zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Administrator
Administrator
Lokace: SK
130 zobrazení
Zpráva 11 z 13

Re: Legion Y530 Fan Control

Určite sa správanie dá softwarovo ovplyvniť, nieje nato treba upraviť tabuľky v BIOSe, ako sa má venitlátor správať, musíte však brať v úvahu taktiež v to, že toto správanie môže byt Lenovom považované za správne, preto, lebo sa jedná o globálny produkt. Ten produkt musí byť nastavený tak, aby vykrýval podmienky u Teba doma, ale zároveň, aby vykrýval podmienky u niekoho doma v Mjanmare, kde je 40+ stupňov a 70%+ vlhkosť vzduchu. Bolo by to jednoduchšie ak by bol produkt určený napríklad iba pre severnú Európu, tam by sa to istotne dalo lepšie vyladiť.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Highlighted
OliVili
Punch Card
109 zobrazení
Zpráva 12 z 13

Zistil som nové skutočnosti : 

Riešenie je aj v správe napájania procesora priškrtiť procák a nastaviť mu hodnotu len na 99 %.

Je až pozoruhodné ako sa začne notebook inak správať a aká bude politika systému.

Prakticky sa zakáže pretaktovanie, TurboBoost, spozoroval som drastické zníženie teploty pri hraniach hier a na tie hry ako Dota 2 alebo PUPG mobile som necitil žiadnu stratu FPS, a chladenie ledva počujem, inak povedané predtým som si musel dať sluchátka pretože ten "vrtulník" sa nedal počuvať to bolo niečo strašné a tá klávesnica horúca jak besná sviňa, teraz šli teploty o polovicu dole a možem hrať na reproduktory bez toho aby notebok nešiel vyslovene príjemne....

To isté kancelárska prácá, vetráky sú prakticky nonstop vypnute, nepotrebuje roztáčať, len raz za čas a to len trošku....

Je to škoda niečo takéto som si presne predstavoval, že by to mohlo takto fungovať.

Teploty na termokamere skoro 2x nižšie ako predtým....úplna paráda.

Teraz sa s notebooku stal tichý predátor a to myslím doslova.

Škoda že si toto Lenovo nevie softwerovo ošetriť, prerože reálne to funguje a veľa ludí by takúto vec, správanie polityky chladenia privítalo...

Screenschot tu :

panájanie.PNG

Screenshot teplôt počas hrania : (Dota 2) bez straty FPS

teploty.PNG

Som nadmieru spokojný ako sa to teráz správa, teploty hovoria za všetko.

Myslím že s inou pastou napr. ThermalGrizly by som to ešte vedel viacej znížiť.

Ja to na zamyslenie že reálne testy a simulácie koncových užívatelov by niekedy vobec neboli zlé do úvahy ako poučenie do budúcnosti.

Zhrnnutie : Pri vypnutí TurboBoostu sa PC správa omnoho tichšie a chladnajšie.

Škoda že si to človek nie sám ukočirovať a manažovať, koľko kedy a ako, pretože koľko krát zbytočne huči, hreje len kvôli boostu.

Takto je tento poblém na 99 % fixnutý a nemusí sa riešiť na ENG fóre pomaly 40 strán "FAN speed control".

Uvidíme čo prinesie budúcnosť.

Ale ako ideové riešnie to nieje zlé.

s pozdravom

Oliver

Administrator
Administrator
102 zobrazení
Zpráva 13 z 13

Ahojte,

@OliVili vďaka, že si sa vrátil, aby si snami zdieľal toto jednoduché, ale elegantné riešenie. Som rád, že sa Tvoje zariadenie teraz správa podľa Tvojich predstáv. Je to skutočne zaujímavé, že taká malá zmena nastavení urobí taký veľký rozdiel.

@iMAC vedel by si otestovať vyššie navrhované riešenie? Bol by som zvedavý či by to na Tvojom zariadení malo rovnaký efekt.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English