie – czy na systemy Linux jest możliwość wgrania softwaru Lenovo? Chciałem wgrać sobie jedną z dystrybucji Linuxa, no ale też nie kosztem powrotu do tamtych temperatur :)

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

5023 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1269 Łączna liczba zalogowań

45989 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45989
  • Message 4 of 4

2020-08-04, 10:51 AM

Cześć @Cirmius,

Y540 nie należy do modeli, które zostały przetestowane z Linuxem, dlatego niestety nie mogę zagwarantować bezproblemowego działania laptopa na tym systemie operacyjnym.

www.lenovo.com/linux

Aplikacja Lenovo Vantage również nie jest obecnie dostępna dla Linuxa.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty