Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

05-25-2020

TR

6 Oturum açma işleminin

65 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-25-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 65
  • Message 1 of 4

Lenovo V145-15AST Notebook CPU Kullanım Sorunu

2020-05-25, 16:42 PM

Merhaba, Lenovo marka FreeDOS yeni bir notebook aldım UEFI W10 kurdum.Cihazın bütün donanım ve Windows güncellemelerini yükledim fakat CPU 100'den aşagı inmiyor.Cihazı tekrar formatlayıp W8.1 kurulum yaptım degişen bir şey olmadı. Malwarebytes ile cihazı tarattım hiçbir şey çıkmadı. Çogu yöntemi denedim sonuç alamadım yardımcı olur musunuz?

• Anakart Lenovo lnvnb161216.
  • Işlemci AMD A9-9425.
  • RAM 8 GB DDR4-2666.
  • Ekran kartı AMD Radeon 530 ( AMD Radeon R7 M445/530 )
  • BIOS versiyon 8zcn25ww(v2.04)
  • BIOS tarihi 12/26/2019
cevap
Seçenekler

2940 İLETİ

01-10-2019

SK

1122 Oturum açma işleminin

33748 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 33748
  • Message 2 of 4

Re:Lenovo V145-15AST Notebook CPU Kullanım Sorunu

2020-05-26, 8:10 AM

Merhaba @MrKacar,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Dizüstü bilgisayarı kullanmaya başlamadan önce tüm sürücü kurulumlarının tamamlandığından emin ol. Tüm sürücüler ilk yüklendiğinde, CPU'nun% 100 oranında çalışması yaygındır. Her şey güncellenene kadar bilgisayarın birkaç yeniden başlatılması gerekir. Destek sitemizde ve Lenovo Vantage uygulamasında sürücüler için birkaç tarama da yapmak isteyebilirsin.

Tüm güncellemeler tamamlanınca, CPU kullanımı hala o kadar yüksekse burada yine yazabilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

05-25-2020

TR

6 Oturum açma işleminin

65 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-25-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 65
  • Message 3 of 4

Ynt::Lenovo V145-15AST Notebook CPU Kullanım Sorunu

2020-05-26, 13:00 PM

Merhaba,cihazım için bütün sürücüleri https://pcsupport.lenovo.com adresinden ve ekran kartı üreticimin sitesinden yükledim fakat sorun devam ediyor 3 farklı windows sürümü denedim farklı farklı antivirüs programları ile cihazı tarattım hatta cihazı açılıştan önce boot modunda tarayan bir program ile bile taradım ama herhangi bir virüs söz konusu degil.Cihazın işlemci üreticisinin destek toplulugu forumundan da kontrol ettim aynı sorunu yaşayanlar var tabiki sadece bu işlemci markası için geçerli bir sorun degil farklı markalarda da aynı sorun yaşanmış,yaşanıyor sorun büyük ihtimalle Windows ile alakalı bir durum.Tarayıcı ile gezinti saglarken veya işlemciyi bu denli çalıştırmayacak bir program kullanırken bile %100'e dogru sıçramalar oluşuyor.Hala yardıma ihtiyacım var.

cevap
Seçenekler

2940 İLETİ

01-10-2019

SK

1122 Oturum açma işleminin

33748 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 33748
  • Message 4 of 4

Re:Lenovo V145-15AST Notebook CPU Kullanım Sorunu

2020-05-27, 10:57 AM

Merhaba @MrKacar,

Görev Yöneticisine gidip hangi işlemlerin yüksek CPU kullanımına neden olduğunu kontrol etmeyi deneyebilirsin. Belki de bu soruna neden olan bir program vardır.

Ayrıca bunun giriş seviyesi bir işlemcinin olduğunu lütfen unutma. Bu modelde birçok sekme açıldığında internette gezinmesi veya video izlemesi yüksek CPU kullanımına neden olabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster