iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Yanıtla
frht
Paper Tape
İleti Sayısı: 5
Ülke: TR
Görüntüleme: 65
Mesaj 1 / 2

çift amd sorunu

Merhaba, hem işlemci hem ekran kartı amd olan bir bilgisayarım var. Normalde 2gb olan ikinci ekran kartım 512 mb olarak göründüğü için sorun yaşıyorum bu sorunun bir çözümü var mı? Sürücü güncellemeleri bios güncellemesi ve işletim sistemi sıfırlamalarını yaptım ama sorun düzelmiyor.

Highlighted
Administrator
Administrator
İleti Sayısı: 404
Ülke: SK
Görüntüleme: 45
Mesaj 2 / 2

Ynt: çift amd sorunu

Merhaba @frht,

Ekran kartında olan RAM 512 mb, ama açtığın uygulamaya göre kullanabildiğin VRAM 2GB'a kadar genişlenebilir, çünkü bilgisayar paylaşılan bellek de kullanabilir. Yani oyun oynarken laptop normal RAM'ı de grafikler için kullanabilir.

Diğer forumda da aynı konuda kullanıcılar şunlar yazdı:

"Just because your GPU have 2GB VRAM then it will use all of them when gaming. If you have lower performance in games it could be because of your radeon 520 is weak to begin with. That's why weak GPU with lots of VRAM is useless. You might thinking your games end up being slow because it did not use a lot of VRAM but might forget about your gpu core is slow to begin with before it can reach higher VRAM usage. We see many GPU with lots of VRAM today. Well more never hurts but sometimes all that extra VRAM onboard just becoming marketing ploy by manufacturer." (https://forums.tomshardware.com/threads/why-dedicated-vram-of-2-gb-is-not-being-used-by-the-discrete...)

Istersen, bu postayı da okuyabilirsin: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-C-E-K-M-N-and-V-Series/My-dedicated-memory-is-showing-less/m-p/3...

Yani ekran kartların tasarlandığı gibi çalışıyor, laptopunda olan grafik kart Radeon 530 veya başka ekonomik bir kart ise oyunlardaki performansı çok iyi olmayabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.