iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Yanıtla
Highlighted
frht
Paper Tape
İleti Sayısı: 5
Kayıt Tarihi: ‎09-16-2019
Ülke: TR
Görüntüleme: 130
Mesaj 1 / 2

a9 işlemci dalgalanması

A9 işlemcili laptopumda işlemci dalgalanmaları oluyor. Yüksek performans gerektiren uygulamaları açtığımda işlemcim turbo frekansa çıkıp aniden 0.8 ghz hızına düşüyor. Sabit bir frekansta yada stabil bir frekansta çalışmıyor buda performans sorunlarına neden oluyor. Isınmadan dolayı bu sorun olduğunu düşündüm ama ısı değerleri 60-70 derece aralığında yani ısınma kaynaklı bir sorun yok. Bios ve power management sürücülerini güncelledim format attım ama sorun devam ediyor.

Administrator
Administrator
İleti Sayısı: 704
Kayıt Tarihi: ‎01-10-2019
Ülke: SK
Görüntüleme: 110
Mesaj 2 / 2

Ynt: a9 işlemci dalgalanması

Merhaba @frht,

 

CPU'nun frekansların değişmesi normaldir. Ama sorun ciddiyse, bazı şeyler deneyebilirsin.

 

Yapabilecek iki şey önerebilirim:

- BIOS güncellemesi,

- termal macunu değiştirmesi.

 

Selamlarımla,

 

PS: Yeni posta yazarken kullandığın bilgisayarın modeli ve işletim sistemi belirtirsen yazarsan sana daha kolayca yardım edebiliriz Mutlu Gülümseme

 

Ala
Polish & Turkish Community Lead


  Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English


Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.