Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

1 İLETİ

01-18-2021

Turkey

1 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 2

Legion Y540-15IRH Disk sorunu

2021-01-18, 19:14 PM

Öncelikle iyi akşamlar.

Bundan yaklaşık 6 ay önce Lenovo Legion Y540 bir laptop aldım. Gayet memnundum. Hiçbir sorunu yoktu fakat son 3-4 gündür bilgisayarı başlattığımda 

"Scanning and repairing drive (C)

yazısını görüyorum. Geri sayım yapıyor hiçbir tuşa basmıyorum. Windows açılıyor. Ama tekrar açtığımda bilgisayarı yine aynı yazıyı görüyorum ve asla düzelmiyor. Her seferinde aynı yazı çıkıyor. Lenovo Vantage üzerinden "Donanım Taraması" yaptığım zaman tüm disklerin ve bileşenlerin iyi durumda olduğu söyleniyor. Yakın zamanda BIOS update yaptım alakalı olabilir mi bilmiyorum. Bu bilgisayar'a sağ tıklayıp özelliklerden araçlara girince onarıma basıyorum. D diski gözüküyor fakat C diski gözükmüyor. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

cevap
Seçenekler

4386 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1218 Oturum açma işleminin

41938 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 41938
  • Message 2 of 2

Re:Legion Y540-15IRH Disk sorunu

2021-01-19, 10:54 AM

Merhaba @Mustixo,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Her şeyden önce, tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Sürücülerinizi destek sitemizi veya Lenovo Vantage uygulamasını kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Diskinizle ilgili herhangi bir sorunu tespit etmek ve düzeltmek için chckdsk komutunu çalıştırmayı deneyin: http://www.tahmaz.net/post/chkdsk-check-disk-nedir-nasil-yapilir-check-disk-parametleri-nelerdir/6

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları