Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

07-07-2020

TR

1 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-07-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 8

Lenovo g500 yazılımsal klavye sorunu

2020-07-07, 6:31 AM

Merhaba, Lenovo g500 kullanıyorum 6 yaşında

2 ay önce e tuşu basmamaya başladı veya takılıyordu sürkli e tuşu spamlıyordu. e tuşunu makro mause a atadım bu şekilde kullanabiliyorum artık. E tuşundan sonra ''q'' tuşu aynı şekilde ya basmıyor ya da kontrol edemediğim bir şekilde spamlanıyor. Bende tuşları söküp temizledim fakat sorun çözülmedi. ''q'' tuşunu söktüğüm ve herhangi temas olmadığı halde spamlamaya devam ediyordu bende sorunun donanımsal değilde yazılımsal olduğunu düşündüm biraz araştırdım fakat bir çözüm veya benimle aynı durumda olan hiç görmedim. Aklımda harici klavye alıp laptop un kendi klavyesini devre dışı bırakarak onu kullanmak var ama yazılımsal ise işe yarayacağından şüpheliyim. Donanımsal olsaydı tuşu söktüğüm halde ve ben basmadan spam atmazdı diye düşünüyorum.

Yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

1067 Oturum açma işleminin

29893 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 29893
  • Message 2 of 8

Ynt::Lenovo g500 yazılımsal klavye sorunu

2020-07-07, 9:11 AM

Merhaba @AlperenOfIberia,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Sorunun donanım veya yazılımla ilgili olup olmadığını görmek için ekran klavyesinde, Güvenli modda ve komut isteminde de oluşup oluşmadığını kontrol et. Sorun bu senaryolarda ortaya çıkmazsa, muhtemelen donanımla ilgilidir.

Ayrıca lütfen Aygıt Yöneticisi'nde hata olup olmadığını kontrol edip klavye sürücünü yeniden yüklemeyi deneyebilirsin:

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4028443/windows-10-update-drivers

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

07-07-2020

TR

1 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

Ynt::Lenovo g500 yazılımsal klavye sorunu

2020-07-07, 10:17 AM

Dediklerinizi yaptım güvenli modda komut yöneticinde de aynı senaryo devam etti, sorun donanımsal değilmiş. Sürücülerim ise güncel. Ne yapacağımı bilmiyorum :))

Başka önerileriniz var mı?

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

Re:Lenovo g500 yazılımsal klavye sorunu

2020-07-07, 10:32 AM

Merhaba @AlperenOfIberia,

Kullandığın Windows sürümü nedir? Aygıt Yöneticisi'nde herhangi bir hata görünüyor mu? Destek sitemizi kullanarak tüm sürücülerinizi güncelledin mi?

Selamlarımla,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

cevap
Seçenekler

1 İLETİ

07-07-2020

TR

1 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 5 of 8

2020-07-07, 10:48 AM
Windows 10 kullanıyorum. Aygıt yöneticisinde herhangi bir hata gözükmüyor. Evet güncellemeleri kontrol ettim, Güncelmiş. Mesela q spamlıyor ama "w" tuşuna basmadan "e" tuşuna basmıyor. "w" tuşuna basılı tuttuktan sonra "e" tuşuna basarsam "e" çıkıyor "w" ctrl gibi yani çok tuhaf. "w" basılı iken "a" tuşu da işlemiyor "w" tuşunu bıraktıktan sonra "a" işliyor.
cevap
Seçenekler

2 İLETİ

07-07-2020

TR

1 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 8

2020-07-07, 10:51 AM
windows 10 değil windows 8.1 pro kullanıyorum yanlış yazmışım
cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2020-07-07, 10:59 AM

Merhaba @AlperenOfIbaria,

Sorun büyük ihtimalle Windows sürümünle ilgilidir. Bu model, Windows 10 ile test edilen modeller listesinde değildir:

https://support.lenovo.com/us/tr/solutions/ht103535

G500 için Windows 10 sürücüleri de yoktur. 

Selamlarımla,

Ala

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

2020-07-07, 11:16 AM

Merhaba @AlperenOfIberia/@AlperenOfIbaria,

Windows 8.1 kullanıyorsan ve hiçbir şey yardımcı olmazsa, yeni bir Windows yüklemesini deneyebilirsin. 

Ayrıca, lütfen burada kullandığınız hesaplardan birini sil. Forum için yalnızca bir hesap kullanmanı rica ederim.

Selamlarımla,

Ala

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster