Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo LegionLegion Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

2 Příspěvky

07-27-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

15 Page Views

• Registered: ‎07-27-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 15
  • Message 1 of 3

nefuknční klávesy

2021-07-27, 16:28 PM

Pěkný den,

přestali mi "fungovat" klávesy na mém Legion Y540-15IHR - poprvé jsem to zaznamenal při hraní, když mi přestala fungovat klávesa S. Během chvíle se připojila i klávesa X a Y. Nyní fungují tak napůl, musím je zmáčknout třeba 20x za sebou a klávesy se chytí a fungují chvíli jak mají, ale třeba po 30 vteřinách přestanou reagovat a musím celý proces zopakovat. 

Když vypnu hru, problém ještě chvíli přetrvává -  ve wordu, v prohlížeči, v notepadu, atd. (zkoušel jsem snad skoro všechny programy), musím klávesy mačkat "na prázdno", aby začali fungovat - nicméně jen na chvíli, po pár minutách se problém opakuje, klávesy přestávají náhodně fungovat na pár vteřin, či pár minut.

Zkoušel jsem reinstalaci hry, poté reinstalaci celého systému, zkoušel stahovat ovladače manuálně i automaticky (samotný window mi tvrdí, že mam vše nejnovější), nechal si projet notebook Lenovo Diagnostic Tool, nicméně nic žádný problém nenašlo.

Nemá někdo podobnou zkušenost? Notebook je stále v záruce, takže ho mohu reklamovat, ale úplně se mi nechce ho na měsíc posílat pryč.

Budu rád za každý tip, nebo radu, děkuji.

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

68 Přihlášení

857 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 857
  • Message 2 of 3

Re:nefuknční klávesy

2021-07-27, 18:38 PM

ahoj, najprv by som troska povysával a jemne vyfúkal klávesnicu :) (stalo sa mi že som mal pod klávesnicou nejaký ten bordelík) ale to si už asi urobil, potom ci je aktuálny bios a windows update, ďalej by som skontroloval ci máš vypnutý filter kláves vid obrázok:

Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

07-27-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

15 Page Views

• Registered: ‎07-27-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 15
  • Message 3 of 3

Re:nefuknční klávesy

2021-07-28, 19:44 PM

Ahoj,

klávesnici jsem vysával už několikrát, to mě hned napadlo. Bios je aktuální (teda alespoň co jem zjistil), windows update mi hodil novou aktualizaci, tak sem měl chvíli naději, bohužel ani to nepomohlo - filtr kláves mám také vypnutý.Buď to bude nějakým vadným ovladačem, nebo mají tyto klávesy špatný kontakt, který se po opakovaném zmáčknutí na chvíli chytí a poté znovu přestane fungovat.

Budu kontaktovat servis, tak uvidím, co mi k tomu řeknou.

Nicméně děkuji za rychlou reakci k problému :)

PS: těchto pár slov jsem psal asi 20 minut, než sem všude nastrkal S a Y :D 

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Předmět Likes

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X