zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Bohuslav_23
Fanfold Paper
Lokace: CZ
327 zobrazení
Zpráva 1 z 8

Samovolné vypínání Lenovo Legion Y520

Notebook : Lenovo Y520, Intel i5, 8GB DDR4, 2TB, 15.6" 1920x1080, VGA NV GTX1050 s 4GB, Windows 10, červený

Zakoupen : 11/2018 v Planeo Elektro Jablonec nad Nisou (tedy ještě v záruce)

Popis závady : 

Notebook půl roku bez závad, dítě má nainstalované od začátku pouze cca tři hry a nikdy nebyl problém, používá ho jako stolní počítač a nikdy nebyl ani přenášen. Poslední týden se začal samovolně vypínat především při hraní online her. Po opětovném zapnutí po této závadě se mu někdy vypne i při nabíhání systému. Je jedno zda jede pouze na baterii či je v síti.

Původně jsem myslel že se přehřívá, zakoupil jsem mu tedy chladící podložku a poradil ať si zapíná věták na maximální výkon - problém pořád přetrvává. 

Dnes jsem vyzkoušel obnovení do továrního nastavení, ale cca při 50% se opět samovolně vypnul, instalace nebyla tedy dokončena a vrátil se do původního stavu před spuštěním obnovení. Aktuálně nedokáže běžet déle než cca 10-20 minut bez samovolného vypnutí.

Prosím tedy o radu čím by mohlo být a zda si s tím mohu poradit sám. Pokud je nutná reklamace v záruce, jak mám postupovat (zda mám reklamovat přes prodejce či se mohu obrátit na někoho jiného v okolí Jablonce nad Nisou s dokladem o zakoupení).

Děkuji.

Administrator
Administrator
Lokace: SK
306 zobrazení
Zpráva 2 z 8

Re: Samovolné vypínání Lenovo Legion Y520

Ahoj Bohuslav_23,

mrzí ma, že prišlo k takémuto problému s laptopom. Podľa Tvojho popisu sa bude pravdepodobne jednať o závadu HW, tipoval by som problém s napájaním, ale presnejšie by museli stroj diagnostikovať naši technici. Odporučil by som Ti v tomto prípade kontaktovať priamo náš servis, ale taktiež sa môžeš pozrieť na listinu autorizovaných servisov, možno je niektorý z nich v Tvojej blízkosti a v takom prípade by si im tam mohol priniesť zariadenie i osobne.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Bohuslav_23
Fanfold Paper
286 zobrazení
Zpráva 3 z 8

Děkuji za odpověď. Dám zde vědět jak jsem dopadl.

Bohuslav_23
Fanfold Paper
251 zobrazení
Zpráva 4 z 8

Zdravím.

Potřebuji další radu. Počítač jsem dal do opravy a v sobotu vyzvedl opravený na prodejně. Diagnostika ukázala že přístroj vykazuje závadu elektrického dílu (základní deska) a oprava byla realizována výměnou součásti MB L80WK WIN I5-7300 GO 4G BL. Notebook funguje ale pouze přes wifi, pokud chci zapojit přímo do internetový kabel tak ho nenačte. Chyba není u mě, další notebook běží bez problémů a dříve zde byl tento notebook 0001.jpg0002.jpg0003.jpgvesele zapojen. Koukl jsem se do nastavení a narazil na tento problém - viz obrázky - myslel jsem že pomůže aktualizace ovladače, ale nepochodil jsem... Mám opět reklamovat ...

Děkuji za odpověď, 

Bohuslav_23
Fanfold Paper
249 zobrazení
Zpráva 5 z 8

Nakonec jsem kontaktoval přímo Lenovo Service <service_cz@lenovo.com> tak uvidíme co mi odpoví.
Administrator
Administrator
Lokace: SK
244 zobrazení
Zpráva 6 z 8

Pokiaľ si mal nainštalovaný chipset ovládač, mal by RJ-45 port fungovať bez problémov. Obávam sa, že nová základná doska, ktorá bola zabudovaná, mala nešťastnou náhodou chybu od výroby :/ Kontaktovanie nášho servisu bol správny krok.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Bohuslav_23
Fanfold Paper
189 zobrazení
Zpráva 7 z 8

Zdravím.

Po dalším týdnu kdy byl notebook opět v servisním středisku s problémem **bleep** byla opět vyměněna základní deska. Takže už tam mám během měsíce druhou. Ještě jsem nevyzkoušel zda šlape RJ-45, zatím jede dítě na Wifi, ale předpokládám že tentokrát si pracovník servisu dal pozor a zkontroloval. Díky za rady.

michael123393
Fanfold Paper
43 zobrazení
Zpráva 8 z 8

No vypada to, ze ja mam ten stejny problem Velký úsměv... Nova zakladni deska a taky mi nejde LAN konektor Velký úsměv... Ty zakladni desky v tomto notebooku nejake nejake hodne problemove.