zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Highlighted
Sfajbik
Blue Screen Again
Lokace: SK
284 zobrazení
Zpráva 1 z 8

Chrapčanie ventilátora

dobrý den mám problém s lavým ventilátorom dnes ráno mi dokonca ktomu ked som rano zapol notebook napisalo chyba disku C prebieha kontrola deje sa to tiež niekomu s notebookom nikdy nebolo buchane ani podobne . Notebook bol kupovany s Alzy ako novy 19.11.2018 čiže je ešte v záruke 

Admin Edit: Zmenený predmet diskusie, aby lepšie reflektoval jej obsah.

Administrator
Administrator
265 zobrazení
Zpráva 2 z 8

Re: Chrapčanie ventilátora

Ahoj Sfajbik,

jednoznačne má ventilátor nejaký mechanický problém, niečo pravdepodobne nasal, a to teraz spôsobuje ten chrapčavý zvuk, ktorý je počuť i na videu. Odporučil by som Ti v tomto prípade kontaktovať našu technickú podporu, keďže bude pravdepodobne potrebné zariadenie rozobrať a ventilátor prečistiť alebo nahradiť novým kusom.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Sfajbik
Blue Screen Again
258 zobrazení
Zpráva 3 z 8

Zdravím  no tak som sa rozhodol dať dolu kryt iba základný . Bol tam aj misky prach ale ventilátor som normálne roztočil kompresorom a žiadny zvuk nevydal takže to bude čisto mechanická chýba pretože keď som ho poskladal znova to hrčalo chcem sa spýtať či je možné ho opraviť aj v Žiline a ako postupovať pri reklamácií Ďakujem

Administrator
Administrator
247 zobrazení
Zpráva 4 z 8

Možno je to spôsobené tým, že v rozobranom stave je ventilátor otočený opačne a ventilátor netlačí na ložisko? Alebo ho stlačený vzduch / kompresor jednoducho neroztočí až do takých vysokých otáčok, ako motorček samotný? Každopádne, keď sa i po očistení zvuk ventilátora nemení, bude treba, aby sa nato naši technici pozreli bližšie.

Našu podporu vieš kontaktovať cez nasledovnú stránku (dole - Kontaktné údaje). V zozname všetkých poskytovateľov servisu máme uvedené dva servisy zo Žiliny, no nie som si istý či poskytujú servis i pre Tvoje konkrétne zariadenie. Majú to uvedené v poslednej kolónke, ale ak by aj nebol Tvoj model uvedený, skús sa opýtať, nemal by to byť problém.

Snip1.PNG

S pozdravom,

Juraj

Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Sfajbik
Blue Screen Again
98 zobrazení
Zpráva 5 z 8

No notebook bol vyčistení a ventilátoru (ževraj nič nieje ) no dnes sa mi stalo že notebook dostal plný výkon a po chvíli srchčal a prestal chladiť rozobral som ho a skoro všetky lopatky boli vylamané pomaly som ich povyberal pinzetou sám si to opraviť nemôžem tým mi padne záruka ? Dnes budem ešte volať do Žiliny ale tam to asi nespravia podľa mňa , alebo to zanesiem do alzy a tam by to mohli riešiť? Alebo ako by ste postupovali vy? Ventilátor som odpojil strašne to hučalo

Administrator
Administrator
90 zobrazení
Zpráva 6 z 8

To či zariadenie budeš reklamovať cez Alzu alebo priamo cez náš servis nepredstavuje žiaden rozdiel - možno je tam jedine časový rozdiel, že priamo cez náš servis by to celé malo ísť rýchlejšie, keďže tým odbúraš byrokraciu, ktorá by vznikla tým, že by to najprv musela spracovať Alza a až potom by nám to postúpila do servisu na opravu.

S pozdravom,

Juraj

Sfajbik
Blue Screen Again
76 zobrazení
Zpráva 7 z 8

No Zajtra ide do alzy na reklamáciu ale chcem sa spýtať že čo všetko im treba dať (nabíjačku) či ho treba dať do Továrenských nastavení a ten ventilátor som vypojil z portu aby nehučal či ho mám znova zapojiť a doniesť ho v originálnej krabici ? Ďakujem
Administrator
Administrator
73 zobrazení
Zpráva 8 z 8

Jop, najlepšie bude ak to zabalíš aj s nabíjačkou a zariadením do pôvodnej krabice, tak bude zariadenie počas transportu v bezpečí. Vnútri počítača (z hľadiska HW) určite všetko uveď znovu do pôvodného stavu, takže ventilátor by mal byť zapojený tak, ako keď zariadenie prišlo z továrne.

S pozdravom,

Juraj