Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

0 İLETİ

07-02-2020

TR

3 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-02-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 45
  • Message 1 of 2

Legion Y530 Yüksek Sıcaklık

2020-07-02, 15:04 PM

Merhaba, yaklaşık 2 3 aydır pc aşırı derecede ısınıyor. Stres testinde cpu 95 derece, ekran kartı ise 90 derecelere ve üstüne kadar çıkıyor. Bu problem sebebiyle servise yollayıp temizlik ve termal macun değişimi istemiştim ama bana bu ısınmanın normal olduğu söylendi ve hiçbir işlem yapılmadan geri gönderildi. Ancak cpu 95 derecede 3 ghz hızda çalışıyor. Daha önceleri cpu z programında 2100 puan civarı alan işlemci şimdi ancak 1800 puan alabiliyor. Cpu ve Gpu aynı anda kullanıldığı zaman oyunlarda vs kablosuz kulaklıkta ses önce cızırdamaya başlıyor daha sonra ise tamamen gidiyor. Oyun esnasında sıcaklık ise 98 99 derecelere kadar çıkıyor. Fps düşüşlerinden zaten bahsetmiyorum. Kasa zaten dokunulmayacak kadar sıcak oluyor. Tüm bunlara rağmen bana söylenen, normalden fazla ısınsa zaten kapanırmış! 

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

1067 Oturum açma işleminin

29893 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 29893
  • Message 2 of 2

Re:Legion Y530 Yüksek Sıcaklık

2020-07-06, 12:44 PM

Merhaba @kaptansakirt,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Laptopundaki sıcaklıklar çok yüksek görünüyor. Laptopun içerisini temizlemek ve termal macunu değiştirmek iyi bir fikirdir. Dizüstü bilgisayarı tekrar servise göndermek istiyorsan, lütfen bana telefon numaranı ve bilgisayarının seri numarasını özel mesajla gönderin. Çağrı Merkezimizden seni aramasını isteyeceğim.

Dizüstü bilgisayarını servise göndermek istemiyorsan, onu evde temizleyebilir ve termal macunu değiştirebilirsin. Bu işlemler bilgisayarda herhangi bir hasara neden olmazsa, garantiyi geçersiz kılmaz.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster