iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Yanıtla
Turbodr0
Punch Card
İleti Sayısı: 23
Ülke: US
Görüntüleme: 402
Mesaj 1 / 18

Lenovo V570C BIOS Kriz Modu Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler. BIOS kriz moduna ulaşmam gerekiyor. BIOS'um Phoenix SecureCore Tiano UEFI. Kriz modundan bahsediyordu BIOS update in içinde. Şimdi USB'ye nasıl yazmam gerekiyor? Ve Laptop klavyesi ile mi gireceğim?

Highlighted
Dreamconsumer
Punch Card
İleti Sayısı: 19
Ülke: TR
Görüntüleme: 381
Mesaj 2 / 18

Ynt: Lenovo V570C BIOS Kriz Modu Nasıl Yapılır?

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-U-and-S-Series-Notebooks/LENOVO-BIOS-RECOVERY/td-p/332989 

Bu konuyu takip edebilirsin, bu sorununu çözmez ise ve problemin kesin bios ile ilgili olduğunu düşünüyorsan kesin çözüm bios chipini söküp tekrar programlamak olacaktır. anakarta entegre edilmiş sop-8 ( 8 ayaklı ) genelde markası winbond olan bir chip vardır bunu eprom programmer aracılığı ile yeniden yazıp yerine takabilirsen yada bunu yaptıracak teknik yeterliliğe sahip birisini bulursan çözebilirsin.

Administrator
Administrator
İleti Sayısı: 752
Ülke: SK
Görüntüleme: 376
Mesaj 3 / 18

Merhaba @Turbodr0,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

@Dreamconsumer katkın için teşekkürler Mutlu Gülümseme 

@Turbodr0 benzer sorunlarla ilgili iki konu daha buldum, onlara da bir göz atabilirsin:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-U-and-S-Series-Notebooks/Bios-Recovery-For-ideapad-laptops/td-p/...

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/Unbricking-G580-after-BIOS-update-failu...

Selamlarımla,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Turbodr0
Punch Card
Görüntüleme: 349
Mesaj 4 / 18

Peki bu işlemi USB klavye ile yapılabilir mi? Yoksa cihazın dahili klavyesi ile mi yapmak zorun dayım?

Administrator
Administrator
Görüntüleme: 339
Mesaj 5 / 18

Merhaba @Turbodr0,

Bence hiçbir fark yok. Cihazın dahili klavye ile bir sorun varsa, her zaman USB klavye kullanabilirsin.

Selamlarımla,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Turbodr0
Punch Card
Görüntüleme: 334
Mesaj 6 / 18

Evet sorun var. O yüzden USB klayve ile deneyeceğim. Sonucu yazacağım. Teşekkürler.

Turbodr0
Punch Card
Görüntüleme: 282
Mesaj 7 / 18

İşe yaramadı maalesef. PC kapalı iken USB çalışmadığından mı olmuyor?

Administrator
Administrator
Görüntüleme: 278
Mesaj 8 / 18

Merhaba @Turbodr0,

Bilgisayar kapalıyken de USB'nin çalışması lazım.

Şu anda bilgisayarın ne durumda? Güç düğmesine bastığında diodlar yanıyor mu, fan çalışıyor mu? Şarja takılıyken şarj oluyor mu? Sorun ne zaman, nasıl ortaya çıktı? Sorunu daha detaylı anlatırsan belki sana yardım edebilirim Mutlu Gülümseme

Selamlarımla,

Ala

Turbodr0
Punch Card
Görüntüleme: 273
Mesaj 9 / 18

Bilgisayarım çalışıyor ve burdan yazıyorum. Sıkıntım BIOS pilini çıkartıp taksam bile BIOS'a hala giremem. Bir türlü düzelmedi. Phoneix UEFI Winflash ile backup vs. seçince BSOD veriyor. Şunu veriyor: PAGE IN NONPAGED AREA Winflash64.sys BSOD'u. Düz flash seçince aynı sürüm diye kurmama müsade etmiyor. Klavyem bozuk yazıyor yıllardır. O yüzden parmak izini ve klavye takılı değil çalışmıyorlar. UEFI şekilde Windows 10 Enterprise kullanıyorum. Şarj oluyor. 

Turbodr0
Punch Card
Görüntüleme: 272
Mesaj 10 / 18

Bu arada diode nedir bilmiyorum.