Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

06-30-2020

TR

3 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎06-30-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 1 of 8

V155-15API Laptop

2020-06-30, 18:57 PM

Merhaba iki gün önce bu dizüstü bilgisayarı aldım lakin aldığım üründe 256 gb nvme ssd mevcut 8 gb ram ben 500 gb hdd takmak istiyorum sanırım 2.5 inc sata 3 hdd takılıyor fakat ram olarak 8 gb daha almayı düşünüyorum sormak istediğim soru şu ram mhz değerleri 2666 mhz mi olmalı ayrıca hdd rpm değeri 5400 ya da 7200 hangisini önerirsiniz ve marka model önerilerine çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Çözüldü! Çözüme bakın
cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

1067 Oturum açma işleminin

29893 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 29893
  • Message 2 of 8

Re:V155-15API Laptop

2020-07-01, 8:47 AM

Merhaba @delucia,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Bu modelde bir tane M.2 SSD ve bir tane SATA HDD veya SSD takılabilir. Bilgisayarında bir M.2 SSD sürücü varsa, bir SATA SSD veya HDD ekleyebilirsin. Ama bu modelde üretiminden SATA diski olmadığından bir HDD caddy ve SATA kablosunu alman gerekebilir.

Bu modelin maksimum takılabilecek RAM 16GB, ama bu modelde sadece bir tane RAM slotu vardır. Yani, RAM takviyesi yapmak istersen mevcut RAM'ı sökmen lazım. RAM slotunun teknik özellikleri: 16GB max / 2400MHz DDR4.

Kullandığın model için uyumlu parçalarını bizim destek sitemizde bulabilirsin:

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-v-series-laptops/v155-15api/parts/search

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-30-2020

TR

3 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

Dot::V155-15API Laptop

2020-07-02, 10:08 AM

İzlediğim videolarda hdd takmak için ayrı bir bölüm olduğunu gördüm ürünün S/N ****** HDD takmak için kablo falan açıkcası biraz kafam karıştı çünkü izlediğim videoda dizüstü bilgisayarın arka kapağını söküp hdd kutusu gibi bir aparatı söküp içine hdd monte edip kasaya takıyordu kablo falan görmedim açıkcası Ayrıca 4x4 ram takılı olduğunu ve bunlardan bir tanesinin anakarta gömülü olduğunu biliyorum yani tek bir slot boş yerimiz kalıyor bunada maksimum 8 gb ram takacağımızı varsayarsak toplam 12 gb ram oluyor nasıl 16 gb olacak onu anlamadım şimdiden teşekkürler.

Admin edit: laptop seri numarası silindi.

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

2020-07-02, 10:45 AM

Merhaba @delucia,

Laptopa bir HDD takmak istersen, HDD kablosuna (SATA kablosuna) ve HDD kasasına ihtiyacın vardır. Bu video başka bir model için yapılmış ve kullandığın model ile belli farklılıklar olacak, ama bunda HDD kablosunu ve HDD kasasını kolayca görebilirsin:

http://download.lenovo.com/lts/RCNW1900/FOF/RCNW1900-IdeapadL340_REM_FRU_03_HardDiskDrive.mp4

Kullandığın model için HDD sökme talimatlarını bu dosyada bulabilirsin (sayfa 39):

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/v155-15api_hmm_201905.pdf

Bu model için maksimum takılabilecek RAM 16GB'tir, ama laptopunun anakartına bir 4GB RAM lehimlenmişse, diğer RAM slotuna en fazla 8GB RAM takabilirsin. Bu modelin bazı yapılandırmalarında anakarta lehimlenmış RAM yok.

Selamlarımla,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-30-2020

TR

3 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 8

Ynt::V155-15API Laptop

2020-07-02, 12:03 PM

Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim alttaki video tam benim kasa ile uyumlu ve donanım olarak da aynı bu videoda cihaz sahibi hdd kutusuna hdd takıp vidalarını monte ediyor herhangi bir kabloyu ya da soketi bir yere takmıyor videoya 2.06 dan başlarsanız görebilirsiniz.

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 8

2020-07-02, 13:12 PM

Bu videodaki laptopta HDD kablosu ve HDD kasası mevcut. Ama laptopu HDD'siz aldıysan, aldığın laptopta bu parçalar eksik olabilir. Bunu kontrol etmenin en iyi yolu laptop kasasını açmaktır.

Selamlarımla,

Ala

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-30-2020

TR

3 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2020-07-02, 13:33 PM

Evet benim aldığım laptop 256 gb nvme m2 ssd takılı hdd yok kasayı açmak garanti dışı bırakır mı ürünü ?

cevap
Seçenekler

2066 İLETİ

01-10-2019

SK

29893 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

2020-07-02, 13:38 PM

Kasayı açabilirsin :) Bu garantiyi etkilemez.

Ala

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster