Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo LegionLegion Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

3 Příspěvky

10-08-2021

Slovakia

2 Přihlášení

10 Page Views

• Registered: ‎10-08-2021
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 10
  • Message 1 of 6

Wi-Fi + nastavenie jasitosti pri novom notebooku

2021-10-08, 14:05 PM

Dobrý deň,

Akurát som si zakúpil Lenovo Legion a objavili sa mi na ňom dva problémy:

1. Nefunguje nastavenie jasitosti obrazovky. Aj ked nastavím jas obrazovky na minimum, svieti stále rovnako silno. (pre porovnanie, nastavovanie hlasitosti funguje ako má)

2. Dole vpravo v lište keď otvorím kolónku "Network and Internet settings", nemám možnosť Wi-Fi a ani Mobile Hotspot. Je tam akurát Airplane mode. Tým pádom sa neviem pripojiť na internet. Ak vložím do cmd kód "netsh wlan show drivers", tak mi vypíše "there is no wireless interface on the system".

Ako prosím môžem opraviť tieto chyby, či sa jedná o vadný model a treba reklamáciu?

Ešte by som podotkol, že momentálne je na ňom nainštalovaný windows manuálne z USB kľúča a nie je zatiaľ aktivovaný, tak neviem, či to má vplyv na tieto dva problémy.

Ďakujem pekne za radu a pekný deň

Odpověď
Odpověď
Možnost

202 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

131 Přihlášení

1872 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Náhledy: 1872

Re:Wi-Fi + nastavenie jasitosti pri novom notebooku

2021-10-08, 17:41 PM

ahoj, o aké zariadenie presne ide? je jasne že nemáš nainštalované žiadne ovládače...

zo stránky lenova si pre svoj notebook musíš stiahnuť drivery, odporúčam ako prvé stiahnuť chipset, driver na wifi a potom keď ti už pôjde internet stiahnuť Lenovo Vantage kde klikneš na aktualizácie a das ich sťahovať :)

Odpověď

Replies(5)
Možnost

11390 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26932 Přihlášení

592023 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 592023
  • Message 2 of 6

2021-10-08, 14:35 PM
Ahoj MK_07,

podľa Tvojho popisu to na prvý pohľad vyzerá skôr na problém s ovládačmi, ako problém s hardwarom zariadenia. Možnosť v notifications area na zapnutie WiFi alebo spravovania sieťových pripojení sa zobrazí až keď má zariadenie nainštalovaný správny ovládač pre WiFi. Skúšal si preveriť správcu zariadení či nie sú zobrazované zariadenia so žltým otáznikom alebo výkričníkom?

Odkiaľ si vlastne inštaloval ovládače pre svoje zariadenie?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

10-08-2021

Slovakia

2 Přihlášení

10 Page Views

• Message 3 of 6

2021-10-08, 14:43 PM

Áno, v Device Manager mám ikonky so žltým výkričníkom pri "Other Devices" a to pre: Multimedia Controller, Network Controller, PCI Device, PCI Encryption/Decryption Controller, SM Bus Controller, Unknown Device, Unknown Device. (2x)

Windows som stiahol do USB kľúča z tejto stránky:

https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10

EDIT: Myslím, že v tomto asi bude chyba, kedže na druhom notebooku mi tieto veci neukazuje :) Mám skúsiť nanovo nahrať Windows na USB kľúč a reinštalovať na PC? Možno sa zle nahral na USB.

Odpověď
Odpověď
Možnost

202 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

131 Přihlášení

1872 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Náhledy: 1872
  • Message 4 of 6

2021-10-08, 17:41 PM

ahoj, o aké zariadenie presne ide? je jasne že nemáš nainštalované žiadne ovládače...

zo stránky lenova si pre svoj notebook musíš stiahnuť drivery, odporúčam ako prvé stiahnuť chipset, driver na wifi a potom keď ti už pôjde internet stiahnuť Lenovo Vantage kde klikneš na aktualizácie a das ich sťahovať :)

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

10-08-2021

Slovakia

2 Přihlášení

10 Page Views

• Message 5 of 6

2021-10-08, 17:56 PM

Ahojte,

Problém sa mi podarilo vyriešiť a tentoraz už v Device Manager nefigurujú žiadne výkričníky a oboje veci fungujú :) Pekne ďakujem za pomoc a promtné reakcie aj v piatok v poobednom čase.

Odpověď
Možnost

11390 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26932 Přihlášení

592023 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 592023
  • Message 6 of 6

2021-10-10, 16:56 PM

@ MK_07 wrote:

Ahojte,

Problém sa mi podarilo vyriešiť a tentoraz už v Device Manager nefigurujú žiadne výkričníky a oboje veci fungujú :) Pekne ďakujem za pomoc a promtné reakcie aj v piatok v poobednom čase.

Super, vďaka za Tvoju odpoveď a aj @LUKOS -ovi za jeho pohotovú pomoc ;) Žiaľ som o čase, keď si odpovedal na môj príspevok už nebol za počítačom a dostal som sa k nemu znovu až dnes. Som každopádne rád, že už všetko funguje tak, ako má a dúfam, že si Ti bude laptop dlho a spoľahlivo slúžiť!

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Uživatel Likes